Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg gáz, hogy 2 felnőtt...

Tényleg gáz, hogy 2 felnőtt nem jön ki havi 280 ezerből?

Figyelt kérdés
Alapvetően nem turkálunk egymás pénztárcájában a családban, de tegnap a családi ebéden feljött a téma. Mindenki szerint nekünk hú de elégedettnek kéne lennünk, de hát én marhára nem vagyok. 280 a fix bevételünk havonta (+ néha még plusz mellékesek) a kiadásunk 140e, ebben benne van minden, lakbér, rezsi, bérlet, diákhitel, havi kaja. A maradékból 50ezret félreteszünk, a többit elköltjük magunkra, szórakozás, ruhák stb. De hát 2 emberre az a durván 100e ft nem sok manapság, egyáltalán nem élünk nagy lábon, én sokat aggódok is, hogy mi lesz a jövőben ha pl gyerekünk lesz. Na mind1, szóval a családom szerint nekünk tökéletesen elégedettnek kéne lennünk. (Amúgy a családban kb nálunk mindenki jobban él, többet keres, igaz, mi csak 2 éve kezdtünk közös életbe)
2015. nov. 2. 05:53
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/122 anonim ***** válasza:
87%

11-es vagyok.

Nem mellesleg nagyon szívesen cserélek veled pár hónapra, hogy lásd milyen amikor tényleg nincs pénz és nem jössz ki belőle, és hogy én is megtapasztalhassam milyen amikor havi 100 ezret magamra költhetek, mindenféle lelkifurdalás nélkül :)

2015. nov. 2. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/122 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem nem igazan vagy tisztaban azzal hogy mit jelent az hogy "nem jon ki" valaki a fizetesebol.


Ti kijottok, sot. Az mar mas kerdes hogy elegedetlenek vagytok vele.

2015. nov. 2. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/122 anonim ***** válasza:
90%
Erre mondja a zsidó vicc, hogy Száli, te nem panaszkodsz, hanem dicsekszel.
2015. nov. 2. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/122 anonim ***** válasza:
83%
Azért az esetetekben nem az van, hogy konkrétan nem jöttök ki belőle, mert nem írtad, hogy ez nem elég, meg kölcsönkéregettek stb. Sőt még félre is tudtok rakni. Hogy nem annyit, amennyit akartok, az egy más kérdés. Nekem kicsit az a gáz, hogy ez a mai világban teljesen átlag kereset, ami kettőtöknek van, és mégis nyígsz, hogy milyen szar nektek, amikor más örülhet, ha felveszik közmunkára, vagy hosszas kutatás után olyan munkát talál, amiben fizikai munkás minimnálbérre van bejelentve, amikor nem is olyan jellegű a munka. A legtöbb ember félrerakni sem tud, nemhogy még 50e-t elkölteni egy hónapban ruhára, szórakozásra.
2015. nov. 2. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/122 anonim ***** válasza:
85%

Próbáljátok meg havi szinten előre tervezni a kiadásaitokat. Nem kell mindenből a legdrágábbat megvenni. Mielőtt vásárolni mentek mindenképp nézzétek meg a neten vagy az akciós újságokban, hogy hol mi az olcsóbb stb. Mivel még életetek elején vagytok, ezért mindenképp fontos, hogy többet tegyetek félre, ezért kerülendőek a luxus szórakozások is.

Később vagy már most gondolkodjatok hosszútávú megtakarításról is. Ezügyben konzultáljatok biztosítási brókerrel.


Őszintén szólva ki kell, hogy jöjjetek ekkora összegből. Próbáljatok előre tervezni kiadások szempontjából. De azért néha keresgéljétek, azt, hogy hogyan lehetne még valamivel többet keresni, de ezt úgy tegyétek, hogy az eddigi biztosat ne rúgjátok fel. Meg kell vizsgálni, hogy nem túl drága-e a lakbér stb. Ha nincs kocsitok az nem baj. Nem javaslom, hogy most vegyetek. Nem kell kész kajákat venni, lehet főzni is. Olcsóbb kaják listáját összegyűjtheted a rokonok megkérdezése által. Paprikáskrumpli stb. Dohányoztok? Az sem olcsó, ha igen.

Hová jártok vásárolni? Melyik boltba? Ez sem mindegy. Piacra jártok-e? Zöldség leves, bableves, főzelék nem drága kaják. Közös főzések meghittebbé tehetik kapcsolatotokat.

2015. nov. 2. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/122 anonim ***** válasza:
92%

Most akkor kijössz vagy nem jössz ki a fizetésből?


Amúgy igen, vannak azok az emberek, akiknek a világ összes pénze nem lenne elég elég a megélhetéshez és vannak akik a normál keresetet is bőven be tudják osztani...Ti gondolom akkor az elsőbe tartoztok.

2015. nov. 2. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/122 anonim ***** válasza:
97%

nem értem a kérdést. a leírás alapján kijottok a pénzből, sőt az átlagos szinvonal felett éltek. raktok is félre, és elég sokat tudtok még így is magatokra költeni.

ha nem jönnétek ki a pénzből, akkor nem tudnátok félre rakni, sőt, hónap végére nem is maradna.

a 100ezer forintot havonta csak szórakozásra én is kicsit soknak érzem, főleg, hogyha lakasra gyűjtötok. de ti dolgotok

2015. nov. 2. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/122 anonim ***** válasza:
89%
#6 inkabb aruld el a tirkod! :D
2015. nov. 2. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/122 A kérdező kommentje:
Hát nem költünk luxusra, pl múlt hónapban páromnak szemüveget kellett csináltatni, 50e. Most vennem kellett egy bőröndöt, 30e. Szóval ilyen árak mellett elmegy 100e pillanatok alatt úgy, hogy nincs rongyrázás.. Pedig 2x meggondoljuk mire költünk. Fogalmam sincs más hogy csinálja, hogy kevesebből megvan. Én nem érzem úgy, hogy kijönnénk, pl járnék konditerembe, de nem nagyon futná minden hónapban 10ezres bérletekre. Szóval nem nagyon mondanám hogy kijövünk, max elvagyunk.
2015. nov. 2. 07:58
 20/122 anonim ***** válasza:
92%

figyi, ilyen alapon az Isten penze nem eleg.


Mindig van az embernek otlete hogy mire kolthetne a penzt.

2015. nov. 2. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!