Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg gáz, hogy 2 felnőtt...

Tényleg gáz, hogy 2 felnőtt nem jön ki havi 280 ezerből?

Figyelt kérdés
Alapvetően nem turkálunk egymás pénztárcájában a családban, de tegnap a családi ebéden feljött a téma. Mindenki szerint nekünk hú de elégedettnek kéne lennünk, de hát én marhára nem vagyok. 280 a fix bevételünk havonta (+ néha még plusz mellékesek) a kiadásunk 140e, ebben benne van minden, lakbér, rezsi, bérlet, diákhitel, havi kaja. A maradékból 50ezret félreteszünk, a többit elköltjük magunkra, szórakozás, ruhák stb. De hát 2 emberre az a durván 100e ft nem sok manapság, egyáltalán nem élünk nagy lábon, én sokat aggódok is, hogy mi lesz a jövőben ha pl gyerekünk lesz. Na mind1, szóval a családom szerint nekünk tökéletesen elégedettnek kéne lennünk. (Amúgy a családban kb nálunk mindenki jobban él, többet keres, igaz, mi csak 2 éve kezdtünk közös életbe)
2015. nov. 2. 05:53
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
 101/122 anonim ***** válasza:
9%

99: ja, hat ha ugy hasonlitod ossze a koltseget hogy egyreszt ennyi a jegy, masreszt benya csak ennyi, akkor regen rossz.

Szamold bele mennyibe kerul az auto, annak az amortizacioja, fenntartasa, biztositas, adok, szerviz, stb, es akkor majd jobban latod hogy mennyibe is kerul egy kilometer ut. Nem csak benzinkoltseg van.


Ezzel egyutt aki akar, es aki megteheti, tartson autot, akinek megeri a kenyelem, tartson. Akinek viszont nem fer bele, az ne sirjon hogy de neki "muszaj".

Ez egy dontes, nem egy kotelesseg.

2015. nov. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/122 anonim ***** válasza:
30%
akik azon ajvékolnak, hogy a sok "proli" miért pukkadozik az irgységtről és ez de gáz, attól kérdem, hogy miért kell felvágóskodni sok olyan ember előtt aki fele annyiból kell hogy éljen? nem az a baj hogy ennyit keres hanem hogy ilyen stílusban még ezen problémázik, és ezzel ingerel esetleg sok embert. (hozzátenném nem engem ez csak egy megállapítás). szerintem ha itt sok rátarti embernek joga van verni a mellét, akkor a szegényebbnek is joga van büszkének lenni arra hogy szépen be tudja osztani azt ami van. most szégyelje? vagy jóhogy nem ugorjon már a vonat elé mert neki "csak" ennyi jutott. mindenki úgy próbál boldog lenni, ahogy tud, és amiennyiből tud. ez ne legyen már szégyen...komolyan ez a hozzáállás a szégyen. úgy van rúgjunk egymásba miért is ne...
2015. nov. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/122 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem itt nagyrészt senki nem felvágóskodott, hanem nem igazán értjük (én legalábbis nem értem), hogy hogyan lehet kevesebb, mint a feléből (tehát 140-től kevesebb pénzből) három főnek úgy megélnie, hogy több olyan kiadás is van a költségvetésben (pl. nyaralást említett a válaszoló talán), amire tényleg nem tudom, hogyan futja. Szívesen meghallgatnám, hogy mire tételesen mennyit költ, mert én, hogy Bp-en élek, bizony nehéz kevés pénzből kijönni, ennyiből meg valószínűleg nem is tudnánk (mi is hárman vagyunk).
2015. nov. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/122 anonim ***** válasza:
78%

Te jó ég, 101-es, egyszerűen nem látod át a helyzetet. Az autó muszáj, és kész. Nincs más alternatíva.

