Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem szeretnék nekik tovább...

Nem szeretnék nekik tovább hazudni, de fogalmam sincs hogyan tudnám velük megértetni?

Figyelt kérdés

15 éves leszek áprilisban,és most 7 hónapja,hogy van egy septumom.

Nagyon bánt,hogy nem osztom meg ezt a dolgot a családommal/szüleimmel de félek a következményektől.

A szüleim NAGYON konzervatívak,és már a hajfestést is elítélik (megjegyzem a hajamat is titokban festettem be)Édesanyám jogész,édesapám meg gyógyszerész tehát mindketten értelmiségiek,és elég messze állnak az ilyen dolgoktól.Sőt!Kifejezetten erkölcstelennek tartják.(édesanyám hívő így szerinte Isten is elítéli a testékszereket/tetoválásokat)

Még tavaly nyáron az ajakpc-m volt a legnagyobb problémám. (amit szintén titokban csináltattam xD)Az fél évig volt meg,utána kiszedtem mert belefáradtam az állandó titkolózásba.(azóta sem tudják)

Ez a helyzet áll fönn most is..tudtatnom kéne velük,hogy van és ez is a részem vagy hazudjak egészen 18 éves koromig?És,ha elmondom nekik,hogyan tegyem meg?


2010. márc. 2. 21:29
1 2 3 4 5 6
 1/59 A kérdező kommentje:
jogász*
2010. márc. 2. 21:30
 2/59 anonim ***** válasza:
92%
Nekem csak 1 kérdésem lenne, remélem nem haragszol az offért! Hogy hogy nem veszik/vették észre?
2010. márc. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 A kérdező kommentje:
2010. márc. 2. 21:36
 4/59 anonim ***** válasza:
81%
Hogyhogy nem vesznek észre egy septumot ? Mikor ott vanna kiveszed aztán meg be ? Viszont hidd el, nem fognak megváltozni. Gondolom 50 körüliek a szüleid, hidd el nem fogod tudni megváltoztatni őket...
2010. márc. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 anonim ***** válasza:
49%
miért esett ilyen messze az alma a fájától? gondolkozz már.
2010. márc. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 A kérdező kommentje:

Igen,így van pont 50 mindkettő.

Nem szeretném megváltoztatni őket,csak elfogadtatni velük,hogy van és,hogy ma már (talán sajnos) már minden más mint amikor ők voltak ennyi idősek.

2010. márc. 2. 21:38
 7/59 anonim ***** válasza:
94%

nekem is lenne egy kérdésem.

hogyhogy megcsinálták neked 16 év alatt beleegyezés nélkül? :O

nekem 15 évesen anyám engedte a szájpiercinget, de magammal kellett vinnem, mert különben nem szúrta be a nő...

mondjuk még így s engedékeny volt, mert elvileg 18 alatt csak engedéllyel szúrnak...

2010. márc. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 A kérdező kommentje:
egyáltalán nem vagyok rá büszke,hogy mindezt titokban tartom.Legfőképp azért nem,mert mindig a legjobb nevelést akarták/akarják biztosítani nekem.A legfőbb példa erre, az,hogy egy elég erkölcsös református gimmnáziumba járok..Azt szeretnék ha követném az Ő és nővérem példáját aki csakugyan ilyesmi utakon jár.(bölcsész diplomával,kitűnő diplomával..stb..)
2010. márc. 2. 21:41
 9/59 anonim ***** válasza:
71%

legalább már tudom, mi az a septum... nekem csak egyszerűen orrkarika. hát, nem tudom... elég szomorúnak tartom, h egy 14 éves lánynak szülői beleegyezés nélkül ilyet a testébe fúrhatnak... de ez az én egyéni véleményem. Nem a testékszer ellen van kifogásom, pl az orrpiercing (a kis gombostűfej méretű), meg egyéb piercingek nekem is tetszenek. nekem csak a kor nem tetszik, egy 14 éves lány még fiatal ehhez szerintem, szervezetileg is...


na de h a kérdésre válaszoljak: sztem sokáig nem tarthatod titokban. csak a jó tálalást kell megtalálni.

én pl az acélbetétes bakanccsal vagyok így: tudom, h a szüleim ellenzik, de nem érdekel, kész tényként közöltem velük, h lesz bakancsom, és kész. az már más kérdés, h én már elmúltam 14, sőt, 20 is :D viszont a szüleim véleménye nagyon sokat számít nekem.

sztem csak egyszerűen vezesd fel a témát: "szeretnék mutatni vmit" - és kész.

2010. márc. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 anonim ***** válasza:
61%
igen jó lenne ha nem viselkednél úgy mint egy bennszülött, legalább addig amig otthon laksz és a kenyerüket eszed.
2010. márc. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!