Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem szeretnék nekik tovább...

Nem szeretnék nekik tovább hazudni, de fogalmam sincs hogyan tudnám velük megértetni?

Figyelt kérdés

15 éves leszek áprilisban,és most 7 hónapja,hogy van egy septumom.

Nagyon bánt,hogy nem osztom meg ezt a dolgot a családommal/szüleimmel de félek a következményektől.

A szüleim NAGYON konzervatívak,és már a hajfestést is elítélik (megjegyzem a hajamat is titokban festettem be)Édesanyám jogész,édesapám meg gyógyszerész tehát mindketten értelmiségiek,és elég messze állnak az ilyen dolgoktól.Sőt!Kifejezetten erkölcstelennek tartják.(édesanyám hívő így szerinte Isten is elítéli a testékszereket/tetoválásokat)

Még tavaly nyáron az ajakpc-m volt a legnagyobb problémám. (amit szintén titokban csináltattam xD)Az fél évig volt meg,utána kiszedtem mert belefáradtam az állandó titkolózásba.(azóta sem tudják)

Ez a helyzet áll fönn most is..tudtatnom kéne velük,hogy van és ez is a részem vagy hazudjak egészen 18 éves koromig?És,ha elmondom nekik,hogyan tegyem meg?


2010. márc. 2. 21:29
1 2 3 4 5 6
 51/59 anonim ***** válasza:
25%

22.16:mielött okoskodtál volna,ez nem egy fülbevaló,amit ki be rakosgathatsz.

Szerinted miért engedi meg egy szülő,hogy a fülét kilyukasztatsa a gyereke,az orrát,nyelvét meg egyéb testrészét meg nem?

Azért nem mindegy,hogy a kölköd a vasárnapi ebéd után belekortyol a sörbe,vagy felszív egy kis kokót.

2010. márc. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/59 anonim ***** válasza:
Látod,pont ezért nem kell ilyeneket csinálni 15évesen,mert úgyis változol még...ha ebbe reálisan belegondolsz,nem éri meg a cirkuszt a szüleiddel.Én nem ismerlek,de szinte biztosra mondom neked,hogy az az orrkarika nem fog már neked kellenni 18évesen...
2010. márc. 3. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/59 anonim ***** válasza:
40%

ha erre a hülyeségre volt eszed, akkor ahhoz is legyen eszed és bátorságod, hogy a szüleid elé állsz és felvállalod.

amikor beszúrták azt a szart akkor felnőttnek érezted magad mi? hát akkor legyél most is felnőtt és ne rinyálj, hanem menj és vállald fel....

2010. márc. 3. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/59 anonim ***** válasza:
50%

Ahogy én ezt leszűrtem:


Az illető lelki beteg (akarom mondani, Te lelki beteg vagy, már a sok hozzászólástól azt se tudom ki kérdezett:D).

Valamint rossz a kapcsolatod a szülőkkel (nem őszinte).

Valamint Neked (és feltehetően a szüleidnek is) rossz a képetek Istenről. (Félre ne értsd, tudomásom szerint elítéli a tetoválást, ha jól emlékszek, Mózes 3. könyvében van, hogy "Ne készítsetek magatoknak tetoválást", attól hogy idézőjelbe tettem, nem biztos, hogy szó szerint van).


Valószínűleg a lelki betegségednek az okai az utolsó két dolog miatt vannak. Ezt kellene rendezni. Isten nem büntetéssel meg ijesztgetéssel foglalkozik. A szeretet a lényege.


Amitől látszik, hogy lelki beteg vagy, az az, hogy érzed Te is, hogy hülyeség amit csinálsz, mégis csinálod. Csak tudod ez nem vágy, hanem kényszer. És nem jó, hidd el.


Ja, végezetül: nem vagyok pszichológus vagy ilyesmi. Azért írtam ezeket, mert volt idő, amikor néhány dologban hasonlóan gondolkodtam: hibás Istenkép, rossz kapcsolat a szülőkkel (nem mertem nekik elmondani dolgokat). Viszont ez nagyjából kialakult. Rendezd Te is a dolgokat, aztán nyugi, ki fogod lökni azokat a vackokat és éled az életedet nyugodtan. Ez a lényeg. Remélem ez segített.

