Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg gáz, hogy 2 felnőtt...

Tényleg gáz, hogy 2 felnőtt nem jön ki havi 280 ezerből?

Figyelt kérdés
Alapvetően nem turkálunk egymás pénztárcájában a családban, de tegnap a családi ebéden feljött a téma. Mindenki szerint nekünk hú de elégedettnek kéne lennünk, de hát én marhára nem vagyok. 280 a fix bevételünk havonta (+ néha még plusz mellékesek) a kiadásunk 140e, ebben benne van minden, lakbér, rezsi, bérlet, diákhitel, havi kaja. A maradékból 50ezret félreteszünk, a többit elköltjük magunkra, szórakozás, ruhák stb. De hát 2 emberre az a durván 100e ft nem sok manapság, egyáltalán nem élünk nagy lábon, én sokat aggódok is, hogy mi lesz a jövőben ha pl gyerekünk lesz. Na mind1, szóval a családom szerint nekünk tökéletesen elégedettnek kéne lennünk. (Amúgy a családban kb nálunk mindenki jobban él, többet keres, igaz, mi csak 2 éve kezdtünk közös életbe)
2015. nov. 2. 05:53
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/122 anonim ***** válasza:
63%
akinek nem kell havi szinten albérletet fizetni mert ott a ház az ne nézze már le azért mert nem jönnek ki 280 ezerből, amúgy meg írta hogy nem hülyeségre, hanem szemüvegre ment el a pénz meg hasonlókra... az albérletük is folyamatosan emelkedhet, mint a miénk is és mi se jövünk ki. aki meg nem fiatal az persze, hogy nem fog járni szórakozni, mert azon már túl van. Mások a szükségletek bizonyos korban azért ezt tartsátok szemmel, aki lenézi őket!!
2015. nov. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/122 anonim ***** válasza:
80%

Kedves 40-es. Ne mondd már, hogy az utazások, a bútorok, a háztartási eszközök, az elektronikai eszközök létszükségletnek számítanak..... Luxuscikkek, luxuskiadások.

Kérdező, nem jól fogalmaztál, nem arról van szó, hogy nem jöttök ki a pénzből, hanem többre lenne igényetek. Végülis 140-ből kijöttök, a többi a plusz. Én nem nézlek le, mert nekünk is vannak hasonló gondjaink, viszont nem vagyunk azzal megelégedve, hogy nem tudunk félretenni és minden hónapban elmegy a pénzünk, úgyhogy éppen azon vagyunk, hogy megreformáljuk a kiadásainkat egy kicsit. Igaz, nekünk van hitelünk, ami ugye fix.

2015. nov. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/122 anonim ***** válasza:
55%
Kedves Kérdező, a te problémád az elégedetlenség. Más örülne, ha így állna anyagilag mint te és a párod. Át kellene gondolni az igényeket, szerintem is sok havi 100 csak úgy elköltve a semmire. Ha pedig fusztrál, hogy a családban mindenki jobban keres, jobban él mint ti, fektesd a rád eső részt tanulásra, keress jobb munkahelyet, old meg az életed. És mielőtt itt kiírsz ilyen kérdést ilyen leírással kérlek gondolkozz, más a felét sem viszi haza és hitele, gyereke is van. Leírásod alapján te is fiatal vagy használd ki, és változtass az életeden, ha nem vagy elégedett.
2015. nov. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/122 A kérdező kommentje:

45e lakbért fizetünk, rezsi kb 20e, telefon+net 15e, bérlet 20e, diákhitel 12e

meg kajára kb 30e megy el, mert munkahelyen ingyenesen eszünk mind a ketten, a cég előfizeti a dolgozókat egy ételfutár szolgálathoz így minden nap jár egy leves+második, így kaján sokat spórolunk, így jön ki a 140. Cigi, kávé ilyesmi nincs, nem élünk vele.

Amúgy éltünk jóval kevesebből, voltam közmunkás 48 ezerért, szóval tudom milyen a kevesebb, de most h több a bevétel sem érzem, hogy hú de jó lenne.

2015. nov. 2. 09:54
 45/122 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem egyesek itt nagyon el vannak tévedve.


A 140 ezer egy szar fizetés, Budapesten különösen.


Egy fizetés nem attól lesz jó, hogy úgy mennyit keresnek a magyarok átlagban, hanem, hogy mit tudsz belőle venni.


Pesten már 80-100 ezer alatt lassan nem kapsz elfogadható bérlakást, akkor hogy lenne már egy 140 ezres fizetés "jó".


140 ezerből vegetálsz, nem élsz.


Lehet lepontozni, nem érdekel.

2015. nov. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/122 anonim ***** válasza:
41%

Komolyan irigylem a problémádat kedves kérdező.

Igen, szerintem is elég nagy gáz, hogy 2 felnőtt nem jön ki havi 280 ezerből.

Nagyon sokan élnek máról-holnapra, sőt sokan folyton mínuszban vannak, és csak jönnek-jönnek a felszólítások a tartozások kiegyenlítésére...

