Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg gáz, hogy 2 felnőtt...

Tényleg gáz, hogy 2 felnőtt nem jön ki havi 280 ezerből?

Figyelt kérdés
Alapvetően nem turkálunk egymás pénztárcájában a családban, de tegnap a családi ebéden feljött a téma. Mindenki szerint nekünk hú de elégedettnek kéne lennünk, de hát én marhára nem vagyok. 280 a fix bevételünk havonta (+ néha még plusz mellékesek) a kiadásunk 140e, ebben benne van minden, lakbér, rezsi, bérlet, diákhitel, havi kaja. A maradékból 50ezret félreteszünk, a többit elköltjük magunkra, szórakozás, ruhák stb. De hát 2 emberre az a durván 100e ft nem sok manapság, egyáltalán nem élünk nagy lábon, én sokat aggódok is, hogy mi lesz a jövőben ha pl gyerekünk lesz. Na mind1, szóval a családom szerint nekünk tökéletesen elégedettnek kéne lennünk. (Amúgy a családban kb nálunk mindenki jobban él, többet keres, igaz, mi csak 2 éve kezdtünk közös életbe)
2015. nov. 2. 05:53
 81/122 anonim ***** válasza:
5%
79 olvasd el a 80-as válaszom végét. És többet keresek 300.000-nél. Csak a pályaválasztás kérdése minden. Akkor most miről is beszélünk? ^.^
2015. nov. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/122 anonim ***** válasza:
100%
78-as vagyok: én kijövök kevés pénzből is,nekem nem szükséges fél millió,hogy boldognak érezzem magam,és ne akarja belém magyarázni senki,hogy nekem milyen szar,mert élünk 250 ezerből 3-man.És felőlem mindenki arra költi a pénzét amire akarja.Ha elszórja,ő dolga.Akkor mi itt a gond?
2015. nov. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/122 anonim ***** válasza:
87%
Rosszul tetted fel a kérdést, hisz ti kijöttök belőle :) Véleményem szerint ez az összeg nem olyan kimagasló még, hogy itt luxusnak meg nem tudom minek neveznénk. Legalább ennyi kellene mindenkinek a viszonylag normális élethez. Az most egy dolog, hogy vannak olyan emberek, akiknek minimálbérből kell gazdálkodniuk. Ez nagyon szomorú. Azt viszont én is durvának tartom, hogy eltapsoltok egy százast. Persze, nyilván vannak váratlan költségek vagy amit muszáj, na de nem mindig kell új bőrönd, szemüveg. Eleve én sajnálnék bőröndre 30 ezret. Kolis voltam 4 évig és kitartott a bőröndöm, ami csak egy tizes volt, pedig húztam árkon-bokron, télen-nyáron. Szemüvegre is sokallok 50 ezret, sokszor vannak akciók stb. De ti tudjátok, de igy nem kell csodálkozni, ha lába kél rögtön a pénznek. Én speciel megforditanám a dolgot...50 ezret hagynék szórakozásra. Abból havi egy romantikus vacsora, mozijegyek, koncertjegyek bármi belefér plusz egy két ruhanemü, ha szükséges....
2015. nov. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/122 anonim ***** válasza:
77%
pont ez a hozzálás teszi tönkre az országot....
2015. nov. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/122 A kérdező kommentje:

Azért nem feltétlenül tényleg csak hülyeségekre megy el az a 100-as, a bőröndöt meg a szemüveget csak példának írtam, hogy mindig van valami. Az első fél évben, mikor összeköltöztünk, az összes pénz arra ment el hogy mikró, porszívó, vasaló, robotgép, tv, konyhai eszközök stb.

Aztán azóta is mindig van valami, szemüveg, bőrönd, valakinek esküvő vagy keresztelő, ajándékok családon belül, pl most csizmát, kabátot kellett vennem, mert a csizmám már abszolút használhatatlan volt, akkor volt a páromnak egy kisebb műtétje, akkor a magánorvosra ment el sok, tavaly jogosítványt csináltam, az is vitte a pénzt, nyelvvizsga megint 35 ezer volt, szóval csak arra akarok célozni, hogy nem feltétlenül bulira meg ilyenekre szórjuk el, hanem egyszerűen tényleg mindig jön valami, amire ki kell adni pénzt. Persze nyilván szerencsések vagyunk, hogy nekünk telik rá, hogy ezeket kifizessük, mert van akinek ugye ha szeretné, sem telne rá.

