Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg gáz, hogy 2 felnőtt...

Tényleg gáz, hogy 2 felnőtt nem jön ki havi 280 ezerből?

Figyelt kérdés
Alapvetően nem turkálunk egymás pénztárcájában a családban, de tegnap a családi ebéden feljött a téma. Mindenki szerint nekünk hú de elégedettnek kéne lennünk, de hát én marhára nem vagyok. 280 a fix bevételünk havonta (+ néha még plusz mellékesek) a kiadásunk 140e, ebben benne van minden, lakbér, rezsi, bérlet, diákhitel, havi kaja. A maradékból 50ezret félreteszünk, a többit elköltjük magunkra, szórakozás, ruhák stb. De hát 2 emberre az a durván 100e ft nem sok manapság, egyáltalán nem élünk nagy lábon, én sokat aggódok is, hogy mi lesz a jövőben ha pl gyerekünk lesz. Na mind1, szóval a családom szerint nekünk tökéletesen elégedettnek kéne lennünk. (Amúgy a családban kb nálunk mindenki jobban él, többet keres, igaz, mi csak 2 éve kezdtünk közös életbe)
2015. nov. 2. 05:53
 71/122 anonim ***** válasza:
32%
Miért van itt ennyi piti minimálbéres? Mindenki végigbulizta a fiatalkorát tanulás helyett? Nem a kérdezőt kéne csessztetni mert savanyú a szőlő.
2015. nov. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/122 anonim ***** válasza:
100%
Keress rá az EU és minimálbér szavakra. Remélem, ennyi elég.
2015. nov. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/122 anonim ***** válasza:
84%

Minél több van annál több megy el,nálunk is így volt.

Mi 250 ezerből élünk,igaz én most munkanélküli vagyok,ez a férjem fizetése meg a csp.3-an.Kijövünk,de nem nagylábon,viszont tudnánk a költségeken spórolni.

2015. nov. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/122 anonim ***** válasza:
91%

#71: Mert sokan valami erkölcsi magaslatnak tekintik, ha valaki a levegőből is megél, és nincs semmire igénye.

Nem vagyok híve az ész nélküli költekezésnek, de a kérdésben említett összeg a sok országban kevesebb, mint a minimálbér 1 azaz 1 embernek, NEM kettőnek.

2015. nov. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/122 anonim ***** válasza:
74%

74 igazad van. Ismerősöm 3 naponta zuhanyozott, 2 naponta húzta le a WC-t, 1 hétig hordott egy alsónadrágot, és még sorolhatnám, és erre döngette a mellét, hogy ő MILYEN JÓL meg van a minimálbérből.

És igen, normális országokban 200 ezer fölött van a minimálbér, és ha egyszer is azt mondja az illető, hogy ennyi pénzből nem él nagylábon, akkor rögtön itt hörög neki a csórringer társaság, hogy milyen telhetetlen, és hogy ők tizedannyiból élnek. Hát most Istenem, ha tanult volna, akkor neki is lenne jól fizető állása. Ez ilyen egyszerű.

2015. nov. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/122 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem a 100000Ft kettőtökre nem túl nagylábú költekezés, sok fiatal 30000-et elnyom egy szombat este a discoban .
2015. nov. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/122 anonim ***** válasza:
100%
280 teljesen reális két embernek. Nekünk is eleve 140 ezer a fix kiadásunk, és akkor még nem ettünk, nem vettünk egy cipőt vagy mentünk el moziba.
2015. nov. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/122 anonim ***** válasza:
97%
Mondjuk nem értem mire nyomatjátok ezt a "ha tanult volna" szöveget.Aki közszolga az eleve keveset keres,pedig diplomája is lehet ugye,gondolom akkor lenézitek a gondozókat,ápolókat,dajkákat,óvónőket akik a gyerekeitekkel vagy a betegekkel foglalkoznak,pedig mind keresnek 100.000-et.És még mennyi példát lehetne felsorolni.
2015. nov. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/122 anonim ***** válasza:
100%

ma 15:01

5 évet tanultam, hogy azt csináljam, amit most csinálok és 120 ezer ft a fizetétem.

Miről beszélünk?

2015. nov. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/122 anonim ***** válasza:
15%

78 én nekem semmi bajom a dajkákkal, stb.-kkel, de azt kifejezetten utálom, ha valaki majd' megpukkad az irigységtől, mert hogy ő 100.000-ből meg tud élni, és akkor az csak egy huhlye pharaszt, akinek többmindenre is futja. Fogadja el, hogy más jobban keres NÁLA, és ne itt pattogjon, hogy "bezzeg én!!!". Nekem erről ez a véleményem.


+ Én orvos vagyok, és akkora a hiány belőlük, hogy bárhol találnék munkát Magyarországon, sőt, még külföldön is simán. Csak megfelelő végzettség kell, és bárhol el lehet helyezkedni, nem lesz probléma/gond az álláskereséssel. Ennyi az egész. ^.^

2015. nov. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!