Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg gáz, hogy 2 felnőtt...

Tényleg gáz, hogy 2 felnőtt nem jön ki havi 280 ezerből?

Figyelt kérdés
Alapvetően nem turkálunk egymás pénztárcájában a családban, de tegnap a családi ebéden feljött a téma. Mindenki szerint nekünk hú de elégedettnek kéne lennünk, de hát én marhára nem vagyok. 280 a fix bevételünk havonta (+ néha még plusz mellékesek) a kiadásunk 140e, ebben benne van minden, lakbér, rezsi, bérlet, diákhitel, havi kaja. A maradékból 50ezret félreteszünk, a többit elköltjük magunkra, szórakozás, ruhák stb. De hát 2 emberre az a durván 100e ft nem sok manapság, egyáltalán nem élünk nagy lábon, én sokat aggódok is, hogy mi lesz a jövőben ha pl gyerekünk lesz. Na mind1, szóval a családom szerint nekünk tökéletesen elégedettnek kéne lennünk. (Amúgy a családban kb nálunk mindenki jobban él, többet keres, igaz, mi csak 2 éve kezdtünk közös életbe)
2015. nov. 2. 05:53
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/122 anonim ***** válasza:
87%

Ha reálisan nézzük a dolgokat, 280ezer egyáltalán nem sok két felnőttre. Rengetegen élnek kevesebből, mert kénytelenek rá, de ha valaki tartalmas, nyugodt, kreatív, egészséges életet szeretne, akkor ez a pénz még jócskán kevés is hozzá.


Az életnek nem csak abból kellene állnia, hogy az ember azon egyensúlyozik, egyen, vagy lakjon. Sajnos a magyarok többsége ezt csinálja, de egyáltalán nem jószántából. Ráadásul itt a gyakorin sportot űznek abból, hogy ki tud kevesebből királyi körülmények között élni. Hovatovább már 80ezerből is felét félrerakja valaki, na ez az, amit nem hiszek el, ha pedig így él, akkor megérdemli, mert az nem élet.


Kérdező! Havi 50ezret félretesztek, a többit felélitek. Szerintem nagyon jól csináljátok! Nincs gyereketek, most éljetek. Gyűjtsétek az élményeket, járjatok szórakozni, ne mondjatok le mindenről, csak mert más azt javasolja, vagy más - teszem hozzá leginkább kényszerből - így él.

2015. nov. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/122 anonim ***** válasza:
86%

Onnantol hogy a kiadasok utan meg tudtok felretenni, sot, hogy efelett MEG marad szorakozasra is, szerintem is nagyon elegedettnek kellene lennetek.

Szerintem 50et felre 100at elszorakozni epp a forditottja mint amit kene, de ez meg mar a ti dolgotok.

2015. nov. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/122 anonim ***** válasza:
34%
40. A bútorozásról csak annyit, hogy igen, valóban mindenkinek meg kell vásárolja a bútorait, az nyilván nem luxus, viszont azt egyszer megveszed és sok évig nem kell utána venned vagy nem? Szóval mindezeket úgy írtad, mintha mindig lenne valami hasonló kiadás (bútor, elektronikai cikk, konyhai eszköz, utazások stb.stb.) ez azért nem így van. Az ember megveszi, rendben, de utána el is felejti. Nem ez adja ki a havi kiadások nagy részét, ha már megvannak.
2015. nov. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/122 anonim ***** válasza:
94%

A kérdés megfogalmazása gáz, mert első sorban nem azzal kell törődnöd, hogy másoknak mi a véleménye erről, hanem, hogy nektek megfelel, vagy sem.

Ugyanis az eddigi válaszokból is lerí, hogy mindenkinek mások az igényei. A bátyámék bizonyos szempontból sokkal szegényesebben élnek, mert mindenből a legolcsóbbat veszik és bizony sokszor vissza is üt az "olcsó húsnak híg a leve" mondás. Az étkezésük is a hétköznapokban igen csak spórolós. Náluk a rakott krumpli: rengeteg krumpli, itt-ott mutatóban egy kis kolbász.

Nálunk ez fordítva van.

Náluk a Vasárnapi ebéd főzelék, fasírttal, és ott már szerepelt hús!!!

Nálunk, kacsa comb, vagy marha szteak.

De a különbség mégis az, hogy Ők BOLDOGOK!!!!!

A sógornőm németben 600 ezret keres, a férje kb. a dupláját. Mindent megvehetnek, csak egyik sem boldog.

Remélem érted a célzásomat, rajtatok múlik, hogy miből jöttök ki és hogyan, de a legfontosabb, hogy boldogok legyetek. Ki lehet jönni 280 ezerből, de nem lehet kijönni még 1 millióból sem. Nincs válasz, és nem gáz!

2015. nov. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/122 anonim ***** válasza:
90%

51-es szívemből szóltál!!!!


