Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg gáz, hogy 2 felnőtt...

Tényleg gáz, hogy 2 felnőtt nem jön ki havi 280 ezerből?

Figyelt kérdés
Alapvetően nem turkálunk egymás pénztárcájában a családban, de tegnap a családi ebéden feljött a téma. Mindenki szerint nekünk hú de elégedettnek kéne lennünk, de hát én marhára nem vagyok. 280 a fix bevételünk havonta (+ néha még plusz mellékesek) a kiadásunk 140e, ebben benne van minden, lakbér, rezsi, bérlet, diákhitel, havi kaja. A maradékból 50ezret félreteszünk, a többit elköltjük magunkra, szórakozás, ruhák stb. De hát 2 emberre az a durván 100e ft nem sok manapság, egyáltalán nem élünk nagy lábon, én sokat aggódok is, hogy mi lesz a jövőben ha pl gyerekünk lesz. Na mind1, szóval a családom szerint nekünk tökéletesen elégedettnek kéne lennünk. (Amúgy a családban kb nálunk mindenki jobban él, többet keres, igaz, mi csak 2 éve kezdtünk közös életbe)
2015. nov. 2. 05:53
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/122 anonim ***** válasza:
100%

I just came here for the comments :D


Hihetetlen, hogy milyen vitát tudnak generálni az eltérő anyagi igényekkel rendelkező emberek. :D

2015. nov. 2. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/122 anonim ***** válasza:
32%
Igen reális két embernek a havi félmillió,mi kb. annyit keresünk de sok a kiadás is.Két autó a munka miatt,100 ezer lakáshitel,stb.stb, még így is be kell osztani.És az a fővárosban,itt sokkal drágább az élet mint vidéken.Az élet nem abból áll,hogy enni tudjuk és számlát fizessünk...aki így él az rabszolga.
2015. nov. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/122 anonim ***** válasza:
96%
Nyilván mindenkinek mások az igényei, az életszínvonalát a legtöbbünk a keresetéhez igazítja, megtanulja beosztani ami van. Ami engem illet, akkor itt éhen halnátok, én sem vagyok elégedett a helyzetemmel, de jelenleg nincs más lehetőségem.Nálunk 65-70 ezer forint marad szűken egy hónapra, rezsi és egyéb állandó fizetnivalók(gyógyszerek stb...) után, de Veletek ellentétben nekem még ebből kell kaját és minden egyéb háztartásba szükséges dolgokat vennem. A ruha vásárlás mindig bűvész mutatvány, de ez eddig megoldottam, vállaltam plusz munkát(éjszakai takarítás,ilyenkor a 16 évesem "felügyeli" az alvó kisebbet, gond esetén szomszéd, én meg futok haza... sajnos csak ideiglenes lehetőség volt) 2 gyereket nevelek egyedül és magam sem tudom hogy csinálom, mondjuk a hó vége húzós nagyon. Tudom milyen lényegesen több pénzből élni, diplomásként nekem is volt jobb állásom,nagyobb lakásom, félretett(azóta felélt)pénzem, de mivel a kisebbik gyerekem tartós beteg, (evvel értelemszerűen az ember előre nem kalkulál) így a 4 órás melóval(utána nem megoldott a felügyelete, hiába váltanék) nem lehet több pénzt keresni. Talán majd ha nagyobb lesz, nem tudom,most 7 éves. A nagyobbik pedig szintén szemüveges, nekem évente kell általában újat venni, mert romlik a dioptria.Tehát minden relatív. Ergo ha lenne, azaz egyáltalán maradna valaha 100ezrem, csak úgy költeni, nagyon boldog lennék és mivel igen jól megtanultam beosztani, valószínűleg másképp csinálnám, mint Ti, de mivel ezt a pénzt magatok kerestétek, nyilván arra költitek, amire akarjátok, senkinek semmi köze hozzá.
2015. nov. 2. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/122 anonim ***** válasza:
57%

Két emberre összesen 280 az egyáltalán nem sok.

Budapesti atlagfizetes (statisztikák szerint) nettó 180-190. Két főre az ugye 360-380. És mondom, ez az átlag.


Dicseretes hogy 2 főre lerendezed a kaját és a rezsit 140-ből. Nem tudom hogy csinálod. Én 320-at keresek egyedül, de nekem egymagamnak 140 a rezsi + kaja, pedig még albérleti díj sincs.

2015. nov. 2. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/122 anonim ***** válasza:
84%

Nem azért mondom, de ha átlagosan éltek akkor gáz ennyiből kijönni.


Az én szüleim összesen 200 ezerből gazdálkodnak és simán kijönnek belőle sőt még félretenni is tudnak ebből. Én havi 100 ezer körül keresek, a szüleim mondták hogy amit hazaadnék nekik abból tartsam fent a közös autót amit jobbára már csak én használok meg néha vásároljak be neki pár ezer forintból ami a sajátomból megy el és így mindenki jól jár, mert nem pénzt adok a kezükbe hanem kaját ami persze közös, meg fenntartom az autót teljesen egyedül és ez azért van így mert én nem szórom el a pénzem, szórakozni ritkán járok el, meg sokszor munka után vagy hétvégente alkalmi munkára is járok sokszor unalmamba pénzt keresni, és ezért is élek a szüleimmel hogy tudjak spórolni meg én még plusz szakmát akarok tanulni és erre is külön spórolok.

A barátnőm még tanul ha minden igaz jövőnyáron már meg lesz a szakmája és azzal el is mehet dolgozni, természetesen ő is dolgozik valamit a suli mellett, a szülei még kevesebből élnek, de ők sok állatot tartanak, amiből megvan a kajájuk nagy része, meg persze nekik sincsenek nagy igényeik, amire elmenne a pénz.


