Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg gáz, hogy 2 felnőtt...

Tényleg gáz, hogy 2 felnőtt nem jön ki havi 280 ezerből?

Figyelt kérdés
Alapvetően nem turkálunk egymás pénztárcájában a családban, de tegnap a családi ebéden feljött a téma. Mindenki szerint nekünk hú de elégedettnek kéne lennünk, de hát én marhára nem vagyok. 280 a fix bevételünk havonta (+ néha még plusz mellékesek) a kiadásunk 140e, ebben benne van minden, lakbér, rezsi, bérlet, diákhitel, havi kaja. A maradékból 50ezret félreteszünk, a többit elköltjük magunkra, szórakozás, ruhák stb. De hát 2 emberre az a durván 100e ft nem sok manapság, egyáltalán nem élünk nagy lábon, én sokat aggódok is, hogy mi lesz a jövőben ha pl gyerekünk lesz. Na mind1, szóval a családom szerint nekünk tökéletesen elégedettnek kéne lennünk. (Amúgy a családban kb nálunk mindenki jobban él, többet keres, igaz, mi csak 2 éve kezdtünk közös életbe)
2015. nov. 2. 05:53
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/122 anonim ***** válasza:
55%

MI hárman ennek az összegnek csak kevesebb, mint a feléből vagyunk kénytelenek kijönni. És kijövünk. Szóval igen, amit írsz, az tényleg gáz. De ez magánügy...


Se nekünk, se a rokonaidnak nincs szerintem joga beleszólni, ítélkezni, hacsaknem külön kéritek őket, vagy éppen panaszkodtok, hogy hú de sz.rul éltek ennyiből. Ha panaszkodtok, akkor ne csodálkozzatok. Ha meg nem, akkor lépj túl rajta. Magánügyed mire költöd a pénzed.


Én a helyedben ebből a pénzből egy csomót félre tudnék tenni, és nem azon aggódnék, hogy mi lesz, ha gyerek is lesz... De mások vagyunk. Eltérőek az igényeink.


Nekem pl fontosabb, hogy legyen megtakarításom, mint az, hogy minden hónapban meglegyen az x mennyiségű szórakozás. Igyekszem nem kidobni a pénzt az ablakon, és bármennyire is klassz lenne hetente új cipőt venni vagy havonta wellnessezni járni, képes vagyok lemondani ezekről, és ritkán megtenni vagy csak akkor ha tényleg megéri..

Sok példát mondhtanék.

A ruháim többsége is minőségi, sosem vásároltam használt ruhaboltban, csak annyi, hogy nem akkor veszem meg a csini ruhát, amikor kedvem van, hanem akkor, amikor mondjuk 12ezerről 2700-ra van leárazva...



Egy barátnőm nyafogott néhány éve, hogy a férjével nem sikerül összehoznia egy gyereket, és már ott tartanak, hogy lombikprogramra jelentkezzenek. Ja és mért nem teszitek, kérdeztem én. Erre az volt a válasz, hogy túl drága, hogy 200-300 ezer forint is kell rá. És akkor ledöbbentem, hogy ennyi megtakarításuk sincs! (Úgy, hogy nincs semmiféle hitelük, a lakás az egyikük nagyijától kapták, semmi állandó nagy kiadásuk nincs, és mindketten keresnek, ráadásul nem is minimálbért...)

Na én nem fogok nekik kölcsönadni.... :) Itt látszik, hogy mennyire mások vagyunk. Ők elköltenek mindent, én meg megspórolok minden fillért, amit lehet.


Nem látom értelmét arról beszélgetni, hogy ki miből nem jön ki, mert arról kéne inkább beszélni, hogy ki miről nem tud lemondani, és miért nem...

