Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Helyes dolog, ha a szülő...

Helyes dolog, ha a szülő megengedi a GYEREKÉNEK, hogy a barátjánál-barátnőjénél aludjon?

Figyelt kérdés

Mostanában akkora divat lett ott aludni barátnál-barátnőnél...15-17 évesekről beszélek. Nagyon sok ilyen jellegű kérdés van, hogy "Miért nem engedi anyukám-apukám hogy ott aludjak a barátomnál?" Szerintem nagyon jól csinálja egy szülő ha nem engedi, tekintsünk el attól, hogy szexuális kapcsolat akkor is lehet, ha nem alszanak együtt. Ettől eltekintve sem helyeslem. Miért lenne az jó ha két GYEREK együtt alszik? Nem feltétlenül az a helyes szülői magatartás aki megengedi. Mégis a legtöbb válasz olyan jellegű, hogy miért is ne? Nem azt mondom, hogy egy 15-17 évesnek ne legyen barátja, de miért kell együtt aludni? Én 16 évesen ismertem meg a páromat s eszembe nem jutott volna nála aludni...később, már 18 voltam, mikor felvetődött a téma akkor sem éreztem feltétlenül, hogy helyes lenne, vagy nem bírom elviselni ha nem mehetek. Most már végül is mehetnék, de reggel nem szeretnék anyós-apósba botlani a fürdőszobában, túl kellemetlen a szituáció szerintem, ha belegondolunk, gyerekek esetében még inkább...Aztán az erkölcsi dolgok...a pszichológiai hatások stb amik gyerekek esetében nem feltétlenül jó...miért egyezik bele mégis sok szülő? miért nem tanítják a gyereket arra ami a helyes?


2o-L


2010. ápr. 25. 20:41
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/88 anonim ***** válasza:
71%

Sztem igazad van.

19/L

2010. ápr. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/88 anonim ***** válasza:
64%

20 éves létedre elég maradi vagy, én szerintem nincs ezzel semmi baj ha együtt alszanak. Az én anyumék megengedték, persze nem mindig, de hetente egyszer, hogy ott aludjak valakinél, és nem lettem pszichopata :D szerintem az hogy nem engedik el a gyereket, azt vonja maga után, hogy hazudozni fog, nem fog fontos dolgokat megosztani a szülővel pl a szüzesség kérdés, én erről tök nyíltan tudtam beszélni anyuval szerencsére. Volt egy barátnőm, neki nem engedte az anyja hogy a pasijával aludjon, ezért a hét 2-3 napján "nálam aludt"... én tuti nem fogom tiltani a gyerekemnek ezt a dolgot, természetesen az egészséges határokon belül

21/L

2010. ápr. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/88 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem is.. 29/N
2010. ápr. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/88 anonim ***** válasza:
70%

1. vagyok.

Nem értek veled egyet ez nem maradiság.

14 évesek ne aludjanak fiúknál.

2010. ápr. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/88 anonim ***** válasza:
72%
a kérdező 15-17 évesekről beszélt
2010. ápr. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/88 anonim ***** válasza:
40%

De most úgy tényleg.. Miért ne aludhatna ott? Ha szexelni máskor is tudnak...

Bár amikor a barátom először nálam aludt, mi nem is szexeltünk, csak olyan jó volt egymás mellett elaludni, és reggel mellette ébredni.. Életem legszebb reggele volt :)


Várom az érveidet..


15/L

2010. ápr. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/88 anonim ***** válasza:
76%
Nem vagyok maradi, 28 éves nő vagyok. Nekem sem engedték meg a szüleim annak idején, hogy a barátomnál aludjak(aki most a a férjem). Akkor lázongtam, de most egyetértek.
2010. ápr. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/88 anonim ***** válasza:
76%

Alvás 15 évesen?

OKÉ.

Sex? NEM OKÉ.

2010. ápr. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/88 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem jó dolog. Engem elengedtek, mert megbíznak/bíztak bennem. Anyukám tudta, hogy meg volt az első, onanntól kezde alap hogy engedett nála aludni. Hülyeség amit írtál..
2010. ápr. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/88 anonim ***** válasza:
46%

Mert tök jó érzés együtt elaludni meg a párod mellett felébredni :)

Ez nem mindenkinél jár együtt a szexszel...

Még én sem aludtam a párommal, pedig 18 múltam, de már szeretnék. Még szűz vagyok, és biztos nem akkor feküdnék le vele.

Azért egyeznek bele a szülők (már akik beleegyeznek), mert talán még emlékszenek a kamaszkorukra, mikor minden percet együtt akartak tölteni a szerelmükkel.

Miért lenne az baj? És nem hiszem, hogy ez nem "helyes".

Az együtt alvás nem jelent feltétlenül szexet.

2010. ápr. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!