2010. márc. 3. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/59 anonim ***** válasza:
5%

Ez a testékszernek csúfolt orrkarika meg hasonlók valóban a legnagyobb marhaság, amit kitaláltak.

Én megértem ezt valahol, mert nekem is volt egy metál korszakom kispöts koromban, hosszú haj, meg nyaklánc, meg mindenféle gyűrűk... De legalább az nem járt azzal, hogy kifurkálom meg összeszegecseltetem a testem, mikor benőtt a fejem lágya, akkor egyszerűen levettem őket, és ennyi.


Ahogy írták, ezeknél egyrészt megmarad a heg (bár ezzel még szerencséd van ha belül van, de láttam én már elég olyat, aki összeszegecselteti a pofáját), másrészt meg ha viseled, akkor joggal lesz ilyen-olyan véleményük rólad másoknak. Ha én disznópásztornak öltöznék, akkor joggal tartanának disznópásztornak, nemde? Ez ilyen egyszerű. Normális munkát ilyesmivel nyugodtan elfelejthetsz, senki nem fog alkalmazni, maximum kocsmában csaposnak.

2010. márc. 3. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/59 anonim ***** válasza:
85%

jajj hagyjátok már, minden fiatal akar lázadni!

engem nem vonzott különösen ez a dolog pasi létemre mégis van karika a fülembe és szinte kötelező a tetkó!

azért kell a karika a lánynak az orrába mert ki akar próbálni mást is mint a szülői minta,példa volt .

Ha a szülei ezt egy pofonnal,kiabálással ,meg nem értéssel fogadják akkor eleve egy olyan feszültség alakul ki ami fölösleges.

Gondold el kedves kérdező milyen véleménnyel lenne Édesanyád Jézusról ha megjelenne testi valójában a soft

metal szakállal és hosszú hajjal? na?

az ember értékei belül vannak ami kívül látszik az egy jelentéktelen burok de nagyon nagy hangsúlyt fektetnek rá a mai világban is.Hogyan mond meg nekik?

Hát biztos nem lesz egyszerű de látom ez téged nagyon zavar,vagy állj eléjük most és vallj be mindent vagy

vedd ki és akkor hallgass erről örökké.

Én oda állnék és vállalnám,de ezt neked kell eldöntened.

sok szerencsét.

(ja és pontozzatok le lesz@rom)

2010. márc. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/59 anonim ***** válasza:

Nem az volt a kérdése a lánynak,hogy hogy vernéd meg a gyereked,ha ilyene lenne stb...



Szija!

Nekem is van kb egy hónapja,és nem tudják,mert fel van hajtva :) Bár oszt.társak miatt elég kockázatos...de nem érdekel :)

Ha jót akarsz magadnak,akkor titkold továbbra is,mint hogy kiderüljön s esetleg ki kelljen venned vagy annyira összevesznél a szüleiddel,hogy nem szólnának hozzád.

ha pedig elég bátornak érzed magad,nyugodtan állj ki eléjük és valld be,szerintem értékelni fogják hogy magadtól mondtad el,nem pedig nekik kellett rájönni. :)

Bár mindenesetre jobb,ha titokban marad :)


Sok szerencsét! :)

2010. márc. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/59 anonim ***** válasza:

Mi a francnak kell ilyen marhaságot csináltatni?Csináltass fülbevalót,köldökpiercinget-ok,ezek ízléses dolgok,de könyörgöm,mi a jó abban,ha egy karika lóg ki az orrodból?Szerintem a korosztályodhoz tartozó néhány főt leszámítva ez senki tetszését nem nyeri meg,pláne nem a szüleidét.

DE mi a jó ebben-azt árulja már el valaki?Ez mit ad hozzá egy emberhez(mert szerintem csak ront rajta).

2010. márc. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/59 anonim ***** válasza:

A testékszerek nem felvágásból készülnek, már, aki komolyan szereti őket és nem csak divatból rakat be egy pöttyöt vagy szépségpöttyöt, stb.

Ez is olyan, mint egy fülbevaló, csak máshová teszik. Olyan konzervatívak az emberek, de egyszer ez is megszokott lesz, mint anno a fülbevaló, vagy mini szoknya, mell kidobós ruhák, bőven stb.

2010. márc. 6. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!