Én ezeken nem idegeskedem szerencsére, ellentétbe az egyik munkatársammal akinek letiltásai vannak és igaz hogy ő csak 50-60 ezer forintot visz haza és a barátnője is örül ha 1 hónapba megkapja a 90 ezret de ők sem élnek azért annyira rosszul, amivel tudnak spórolnak, de ők sem éheznek és ha nincs fűtés szezon akkor elég sokat félre tudnak tenni ami a tartalékuk, de simán futja nekik ez mellett kis szórakozásra.

2015. nov. 2. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/122 anonim ***** válasza:
97%

Nem úgy fogalmaznék, hogy gáz.

Nyilván általában az emberek többre vágynak.

De ha úgy adod elő, hogy jaj ez milyen kevés és ebből nem lehet kijönni, az gáz. Mert ez nem kevés ahhoz, hogy normálisan lehessen belőle élni.

Nyilván jobb lenne, ha több lenne. De ezzel szerintem mindenki így vagy :) De azért ne hangoztasd, hogy ez kevés.

2015. nov. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/122 anonim ***** válasza:
84%

"Igen reális két embernek a havi félmillió"


Ember, nezd mar meg a magyar atlagfizeteseket, meg a valosagot ami korbevesz!


Tudom hogy van aki ennyit keres, sot rengetegen keresnek tobbet is, de a "realis" kifejezes az nem ezt takarja...

2015. nov. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/122 anonim ***** válasza:
68%

280, az ugye fejenként 140.

Egy diplomásnak Budapesten nettó 140es fizetés meglehetősen kevés. Nettó 200 körül azért el lehet helyekedni Bpn diplomásként, ami két főre vetítve nettó 400.

Ok, a félmillió talan kicsit túlzás, de a 400 tényleg reális.

2015. nov. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/122 anonim ***** válasza:
94%

"Mire nincs igényem?

Van lakás, van autó. Jut színházbérletre, nyaraltunk. Naponta főzök.

Tanfolyamot fizetek belőle. Van tv, net, mobilelőfizetés. Futja könyvekre.

Sőt, kötök, és minőségi fonalakból. "


Kedves Válaszoló! Elárulod nekem, hogy csinálod mindezt minimálbérből? Tényleg érdekelne, mert nálam ez már a hihetetlen kategória.

2015. nov. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/122 anonim ***** válasza:
82%

Mi a párommal közel dupla annyit keresünk, mint ti (külföldre járunk át), de volt, hogy nekünk is havi 250 ezerből kellett kijönnünk. Akkor folyton hozzá kellett nyúlnunk a megtakarításunkhoz, most viszont szerencsére kijövünk, legtöbbször félre is teszünk. Tudom, milyen annyi pénzből megélni, mint nektek, abszolút kivitelezhetetlen. Sosem értettem, miért gondolják negyvenes-ötvenes felnőttek, akiknek a gyerekei már kirepültek a fészekből, hogy egy fiatalnak elég kell legyen kevesebb pénz is. Mi a párommal pl folyamatosan bútorokat vettünk magunknak, háztartási eszközöket, két autóval kétfelé kell dolgozni járnunk, azokat fenn kell tartani (míg pl anyósjelölték a városban dolgoznak, gyalog is be tudnának járni, mi nem voltunk ilyen szerencsések etéren). Nekem 3 betegségem is van, kettőre gyógyszer kell, egyre diéta, egyik sem olcsó (havi több tízezres plusz kiadás), egy fiatal általában még több ruhát igényel, mivel jobban haladunk a korral, korszerűbb elektronikai eszközöket (ez alatt nem a legújabb iPhone-t értem, hanem hogy pl lecseréltem a szüleimtől kapott 25 éves tv-t egy újra), még fel szeretnénk fedezni a világot, utazgatni, és emellett kell megvalósítani a saját otthont, anyagi biztonságot és a gyerekvállalást. Aki ezeket mind kihozza a ti béretekből, az valahol nagyon meghúzza a nadrágszíjat, ami nem biztos, hogy hosszú távon jó lesz. Azt sem értik meg az idősebbek, hogy 2 emberre majdnem ugyanannyi a kajaköltség, mint 4-re, míg a gyerekekre is főztek. A rezsi sem arányaiban több vagy kevesebb.

Amúgy nálunk nem élnek jobban a családban, de a helyzetük valamivel jobb (saját házat örököltek, nem kell hitelt/albérletet fizetni, mint nekünk, családi vállalkozás...stb.), nálunk meg azt nem értik meg, hogy a magas jövedelmünknek komoly ára van, amit ők sosem tennének meg. A párom karrierje most már külföldön is sínen van, de én még mindig alja munkát végzek, nem tudom, mikorra fejezhetem be ezeket a mindennapi megaláztatásokkal teli munkákat. Ezt nem értik meg, mi meg ezekkel kapcsolatban kapjuk a beszólogatásokat meg az okoskodásokat a rokonoktól. A lényeg, hogy azt hiszik, a kor feljogosítja őket az okoskodásra és a beleszólásra. Én már az utóbbi időben belekezdtem az oltásba, visszaszólok bárkinek, ha már elegem van az okoskodásából, elmagyarázom neki, hogy abszolút hülye a helyzetünkhöz, sosem élt úgy, mint mi, nem tudja, milyen, ne szóljon bele. Ezt finoman lehet közölni az emberrel, lehet sértődés lesz belőle, de legalább nem turkál többet a pénztárcátokban.

2015. nov. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!