Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem szeretnék nekik tovább...

Nem szeretnék nekik tovább hazudni, de fogalmam sincs hogyan tudnám velük megértetni?

Figyelt kérdés

15 éves leszek áprilisban,és most 7 hónapja,hogy van egy septumom.

Nagyon bánt,hogy nem osztom meg ezt a dolgot a családommal/szüleimmel de félek a következményektől.

A szüleim NAGYON konzervatívak,és már a hajfestést is elítélik (megjegyzem a hajamat is titokban festettem be)Édesanyám jogész,édesapám meg gyógyszerész tehát mindketten értelmiségiek,és elég messze állnak az ilyen dolgoktól.Sőt!Kifejezetten erkölcstelennek tartják.(édesanyám hívő így szerinte Isten is elítéli a testékszereket/tetoválásokat)

Még tavaly nyáron az ajakpc-m volt a legnagyobb problémám. (amit szintén titokban csináltattam xD)Az fél évig volt meg,utána kiszedtem mert belefáradtam az állandó titkolózásba.(azóta sem tudják)

Ez a helyzet áll fönn most is..tudtatnom kéne velük,hogy van és ez is a részem vagy hazudjak egészen 18 éves koromig?És,ha elmondom nekik,hogyan tegyem meg?


2010. márc. 2. 21:29
1 2 3 4 5 6
 41/59 anonim válasza:
51%

22:15

22:16 per 2 az egyeduleik akik nezik valamennyire azt is hogy ez egy gyerek!

Es igazuk van!

2010. márc. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/59 anonim ***** válasza:
40%
22:13: azért örülök, hogy fiam van és nem lányom, mert ebben a világban a lányokat úgy kell őrizni, mint a hímes tojásokat és ha nem hallgatnak a szülőre, titkolódznak, akkor annak jó vége nem lesz. A fiúk legalább nem lesznek terhesek és nem tudnak úgy belegázolni a lelkivilágukba sem. Legalább ennyivel is könnyebb.
2010. márc. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/59 anonim ***** válasza:
60%
nemtudnak ugy belegázolni a lelkükbe? ez nem igy van a pasik sokkal érzékenyebbek max nem mutatják ki.
2010. márc. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/59 anonim ***** válasza:
96%
Én ismertem egy tudományokban nagyon bölcs embert, sajnos 40-es éveiben meghalt, irtó nagy koponya volt, tudós volt, szakmájában nagyon elismerték, a diákjai, akik tanultak tőle, nagyon tisztelték és becsülték. Egyetlen dologban ütött el a hagyományos tudósoktól, ez pedig a kinézete volt, a teste tele volt tetoválásokkal, testékszerekkel, DE ő így volt az, aki, nem divatból csináltatta, hanem mert ez volt ő, és be tudta bizonyítani, hogy a rendhagyó külső mögött hatalmas koponya rejtőzik. Most nem azt mondom, hogy így kell kinézni, de semmi rossz nincs ebben, ha a külső mögött tiszteletet parancsoló tudás rejtőzik.
2010. márc. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/59 anonim ***** válasza:
45%
Nem tudom, nem vagyok férfi, de szerintem ez nem igazán van így. Ember függő. Ha valami pasi ott hagy egy lányt, a lányok jobban hajlamosak ebből nagy drámát csinálni, mint a fiúk. De itt nem ez volt a kérdés...én mindenesetre nagyon örülök, hogy fiam van.
2010. márc. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/59 anonim ***** válasza:
47%
22:27 - Amikor öcsémet (19 éves) elhagyta a barátnője, sokáig magába volt roskadva, és napokig csak ivott (alkoholt, bármi jó volt neki). Örülj csak a fiadnak, csak kívánom, hogy sose lásd ilyen állapotban, mint én az öcsémet.
2010. márc. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/59 A kérdező kommentje:

22:09


Azt hiszem itt én vagyok a kérdező aki a válaszokat várja,nem pedig a válaszoló.(vagy játszunk Szóktratészosdit?)

Ha annyira érdekel miért csináltattam,mi tetszik benne hát legyen;

-mire jók?

Mire jók az ékszerek?o.o Neked nincs fülbevalód?Nem szoktál néha a nyakadba akasztani egy nyakláncot?Az pl mire jó?

