Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg gáz, hogy 2 felnőtt...

Tényleg gáz, hogy 2 felnőtt nem jön ki havi 280 ezerből?

Figyelt kérdés
Alapvetően nem turkálunk egymás pénztárcájában a családban, de tegnap a családi ebéden feljött a téma. Mindenki szerint nekünk hú de elégedettnek kéne lennünk, de hát én marhára nem vagyok. 280 a fix bevételünk havonta (+ néha még plusz mellékesek) a kiadásunk 140e, ebben benne van minden, lakbér, rezsi, bérlet, diákhitel, havi kaja. A maradékból 50ezret félreteszünk, a többit elköltjük magunkra, szórakozás, ruhák stb. De hát 2 emberre az a durván 100e ft nem sok manapság, egyáltalán nem élünk nagy lábon, én sokat aggódok is, hogy mi lesz a jövőben ha pl gyerekünk lesz. Na mind1, szóval a családom szerint nekünk tökéletesen elégedettnek kéne lennünk. (Amúgy a családban kb nálunk mindenki jobban él, többet keres, igaz, mi csak 2 éve kezdtünk közös életbe)
2015. nov. 2. 05:53
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/122 anonim ***** válasza:
64%
Szemüveget simán meglehet csináltatni 30-40 ezerből is . Egy bőrönd sincs 30000 ha nem a legdrágábbat veszed . Pont néztem a nyáron, kiváló minőségű bőrönd nagy méretben 14000.
2015. nov. 2. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/122 anonim ***** válasza:
92%
Bőröndöt meg szemüveget talán nem kell minden hónapba venni.
2015. nov. 2. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/122 anonim ***** válasza:
90%

HAvi 1000 rongyot ti gyakorlatilag elszórakoztok.

ne meséld már, hogy mindne hónapban kell 50 ezerért szemüveg és 30 ezerért bőrönd. Kiemelsz 2 példát és azzal lesarkítod az egészet... Egyszerűen a józan éparaszti ész hiányzik belőled. 140 ezerből megvan MINDEN, azt írod, 50-et elraktok és a maradék 100 pedig "eltűnik". talán mert elszórjátok mindig valamire, mert az éppen "kell"...

2015. nov. 2. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/122 anonim ***** válasza:
73%
100 rugót még én se tudok magamra költeni, mert hiába jönnek plusz bevételek, az istenke valahogy kibsz velünk és megint mínuszba vagyunk, hiába dolgozunk folyamatosan:)
2015. nov. 2. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/122 anonim ***** válasza:
92%
Látod, szerintem meg pont arra való a megtakarítás, hogy az ilyen kuadást, mint szemüveg, fedezze...
2015. nov. 2. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/122 anonim ***** válasza:
81%

Sokan csak azt nézik, ki mennyit keres, de azt nem számítják bele, melyik városban, milyen környéken stb stb lakik, milyen az életvitele...

Én pl saját házban lakom egy faluban, havi 90.000ft-t keresek jelenleg, zöldségből annyit termelek, hogy 2 500literes hűtőláda tele van mirelittel, + màr a hús felét is megtermelem magamnak, tahát a havi kaja költségem rossz esetben is megvan 10-12000ft ből, erre jön a 15000ft rezsim, tehát rossz esetben is marad 60.000-rem minden más kényelmi dologra...

Legjobb haverom egyedül bérel egy lakást bent a városban 70.000+rezsi... Szóval azt hiszem nem is kell tovább magyarázni, kinek mi a sok pénz... Én 280.000 ből röhögve ellennék, de abszolút megértem azt, akinek ez városban nem elég... Főleg pl pesten... 2 éve még pesti voltam, akkor csak a havi kajám nem jött ki 50.000-ből...

Szóval elég szubjektív ez a kérdés és rengeteg mindentől függ,

2015. nov. 2. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/122 anonim ***** válasza:
89%
73%: végigolvastad? Mindent kifizetve, megtakarítás melkett havi 100 marad neki szórakozni. Ezt keveselli. Simàn megél...
2015. nov. 2. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/122 anonim ***** válasza:
97%

A kérdés címében azt írod, hogy nem jöttök ki belőle, aztán lejjebb írod, hogy 140 ezerből kijöttök, és még 50-et félre is tudtok tenni, telik szórakozásra, ruhákra is.

Akkor nem értem a kérdést, hiszen remekül megéltek, kijöttök a pénzetekből. 50 ezret félretenni? 100 ezret elszórakozni? Ez a nem az a kategória, hogy "nem jövünk ki".

A nem jövünk ki a pénzünkből, az olyan például, hogy eldönthetem: vagy befizetem a havi rezsi csekkeket és nem eszek (vagy zsíros kenyeret eszek), vagy eszek normálisan, de nem tudom befizetni a csekkek egy részét.

Szórakozás, új ruha, félretevés ez esetben szóba sem kerül.

2015. nov. 2. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/122 anonim ***** válasza:
32%

A havi 280 ezer egyáltalán nem nagy jövedelem két embernek.Ha Budapesten éltek és valószínűleg felsőfokú végzettségetek van akkor kimondottan kevés.

Egy kezdő rendőr hazavisz havonta 140 ezret középfokú végzettséggel...

Egy háztartásban rengeteg kiadás van egy hónapban,bármi közbejöhet,50-50 ezer ruhára szórakozásra egyéb dolgokra egyáltalán nem sok pénz.

A reális összeg legalább félmillió lenne számotokra amiből már kényelmesebben kijöhetnétek.

2015. nov. 2. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/122 anonim ***** válasza:
68%

"A reális összeg legalább félmillió lenne számotokra amiből már kényelmesebben kijöhetnétek."


Realis? :)

2015. nov. 2. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!