Én is nemrég csináltattam szemüveget, ami 13 ezer ft-ba került, és még nem is ez volt a legolcsóbb...

Mások sokkal kevesebb havi bevétel mellett vállalnak gyereket, ha ők nem félnek tőle, akkor ti miért féltek?!

2015. nov. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/122 anonim ***** válasza:
87%
Na most ha félre is tudtok tenni havi 50 000-et akkor miért nem jöttök ki ennyiből? Én nem értem a kérdést.
2015. nov. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/122 anonim ***** válasza:
64%

"Kedves 40-es. Ne mondd már, hogy az utazások, a bútorok, a háztartási eszközök, az elektronikai eszközök létszükségletnek számítanak..... Luxuscikkek, luxuskiadások. "


Nem tudom, hogy az, hogy legyen az albérletben egy ágy, egy íróasztal, mert az otthoni ezekből már nem költöztethető (szétesnének konkrétan), az miért luxus. Itt Magyarországon nagyon el vannak tévedve az emberek. Luxus a fogfehérítés, amit csináltattam, luxus a tengerparti nyaralás (pláne Franciaországban, Spanyolországban, ahova mi járunk), de a bútor, a szemüveg, a minőségi étel, vagy mondjuk egy habverő, egy 3000 Ft-os edény/serpenyő miért lenne luxus? A nulláról kezdtünk, mivel magas a jövedelmünk, mindent magunknak akarunk megoldani. Most vagyunk külföldre költözőben, az alapvető dolgokat egy üres lakásba (mert kint a legtöbb lakás bútorozatlan) meg kell venni, nálunk ez viszi nagyon a pénzt (plusz a 2 autó, ami rengetegbe kerül). Aludni, főzni, tanulni kell valahol (mert a számítógép a páromnak tanuló-, munkaeszköz, ezért is emeltem ki, hogy nekünk fontos ezekre is költeni). De havi félmilliós jövedelemből már egy picike luxus is ki kell jöjjön. Ez az, ami nálunk szúrja a rokonok szemét. Hozzáteszem, míg a szüleimnél éltünk, a testvérem és a párja, a szüleim, illetve mi a párommal összesen kerestünk havi 1,2-1,3 millió körül nagyjából egyenlő részekre elosztva, és kettőnkön kívül állandóan mindenki sírt, hogy nincs pénze. Sosem értettem, mivel mi tartunk fenn 2 autót, mi utaztunk munkába havi szinten 2-3000 km-t, mi jártunk legtöbbet étterembe, nekünk telett "luxus"nyaralásra, mindenki ránk irigykedett, holott mi ugyanannyit kerestünk, mint ők, mégis sokkal több kijött a pénzünkből. Ja, hogy mi nem dohányzunk, nem járunk alkoholizálni, nem veszünk 30 ezres cipőket, nem vesszük meg a 3. masszírozó gépet is, ami a végén a garázsban landol használatlanul?! nem értem, ezért miért mi kapjuk a bunkó megjegyzéseket, mi csak jól osztjuk be a pénzünket. És mikor megmondtuk a szüleinknek, hogy nem kell a költözésünkhöz pénzt adni, végig voltak sértődve, hogy jajj, milyen fenn hordjuk az orrunkat, "biztos sok pénzünk van". Hát egy költözéshez elég, nem szorulunk másra, nem szeretnénk bárkinek is tartozni. De teszem hozzá, havi 4-500 ezres jövedelmet a fővárosban is el lehet érni, ahogy a nyugati határszélen is. Nem lehetetlen, csak tudni kell helyezkedni.

2015. nov. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/122 anonim ***** válasza:
97%
én megfordítanám a szórakozásra és a pénz félretételre szánt összeget.Eltennék százat,és maradna ötven szórakozásra.így nem kéne aggódnotok,hogy mi lesz,ha gyerek lesz.egy év alatt lenne 1,2 millátok.abból meg tudnátok venni a gyereknek mindent,a maradékból meg kiegészíteni a gyedet
2015. nov. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/122 anonim ***** válasza:
96%

"Amúgy éltünk jóval kevesebből, voltam közmunkás 48 ezerért, szóval tudom milyen a kevesebb, de most h több a bevétel sem érzem, hogy hú de jó lenne."


Nekem inkább úgy tűnik, hogy valahogy elkapott titeket a gépszíj, és nem tudtok elégedettek lenni. De ez nem a pénztől függ. (Nem szemrehányás, ilyen hibákba mindenki beleesik.) Láthatóan nagyon is kijöttök a pénzből, és havi 50 ezret még félre is raktok, tehát én nem látom, hol az óriási probléma a pénzzel.


Meg tudod fogalmazni, mi hiányzik, amihez hozzásegítene, ha még többet keresnétek? Nem lehet, hogy olyasmi okozza a hiányérzetet, ami nem is pénzkérdés? (Odafigyelés, közös program stb.?)

2015. nov. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!