Meg amúgy nem megy el mindig a 100-as, most is holnap után fizetés, és még van belőle 30 ezer, azt már el is teszem, nem költünk belőle addig.

De én tényleg csak gratulálni tudok azoknak, akik gyerekkel is megélnek ennél kevesebből! Remélem nekünk is menni fog, nyilván, akkor már nem a saját igényünk lesz az első.

(Amúgy próbálunk kicsit még csiszolni a helyzeten kicsit mi is, a páromat most elküldték a munkahelye mellett egy 1 éves iskolai képzésre, ha jövőre végez vele, akkor emelkedik a fizetése, ill. jövő tavasszal én is szeretnék a diplomámmal elhelyezkedni, mert jelenleg érettségivel dolgozok, de tavasszal váltani szeretnék, hátha találok már egy kicsivel is jobbat. Úgyhogy lehet fog még változni pozitívan a helyzet.)

Ma sokat gondolkodtam a válaszok többségén, igazatok van, talán annyira nem szörnyű a helyzet, mint én néha látom.

2015. nov. 2. 21:04
 86/122 anonim ***** válasza:
100%

Hajrá, sok sikert!! :)

Szerintem nincs baj a látásmódoddal, csak sok fiatal bizonytalan manapság, amit meg is értek, nehéz munkát találni, pláne jó munkát, sokszor nem tudja az ember merjen e költekezni, mert ki tudja mi jön, szóval bizonytalan a helyzet, szerintem nem csak nálunk, hanem a legtöbb országban, nem irigylem azokat, akik most kezdik az életüket.

A legfontosabb szerintem az, hogy amire alapvetően szükségetek vagy igényetek van, azt ne dobjátok félre, mert ragaszkodtok minden forinthoz, egyszer vagytok fiatalok.

Szerintem a 280 nagyjából elég, még egyáltalán nem olyan nagy összeg, hogy luxusmódon éljetek belőle.

45F

2015. nov. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/122 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem szörnyű hiszen félre is tesztek.Jó oké,100 ezret elverni kicsit sok,de én mindig azt mondom addig tegyétek míg nincs gyerek.Utána több lesz a kiadás,kevesebb a bevétel,na akkor aztán tényleg mindig kell majd valami :D

Szerintem okos ötlet lenni 50 ezer helyett kicsit többet,mondjuk 70 ezret félretenni.Így nem marad jelentősen kevesebb,de a megtakarítást jelentősen megdobja.

2015. nov. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/122 anonim ***** válasza:
78%

Na. az utolsó válaszod már sokkal barátságosabbra sikerült, mint a kérdésed leírása. Onnan (előre is elnézést) az jött le, hogy neked a világ összes pénze sem lenne elég, gondolok itt például a "...elégedettnek kéne lennünk, de hát én marhára nem vagyok." végű mondatodra. Ez egy kicsit bicskanyitogatóra sikerült.

A jobbra lehet törekedni, de ennyi pénzre kijelenteni, hogy nektek nem elég, egy kicsit túlzás.

De jó, hogy beláttad, hogy szerencsés vagy :)

2015. nov. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/122 anonim ***** válasza:
15%
#88: Tudod mennyi az átlag EU-s minimálbér, csicska munkára?
2015. nov. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/122 A kérdező kommentje:

Tudom, hajnalban kicsit h.lyén fogalmaztam, szóval igen, azt akartam kifejteni igazából, amit most leírtam normálisabban. Sajnos én mindig is féltem a jövőtől, nem tudom ezt a szokást levetkőzni, gyerekként nagyon rossz anyagi körülmények közt éltem, és folyton aggódok a pénz miatt, de azért mindent megvonni sem akarok magunktól, szóval én nagyon nehezen lavírozok a költeni-nem költeni között.

Amúgy az 50-es válasza nagyon elgondolkodtatott, van benne valami, valószínűleg tényleg nem a pénzzel van a konkrét bajom, hanem inkább a gyerekkorból gyökerezően furán állok a pénz és a megélhetés kérdéshez.

2015. nov. 2. 21:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!