-Ki előtt akarsz felvágni velük?

Az fel sem merült benned,hogy talán tetszik?Senki előtt nem szeretnék felvágni semmivel,főleg nem ezzel..tudtommal a testékszerek nem erről szólnak.

-És miért nem tudsz elég nagy lenni ahhoz, hogy bevalld a szüleidnek, ha már ahhoz elég idősnek érezted magad, hogy ilyet csináltass?

Magának a piercing szúrásának csak annyi következménye lehet,hogy begyullad,te annak,hogy ezt el is mondom a szüleimnek egy egész kapcsolat is romokba hullhat.(igen,egy ilyen apróság miatt is,mivel édesanyám a legkisebb dolgokon kapja fel a leginkább a vizet,és szakít meg egy kapcsolatot)


Most,hogy a TE kérdéseidre válaszoltam visszatérhetünk az enyéimre?

2010. márc. 2. 22:37
 48/59 anonim ***** válasza:
41%

Ne haragudj,de szerintem nem az a fő probléma,hogy a szüleid konzervatívak,hanem az,hogy te még csak 15éves vagy.Én sem örülnék neki,ha majd a gyerekem 15évesen tele rakatná a fejét fémekkel-mindenféle hóbortból-sőt,biztosíthatlak róla,hogy semmilyen más normális szülő nem engedné.Én megértem azt,hogy te most "abban" a korban vagy,de miért van arra szükséged,hogy elcsúfítsd magad ilyenekkel?/Mert én még olyat nem láttam,akinek jól állt volna-majd később te is rájössz/-amúgy nem cseszegetésképp mondtam.

20/L

2010. márc. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/59 A kérdező kommentje:

Az értékelhető válaszokból elég sok tanulságot levontam.

Lehet,hogy most sok szülő,vagy annak készülő (bár nem tudom ilyet szoktunk-e/helyes-e mondani) megrökönyödik,és mostantól azon lesz,hogy a drága fiacskáját,hogyan terelje vissza a helyes útra, mégis úgy hiszem a legjobb,ha inkább továbbra is elhallgatom előlük.Ha pedig 18 éves koromban még meglesz, elmondom nekik.Bár az még olyan messze van,és annyi idő alatt még annyit változom,hogy az is lehet,hogy addigra már rég nem lesz meg.

Őszintén szólva a leginkább annak örülnék,ha csak úgy rajtakapnának,amikor ki van fordítva.Akkor nem kéne sokat magyarázkodnom és lehet még gyorsabban is átesnének az egészen..

2010. márc. 2. 22:57
 50/59 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam el a válaszokat,de a septum szót nem ismerem..

(na igen,már nem vagyok fiatal) de a kisfilmet látva már rájöttem,hogy orrkarikáról van szó..Én gyerek koromba szegény teheneken láttam ilyet.Engem személy szerint ez a testékszer viszolygást vált ki,mert néha olyan mintha takony lógna az ember orrából csak éppen ő nem veszi észre..

De ugye nem én hordom,így nem nekem kell,hogy tetsszen.

Neked tetszik akkor hord.Ami meglep,hogy ilyen fiatalon megcsinálták.Lehet,hogy már írták többen is,de ha volt bátorságod megcsináltatni,hisz amikor beültél a székbe,és szúrták az orrodat(már ettől kivert a víz) már akkor tudtad,hogy ebből nagy baj lesz ha rájönnek.Mégis vállaltad,még úgyis,hogy tudtad anyukád akár évekre is haragban lehet veled.

Hogy mit tegyél? 2 dolgot tehetsz.

1.Vagy kiveszed az orrkarikát,és soha még célzást sem teszel,hogy valaha volt ilyened.Majd megvárod míg felnőtt leszel(amikor azt csinálhatsz amit akarsz) akkor újra csinálod magadnak.

2. Továbbra is titkolod,és imádkozol,hogy a szüleid soha ne tudják meg.Reméled,hogy nem fogsz egy ismerőssel,vagy olyan emberekkel találkozni akik ismerik a szüleidet,és rögtön elmondják neki a titkodat.

2010. márc. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!