Én csak kiragadtam egy részletét az autó előnyeinek. Persze, hogy több költsége van, mint a benzin, ez tény, de ha egyszer nincs más választásunk!!! Egyszerűen nem vagy képes belátni, hogy MUSZÁJ! Autó nélkül se óvodába nem tudunk menni, se dolgozni! Felfogtad???

Elképesztő, milyen szűk látókörű vagy.

Egyébként az autónk egyéb költségei:

évente 20 ezer a kötelező biztosítás (baleseti adóval együtt)

teljesítményadó évente 9000

kétévente műszaki vizsga 20 ezer

egyéb javítások, egyebek kb. 70 ezer évente (idén legalábbis eddig ennyi volt)

Ha nagyon számszerűsíteni akarom, akkor havi lebontásban: 9000 Ft az autó egyéb költsége, és a benzinköltségünk kb. 25 ezer/hó .....

De te nyugodtan hajtogasd csak a magadét, és hirdesd, hogy aki autót tart fenn, luxusban él. Elképesztő.

2015. nov. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/122 anonim ***** válasza:
91%

Aki BP-en lakik könnyen beszél, hogy luxus az autó .

Pesten nekem sem feltétlenül kellene. Falun autó nélkül semmire nem mennénk. A legközelebbi kisváros 15 km, napi 10 buszjárat van és a megálló 1 km-re van a házunktól. Egy kisebb autó havonta 40000Ft-ba kerül benzin nélkül, ha számolunk az értékvesztéssel, javításokkal, adó, cascó és kötelező biztosítás költségeivel. A minap mesélte az egyik utcabelim, hogy 9 órát utazott összesen a kb. 100 km-re lakó haverjához...

2015. nov. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/122 anonim ***** válasza:
32%

103-as, nem mindegy hogy az ember hol él, miben él, és miből eszik.

Budapesten drágák piszkosul az albérletek, falun egy EGÉSZ KERTESHÁZAT annyiért bérelsz mint városon egy szobát. Nem mindegy hogy albérelt, vagy hitelmentes ház.

Nem mindegy hogy valaki magának főz, vagy gyorskajáldákba jár. Én ha nagybevásárolok abból annyi adag kaját főzök ami napokig elég, hát még ha 2 féle ételt főzök. És ez nem igénytelenség, egyszerűen csak veszem a fáradtságot, és megfőzöm.

Ha falun élsz rengeteg mindent meg tudsz termelni, zöldségek (boltban baromi drága), ha van valakinek türelme tyúkok amik tojnak tojást, boltban egy darabot nem kell venni....

És még sorolhatnám, de ez csak tipp, nem én írtam az előző hsz-eket.

Senki nem azt mondta hogy rózsadombi bérelt lakásban él meg 140 nettóból.

2015. nov. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/122 anonim ***** válasza:
0%
Na akkor most kérlek lépj hátra kettőt, csavard meg a nyelved, majd köpd arcon magad. Tudod te, hogy Magyarországon mennyi család él létminimum alatt? És még ne is az 5 gyerekes, 7 tagú családmodellre gondolj, hanem a standard 3-4 fősre. Nagyon de nem ritka, mondhatni átlagos, hogy van akinek nettó 150-160 ezer forintból kell MEGÉLNI havonta, nemhogy ebből 100 ezer a játszópénz... Röviden-tömören, igen, nagyon gáz a helyzet.
2015. nov. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/122 anonim ***** válasza:
37%
Nem utolsó, mert hogy itt ilyen minősíthetetlen helyzetek vannak, arról nem a kérdező tehet. Megint egy proli, aki örül 20-a után a zsíros kenyérnek.
2015. nov. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/122 anonim ***** válasza:
69%
Keveset kereső ember= proli....hm..gratulálok az értelmi szintedhez, ehhez többet nem is lehet hozzáfűzni. -.-
2015. nov. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/122 anonim ***** válasza:
100%
#109: ragaszkodom ahhoz, hogy embernek ne a szimpla túlélés legyen a cél. Sajnálom, ha neked az.
2015. nov. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!