Komolyan elkeseredek az olyan válaszok olvasásakor, aki elégedetten írja, hogy milyen kevés pénzt oszt be, és büszke rá, és nem érti, ha a másik meg elégedetlen.

A (magyar) emberek többsége annyira megszokta már ezt, hogy azt gondolja, hogy ez a normális.

NEM, NEM normális, hogy nap, mint nap lavírozni kell a szoros költségvetésen, SOHA nem lehet eltérni tőle, mert akkor borul az egész. És már ez úgy beivódott az emberek tudatába, és teljesen természetes, hogy képesek ölre menni pl. ezen kérdés alatt is bezzegelnek. És nem értik, ha mások nem csak vegetálni akarnak, sőt, állítják, hogy elégedettek az életükkel!


Nem, nincs jól ez így.


Borzasztó.

2015. nov. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/122 anonim ***** válasza:
34%

mégis mi a nyavalyára megy el 100e? szórakozni?

minden héten színház meg mozi meg ruhák?

igen kell néha egy cipő (kb 20e) de ez se minden hónapban. oké, szemüveg, de most az sincs havonta

2015. nov. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/122 anonim ***** válasza:
83%

Hát nem tudom...mi 230 és 260 között keresünk öszsesen 1 hónapban és 100-at simán félre tudunk tenni úgy , hogy eljárogatunk és megvesszük amit akarunk.

Mondjuk hitel , kocsi nincs a ház saját.

2015. nov. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/122 anonim ***** válasza:
100%

Mire megy el a pénz? Ha csak a saját háztartásomat nézem, ezer meg egy dologra, amit félig lehet tervezni, félig pedig nem.

A teljesség igénye nélkül ebben az évben: magán fogorvos, két szék a konyhába, tönkrement redőny, csőtörés, uszodabérlet, üdülés befizetése, a családban születés- és névnapok, autógumik lecserélése, szemüveg készíttetése, olykor színház és mozi, beülni a barátokkal, barátnőkkel egy kávéra, néha egy ebéd a párommal hétvégén, téli és nyári cipők, ruhák, hűtő lecserélése, mert tönkrement, néha egy wellness nap.... és még lehetne sorolni.


Mindig, de mindig van kiadás, lehetetlen állandóan behúzott derékszíjjal élni. Persze kell, ha nagyon kevés a bevétel, de nekem azt ne mondja senki, hogy az élvezetes és főleg azt ne, hogy dicséretre méltó. Ki a fene nem akarja jobb és könnyebb életet, ha megteheti.

2015. nov. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/122 anonim ***** válasza:
100%

55-ös én is igy gondolom. Az emberek kénytelenek abból a nyomorúságos pénzből kijönni, szégyen, hogy az emberek 100000-ért egész hónapban güriznek.

Az a pénz egyáltalán nem sok. Igaz én Szlovákiában élek, és bizony itt is vannak helyek bőven ahol az emberek minimálbérből tengődnek sajnos, de azon a részen ahol én lakom, közel a fővároshoz azért sokkal jobb a helyzet. Én jelenleg nem fizetett anyaságin vagyok, férjem maszek és kb. ennek átlagban majdnem a duplaját keresi és bizony fele elmegy a kiadásokra. Igaz megvan mindenünk. Ebből a pénzből mégis azt mondom,hogy csak "szerényen" élünk (ami tudom, hogy másnak nem ezt jelentené). Nem azt mondom hogy szórjuk a pénzt, de bizony 3 gyerek mellett mindig van annyi kiadás, hogy bizony ebből a pénzből nem igazán tudunk félretenni. Azt csak akkor tudunk, ha nagyobb munkája van.

Aki jobb életre vágyik, az igenis tudja, hogy ez a pénz nem olyan sok...

2015. nov. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/122 anonim ***** válasza:
96%
Nem, egyáltalán nem gáz. Mi is kb. ugyanennyiből élünk, és mi félre sem tudunk tenni. Igaz van lakáshitelünk, ami már nem sok kb 25e, de még 20 évig. Van autónk, és kb minden hónapban közbejön valami amire költeni kell pluszban. Pl. párom elvesztette a telefonját, az márciusig elvisz plusz 10ezret(mivel sajna előfizetéses volt), múlt hónapban is volt, és ebben a hónapban is lesz vízóra csere ami megint plusz 10e. Nem járunk nyaralni, szórakozni is ritkán, kajában sem költünk semmi extrára. Szóval itt nagyon ügyes emberek vannak akik feléből meg tudnak élni és még félre is tesznek. Abszolut nem kell hú de elégedettnek lennetek, hiszen az átlagfizetés 160 nettó, tehát kevesebből kell megélnetek. Na szerintem ez a gáz, és mellette még szajkózzák hogy válallalj gyereket mert kihal a nép. Mi épp gyerekvállalásban vagyunk de én is aggódok hogy lesz majd.
2015. nov. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!