Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg gáz, hogy 2 felnőtt...

Tényleg gáz, hogy 2 felnőtt nem jön ki havi 280 ezerből?

Figyelt kérdés
Alapvetően nem turkálunk egymás pénztárcájában a családban, de tegnap a családi ebéden feljött a téma. Mindenki szerint nekünk hú de elégedettnek kéne lennünk, de hát én marhára nem vagyok. 280 a fix bevételünk havonta (+ néha még plusz mellékesek) a kiadásunk 140e, ebben benne van minden, lakbér, rezsi, bérlet, diákhitel, havi kaja. A maradékból 50ezret félreteszünk, a többit elköltjük magunkra, szórakozás, ruhák stb. De hát 2 emberre az a durván 100e ft nem sok manapság, egyáltalán nem élünk nagy lábon, én sokat aggódok is, hogy mi lesz a jövőben ha pl gyerekünk lesz. Na mind1, szóval a családom szerint nekünk tökéletesen elégedettnek kéne lennünk. (Amúgy a családban kb nálunk mindenki jobban él, többet keres, igaz, mi csak 2 éve kezdtünk közös életbe)
2015. nov. 2. 05:53
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/122 anonim ***** válasza:
89%

Mi ketten sokkal kevesebből jövünk ki, igaz, nem is teszünk félre, hó végére meg nem nagyon marad.

De a hitelezők nagy ívben el vannak felejtve, minden kiadás minimálisra van csökkentve. Van autó, kertes ház, kutya, stb.

280 nekünk már egy gyönyör lenne.

Csak hát sok embernél van az, hogy az állandó meló mellett nem tud tervezni, gondolkodni nincs ideje rá.

2015. nov. 2. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/122 anonim ***** válasza:
69%
Majdnem a feléből élünk, a gyerek 250km-re egyetemista, és nem nyomorgunk... Jut mindenre, amire akarjuk.
2015. nov. 2. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/122 anonim ***** válasza:
29%
Azért jut mindere mert nincs igényetek 2. válaszoló.
2015. nov. 2. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/122 anonim ***** válasza:
83%
Az a durván 100e másnak a komplett havi keresete, abból fizet rezsit, csekket és eszik, sőt takarékoskodik is. Szóval ha az a kérdés, tudnátok-e szorosabbra húzni az övet, persze, de még mennyire. Kérdés, ki mit szokik meg. Tudatos tervezéssel átalakítható az ember költségvetése. Pl nektek több van takarékoskodásra. Ahelyett, hogy minden hónapban elmulattok, meg elshoppingoltok egy százast, nem lenne hosszútávon célravezetőbb annak is eltenni egy részét? Hamarosan nem kellene aggódni a gyerek miatt sem.
2015. nov. 2. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/122 anonim ***** válasza:
89%

Ha csak a kérdésed nézem, akkor gáz. 280 két emberre bőven elég kell hogy legyen.

Ha a leírást is elolvasom, akkor nem értem mi a probléma, hiszen kijottok a pénzből. Kifizettek mindent és félre is tudtok tenni. Mi a probléma?

Ha gyereketek lesz, akkor nyilván lentebb kell adni az igenyekbol, hiszen eleve jóval kevesebb kész a bevétel is, de az időtök is a szorakozasra

2015. nov. 2. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/122 anonim ***** válasza:
69%

Mire nincs igényem?

Van lakás, van autó. Jut színházbérletre, nyaraltunk. Naponta főzök.

Tanfolyamot fizetek belőle. Van tv, net, mobilelőfizetés. Futja könyvekre.

Sőt, kötök, és minőségi fonalakból.


De értem, aki meg tud élni minimálbérből, az igénytelen.

2015. nov. 2. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/122 anonim ***** válasza:
79%

De kedves 3, akkor azt is elmesélem, hogy a családi pótlékhoz 18 évig nem nyúltunk, és az évi 120e családi kedvezmény is ment a gyerek számlájára.

Jól jön a hat év alatt, amíg tanul.

2015. nov. 2. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/122 anonim ***** válasza:
62%
Akkor most kijottok ebből a pénzből vagy nem?
2015. nov. 2. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/122 anonim ***** válasza:
43%

Hát, elég gáz. Mondjuk nem kéne 100 rugót elszórnotok a szrra szórakozás címén.


Bszki, én 90-et keresek max. egy hónapban, mégis jut mindenre, bár nem is bszom el a pénzemet.

2015. nov. 2. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/122 anonim ***** válasza:
82%

Hát, ha én azt a "durván 100e ft nem sok" pénzt megkeresném egy hónapban, már boldog lennék. Szóval igen, gáz, hogy nem jöttök ki belőle, bár nekem a leírásodból az látszik hogy pont, hogy kijöttök. Eléggé ellentmondásos.

Az emberek nagy része ma a minimálbért örül, ha megkapja. Ez durván 80 ezer kézbe.

Pont, hogy marhára elégedettnek kellene lenned.

2015. nov. 2. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!