Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek van esélye a...

Szerintetek van esélye a húgomnak ilyen pasit találni?

Figyelt kérdés

Húgom 18 éves.Jövőre szeretne egyetemre jelentkezni,viszont vidékiként minden áron Pestre szeretne menni.


A szüleim nem nagyon fognak neki tudni albérletet fizetni,ezért mondták,hogy inkább a helyi egyetemre menjen,de ő világot akar látni.


Azt mondta,hogy inkább keres egy középkorú pasit,akinél ingyen lakhat és max csak a rezsibe ad neki,és a kaját majd fizeti magának...


2016. márc. 29. 21:12
 51/91 A kérdező kommentje:

Nálam meg generalizált szorongást és szociális fóbiát diagnosztizáltak.


Én nem is bírom sokáig idegen helyeken.


Húgomnál nem ilyen durva,de ő sem bírja sokáig nagyobb közösségben.

2016. ápr. 1. 05:18
 52/91 anonim ***** válasza:
0%

Attól, hogy te meg a húgod kissé nyomik vagytok, remekül lehet élni kollégiumban, sőt, tanulni is. A kapcsolatépítésről nem is beszélve, ami végzés után több szempontból is jól jöhet... Nem kéne lekezelően nyilatkozni erről, pláne, ha a hiba a ti készüléketekben van.

Ha a húgod nem bírja idegen helyeken a szociális fóbiája és a szorongása miatt, végképp nincs rá védhető magyarázat, miért akar Pestre menni. Budapesten kívül is vannak kiváló egyetemek, ha valami kommersz képzésre menne, ami minden bokorban akad, az valszeg a lakóhelyeteken is van. Az tény, hogy a ribikarriert nehezebb otthon lakva elkezdeni.

2016. ápr. 1. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/91 A kérdező kommentje:

Látom arról még hallottál,hogy vannak introvertált emberek.


És az állásinterjún azt is megnézik,hogy valaki hol szerezte a diplomáját.

Nem mindegy,hogy az ELTE-n vagy egy vidéki városban...

2016. ápr. 1. 07:33
 54/91 A kérdező kommentje:

Na meg a koli sem 2 fillér.


Ahová én jártam ott 15 ezret fizettek havonta a koliért,én meg 20 ezret albérletért.


5 ezer Ft + megérte azért,hogy nem egy nyilvános központban kellett laknom,ahová mindenféle ember bemászkál.

2016. ápr. 1. 07:40
 55/91 anonim ***** válasza:
Én magam is introvertált vagyok, ehhez képest ledoktoráltam kollégiumban lakva, sok más társammal együtt. Az, hogy a tanári diplomádat az ELTÉ-n vagy bármelyik vidéki egyetemen szerezted, rohadtul senkit nem érdekel egy állásinterjún, fölösleges ezzel takarózni.
2016. ápr. 1. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/91 anonim ***** válasza:
Ja, úgy mellesleg hozzánk olyan "mindenféle emberek" mászkáltak be, akik azóta kormánytanácsadó, miniszter, államtitkár, klinikaigazgató pozíciókban voltak/vannak. Hozzád a 20 ezres albérletbe max a postás meg a szomszéd Gizi néni csöngetett be.:D
2016. ápr. 1. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/91 anonim ***** válasza:

"Húgomnál nem ilyen durva,de ő sem bírja sokáig nagyobb közösségben."


"viszont vidékiként minden áron Pestre szeretne menni. "


ne haragudj, de nekem ez a két mondat nagyon üti egymást..ugyanis énis vidéki vagyok. szintén rosszul érzem magam nagyobb közösségben. éppen ezért maradtam a seggemen, nem akartam a fővárosba menni egyetemre... Budapesten két millió ember él, kb állandó a nyüzsgés és a nagy közösség..aki ezt nem bírja,pedig állításod szerint tesód nem, az nem akar minden áron pestre menni évekre..

2016. ápr. 1. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/91 anonim ***** válasza:
50%
Itt már nagyon elment kamu irányba a kérdező...ha valaki introvertált, annak eszébe se jut egy nyüzsgő nagyvárosba költözni, akkor se ha a világ legjobb diplomáját adják. Főleg nem egy idegen pasi mellé, aki guminőként használja. Nem kell szépíteni, a húgos prosti lesz, és te még támogatod is... csak a szüleiteket sajnálom, mert hacsak nem elemi sötétség uralkodik a fejükben, hamar le fog nekik esni, mit is csinál a szemük fénye a messzi nagyvárosban.
2016. ápr. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/91 A kérdező kommentje:

"ne haragudj, de nekem ez a két mondat nagyon üti egymást.."


Már miért ütné egymást?

Pesten csak extrovertált emberek laknak?


Ne legyünk naivak.

Nem azért mennek az emberek Pestre,mert annyira vágynak a nagyváros zajára.


Mellesleg attól,mert valaki introvertált,még nem jelenti,hogy aszociális.


Én is introvertált vagyok,de szívesen ellaknék New Yorkban is.De ha elakarok menekülni a város zajától,akkor a lakásomba nem engedek be bárkit.


Szóval ez nem érv a nagyváros ellen.


Bár azért Budapest nem egy világváros,azért ne túlozzunk.

2016. ápr. 1. 11:31
 60/91 A kérdező kommentje:

" Főleg nem egy idegen pasi mellé, aki guminőként használja."


Hát nektek valami elég furcsa elképzelésetek van arról,hogy mit jelent az introvertált.


A húgomnak nincs szociális fóbiája!!

Az,hogy valaki a párkapcsolatával él egy lakásban,vagy egy koliban él,ahol nap,mint nap közlekedik több 100 ember,az nem összehasonlítható.


Az introvertált ember nem földönkívüli.


Ha meg az ember magányra vágyik,akkor a párkapcsolat megérti,tolerálja azt.

A szobatársadnak viszont nem mondhatod,hogy "hé húzz már innen,egyedül akarok lenni"!


Én egyszer voltam egy koliszobában,ahol 4,azaz 4 ágy volt,és mindenki holm

2016. ápr. 1. 11:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!