2015. nov. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/122 anonim ***** válasza:
79%
Hát nem semmi vagy utolsó! Tehát kevesebb mint 140000-ből éltek és még abból is tudsz spórolni. Hm. El nem tudom képzelni, hogy hogy jöttök ki hárman. Persze ezt ne sértésnek vedd!
2015. nov. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/122 anonim ***** válasza:
82%

Nálunk a kiadás:

60e a törlesztő

rezsi átlag 35e,

ruházat, átlag 10e

Kaja 50e

Ovi: 7e

Babaholmi: 30e (pelus, törlőkendő, tápszer)

Megtakarítás:30e + vész esetére 5e

Utazás 25ezer

Nasi:10e (túrórudi stb)

A maradék meg családi program és randi a férjemmel.

Nálunk max 310e a havi bevétel, az alap nálunk is 280e.

Mi négyen élünk ennyiből, nem éhezve, nem fázva, happyn.

2015. nov. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/122 Enigma-108 ***** válasza:
73%

Kiváló vélemény és felvetés az #50.válaszolótól !


De én megkérdezném, amit eddig talán még másnak nem sikerült....

Valóban úgy gondoljátok, hogy ti már felnőttetek ?

Félreértés ne essék, a felnőttség nem a diplomával, meg a munkával jár ! A belső érettséggel.

Ha ti így szórjátok a pénzt és keveslitek akkor gyanítom, hogy még nem tanultátok meg igazán az értékét.

Semmi baj azzal, hogy fiatalok vagytok és elmentek néha szórakozni kell is az, a gondok ott kezdődnek amikor egy félhavi fizetés is kevés amit magatokra költhettek.


Ezt teszik a reklámok, a filmek, a hamis divatok és mindaz a millió tonna számban körülvevő hazugság ami teljesen megvezeti és megtéveszti a tömegeket.

Nagyon ki van ez találva ! Ez a fogyasztói társadalom alapvető elvárása, hogy költsd a pénzt fogyassz...de meg ne kérdezd magadtól, hogy erre valóban szükséged van, ettől leszel boldogabb ?

„A Föld eleget terem ahhoz, hogy kielégítse minden ember szükségletét, ám nem minden ember mohóságát” (M.Gandhi)


Javaslom kicsit nézzetek körül.. talán tudnátok valakinek segíteni is.

2015. nov. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/122 anonim ***** válasza:
100%

"40. A bútorozásról csak annyit, hogy igen, valóban mindenkinek meg kell vásárolja a bútorait, az nyilván nem luxus, viszont azt egyszer megveszed és sok évig nem kell utána venned vagy nem? "


Valamit azért ne felejtsetek el. A kérdező 2 éve, azaz 24 hónapja éli az önálló életét. Tehát ha ez alatt a 24 hónap alatt a minden más mellett a havi százból megvette a mosógépet, szekrénysor, ülőgarnitúrát,porszívót....az edényeket, meg az összes háztartási csetreszt, akkor le a kalappal előtte. Most bőröndöt vettek, előző hónapban szemüveget, jövő hónapban másra megy el.


Abszolút megértem. 8 éve van saját háztartásom, és még mindig tudok olyan dolgot mondani, ami nincs.. Vagy volt, de új kell, pl. mosógép, hűtő, fagyasztó. Nem az a baj, hogy nem használható, csak amikor vettük őket, még ketten voltunk. Most már öten, és kicsi a kapacitás.

Ez van. Igaza van annak, aki azt írta, hogy a kérdező még fiatal, most próbálja megteremteni az egzisztenciáját, berendezni a lakását, szeretne lassan gyereket vállalni, meg egy kicsit élni is. Aki azt mondja, hogy 280 ezer forint ezekre milyen sok, és hogy más minimálbérből milyen jó színvonalon megél, az vagy nagyon nincs képben, vagy ferdít egy kicsit. Elhiszem, hogy sokan rá vannak kényszerülve, hogy ennyiből boldoguljanak, de nem tudom elképzelni, hogy ott még szórakozásra, lakberendezésre is kerüljön.

2015. nov. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/122 anonim ***** válasza:
88%

"MI hárman ennek az összegnek csak kevesebb, mint a feléből vagyunk kénytelenek kijönni. És kijövünk. Szóval igen, amit írsz, az tényleg gáz. De ez magánügy... "


Ezt én is nagyon nehezen hiszem el.

