Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg gáz, hogy 2 felnőtt...

Tényleg gáz, hogy 2 felnőtt nem jön ki havi 280 ezerből?

Figyelt kérdés
Alapvetően nem turkálunk egymás pénztárcájában a családban, de tegnap a családi ebéden feljött a téma. Mindenki szerint nekünk hú de elégedettnek kéne lennünk, de hát én marhára nem vagyok. 280 a fix bevételünk havonta (+ néha még plusz mellékesek) a kiadásunk 140e, ebben benne van minden, lakbér, rezsi, bérlet, diákhitel, havi kaja. A maradékból 50ezret félreteszünk, a többit elköltjük magunkra, szórakozás, ruhák stb. De hát 2 emberre az a durván 100e ft nem sok manapság, egyáltalán nem élünk nagy lábon, én sokat aggódok is, hogy mi lesz a jövőben ha pl gyerekünk lesz. Na mind1, szóval a családom szerint nekünk tökéletesen elégedettnek kéne lennünk. (Amúgy a családban kb nálunk mindenki jobban él, többet keres, igaz, mi csak 2 éve kezdtünk közös életbe)
2015. nov. 2. 05:53
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
 91/122 anonim ***** válasza:
93%

" nekem milyen szar,mert élünk 250 ezerből 3-man."


Így van. 3-ad annyi pénzből, mint egy proli munkás Németországban.

2015. nov. 3. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/122 anonim ***** válasza:
75%
89, igen tudom, közmunkás vagyok jelen pillanatban ;)
2015. nov. 3. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/122 anonim ***** válasza:
100%

tegnap 17:47

Szerinted mindenkinek orvos, mérnök vagy informatikus kéne legyen a hivatása? Nekem más a hivatásom, szeretem, nem lennék se orvos, se közgazdász, se ügyvéd szivesebben. Szerintem a pedagógusok, pszichológus, szociális-munkésok munkáját is jobban meg kellene becsülni pénzügyelig is, de ez más kérdés. De nehogymár lecserméreljen bárki azért, mert ezt választottam, ezért tanultam és ezt csinálom szívvel-lélekkel...

2015. nov. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/122 anonim ***** válasza:
13%

" nekem milyen szar,mert élünk 250 ezerből 3-man."


Így van. 3-ad annyi pénzből, mint egy proli munkás Németországban."



Nem érdekel.Én nem vagyok Német! Aki akar az menjen,szíve joga! Aki panaszkodik változtasson.Nekem így jó.Fáj valakinek? Nem érdekel.Ha valaki fél milkával boldogtalan az az ő gondja.Én fele annyival is élek boldogan,ennyi.És ezen nem változtat a véleményed.

2015. nov. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/122 anonim ***** válasza:
35%

#62! "Hát nem semmi vagy utolsó! Tehát kevesebb mint 140000-ből éltek és még abból is tudsz spórolni. Hm. El nem tudom képzelni, hogy hogy jöttök ki hárman. Persze ezt ne sértésnek vedd!"


Épp ezért kell beosztani és félretenni, hogy amikor 140000 sincs 3 főre, akkor legyen vésztartalék... Korábban tudtam jobban spórolni természetesen.

És most ne képzeld azt, h régen dőlt a pénz, mert nekünk, amikor ketten dolgozhattunk, akkor sem volt 280ezres bevételünk... De számítottunk erre, mert ebben az országban számítani kell erre, hogy nem lesz mindig munkánk, és sosem dajdajoztuk el a pénzt, amiért sokat dolgoztunk. Ja, és most keményebb beosztással elérhető, hogy még mindig ne kelljen hozzányúlni ahhoz a tartalékhoz...

2015. nov. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/122 anonim ***** válasza:
14%

#66! "Ezt én is nagyon nehezen hiszem el.

Egy esetben tudnék elképzelni, ha mondjuk szülők házában laknátok, tehát nincs hitel, nincs albérleti díj, oszlik a rezsi, nincs benzinköltség, nem kell autóra költenetek,"


Na akkor innen kár is folytatnod. Aki nehezen jön ki a fizujából és természetesnek tartja, hogy autókázzon, az meg is érdemli, ha koppan. Gondolom emellett még megvan a havi adag cigaretta költség, meg a ki tudja milyen gyakori fodrász és kozmetikus látogatás...

2015. nov. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/122 anonim ***** válasza:
68%
#96: Európai embernek ne legyen már luxus az autó és fodrász.
2015. nov. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/122 anonim ***** válasza:
61%
Feri költözzél már el,mert folyamatosan az Uniót,meg Németet nyomatod,kicsit már unalmas vagy!
2015. nov. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/122 anonim ***** válasza:
96%

NEM LUXUS AZ AUTÓ!!!


Eddig nem szóltam a témához, csak figyeltem a válaszokat, de most kiverte nálam a biztosítékot, hogy valaki luxusnak meri nevezni az autót...

Mi például nem is tudnánk másképp bejárni a munkahelyünkre, és elvinni a gyereket oviba, pedig megyeszékhelyen lakunk!

Mennénk mi tömegközlekedéssel, HA LENNE normális! Mellesleg nem lenne sokkal olcsóbb.

A nagyszülők is másik városban laknak, csupán 20 km-re, de ahhoz, hogy meglátogassuk őket, fél óra gyaloglásra (két részletben), busszal egy átszállásra, és hármunknak a jegy kerülne 2800 Ft-ba oda-vissza. Időben meg kb. két óra lenne csak oda.

Autóval pedig össz-vissz 25 perc csak oda, benzinben pedig összesen egy ezres.... Miről beszélünk?

2015. nov. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/122 anonim ***** válasza:
100%

"Na akkor innen kár is folytatnod. Aki nehezen jön ki a fizujából és természetesnek tartja, hogy autókázzon, az meg is érdemli, ha koppan. Gondolom emellett még megvan a havi adag cigaretta költség, meg a ki tudja milyen gyakori fodrász és kozmetikus látogatás..."


Ez nekem szól. Először is nem sértegetni akartalak, mikor leírtam, hogy egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy lehet kijönni annyiból, és még spórolsz is. Nekünk nem megy, igaz hitelt is fizetünk, fenntartunk két autót, és nevelünk két gyereket. (meg jön hozzá a reszi, kaja, ruha, pelenka....stb.)

Másodszor egy kis faluban lakunk, ahonnan délelőttönként 3, és délutánonként 3 buszjárat indul. Szóval nekünk az autó nem furikázásra kell, hanem egyszerűen a mindennapi élethez, és simán elmegy havonta 60 ezer benzinre.

Harmadszor, én nem írtam, hogy mi nem jövünk ki a pénzünkből, kijövünk, csak azt nem értettem, hogy valaki 130-ból is kijön, és még spórol is. Nálunk 130 ezer az étkezést és a benzint nem fedezi, hol van még a többi.

Negyedszer pedig annyi, hogy abszolút egészségesen élünk, se cigi, se kávé, se chips, se kóla. Ezt a pénzt inkább a gyerekeimre költöm.

2015. nov. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!