Egy esetben tudnék elképzelni, ha mondjuk szülők házában laknátok, tehát nincs hitel, nincs albérleti díj, oszlik a rezsi, nincs benzinköltség, nem kell autóra költenetek, a gyerek nem jár különórákra, a élelmiszer nagy részét pedig megtermelitek. Más gondolatom nincs, mert akárhogy számolok, nem jön ki.


100 ezer nálunk csak ennivalóra elmegy, igaz többen vagyunk (és szintem mindent meg kell vennem) 50 ezer a rezsi, és még nem írtam hitelt, benzinktg-et, nem nincs benne se ruha, se gyógyszer, se háztartási dolgok...stb.

Azt elhiszem, hogy sajnos csak ennyit kerestek, de hogy ezt ilyen jól be lehet osztani, és ez frusztrációt sem okoz, azt nehezen.

2015. nov. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/122 anonim ***** válasza:
100%

Na,van itt elég irigykedő :) Azt nem értem,hogy miért kell avval büszkélkedni,hogy van,aki mondjuk 40ezerből is meg tud élni havonta...Szerintem,ha normálisan akarsz élni,akkor mondjuk ez még mindig kicsit szűkös. Ha

úgy akarsz élni,hogy minden fillért megnézel,nem jársz szórakozni és ruhából is mondjuk kínaiba vásárolsz,meg lehet élni,persze,de könyörgöm! Ekkora fizetésért ilyen árak mellett külföldön már mindennapos tüntetések lennének,mi meg tűrjük,mint a birkák és még büszkék is vagyunk rá,hogy a jég hátán is megélünk :( Ne törődj vele,kinek mi a normális,az nagyon ügyes,hogy 50ezret félre tudtok tenni,ami azt jelenti,hogy bizony kijöttök ebből a pénzből. Csak lehetne több is az átlagfizu Magyarországon,ebben teljesen egytértek!

2015. nov. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/122 anonim ***** válasza:
82%
Az az igazság, hogy minél több van, annál több megy el hülyeségekre és az ember észre se veszi. 1 évvel ezelőtt a férjem 180 ezret keresett, en 230 ezret. Az 410 ezer. És megmondom őszintén, hogy elment a pénz... Igaz, tettünk félre, de volt olyan hónap, mikor kevesebbet mint most, mikor különböző okok miatt mindketten kevesebbet keresünk, most 270 van meg kettőnknek, ami hatalmas különbség. De az az igazság, hogy ebből is kifizetjük a számlákat, teszünk félre kb havi 50 ezret és megélünk valahogy. A "luxus" kiadások lettek lecsökkentve, mozi, étterem, kávézás, sütézés, gyorskaja, színház, ruhavásárlás (most csak azt vesszük meg amire szükség van, nem azt ami megtetszik a boltban). Nem mondom, hogy nem volt jobb régen, és nem érzem a különbséget, csak annyit akarok mondani, hogy bármennyi pénzt el lehet költeni és igaz, hogy most úgy érzed, hogy nem költesz hülyeségekre (én is úgy éreztem), de mikor rá vagy kényszerítve, hogy összehúzd a nadrágszíjjat, akkor jössz rá, hogy eddig mennyi felesleges dolgra költöttél (pl mi napi szinten vettünk valami chipset, csokit, volt otthon üdítő- mi értelme van? Drága, hízlal, egészségtelen)
2015. nov. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/122 anonim ***** válasza:
100%
140 ezer nem egy nagy összeg. Nem csak éhen halni nem kell, hanem kéne tartalékolni, utazni, szórakozni. Nem csak vegetálni kell. Arra elég, tartalmas életre nem.
2015. nov. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/122 anonim ***** válasza:
70%
2 mó is kevés lenne. Minél több a pénz annál több baromságra költi az ember, mert nem érzi a határt.
2015. nov. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!