Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem szeretnék nekik tovább...

Nem szeretnék nekik tovább hazudni, de fogalmam sincs hogyan tudnám velük megértetni?

Figyelt kérdés

15 éves leszek áprilisban,és most 7 hónapja,hogy van egy septumom.

Nagyon bánt,hogy nem osztom meg ezt a dolgot a családommal/szüleimmel de félek a következményektől.

A szüleim NAGYON konzervatívak,és már a hajfestést is elítélik (megjegyzem a hajamat is titokban festettem be)Édesanyám jogész,édesapám meg gyógyszerész tehát mindketten értelmiségiek,és elég messze állnak az ilyen dolgoktól.Sőt!Kifejezetten erkölcstelennek tartják.(édesanyám hívő így szerinte Isten is elítéli a testékszereket/tetoválásokat)

Még tavaly nyáron az ajakpc-m volt a legnagyobb problémám. (amit szintén titokban csináltattam xD)Az fél évig volt meg,utána kiszedtem mert belefáradtam az állandó titkolózásba.(azóta sem tudják)

Ez a helyzet áll fönn most is..tudtatnom kéne velük,hogy van és ez is a részem vagy hazudjak egészen 18 éves koromig?És,ha elmondom nekik,hogyan tegyem meg?


2010. márc. 2. 21:29
1 2 3 4 5 6
 21/59 anonim ***** válasza:
50%
nem.
2010. márc. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/59 anonim ***** válasza:
21%
több férfinek bejön mint nem? tudom, téged ez nem érdekel.
2010. márc. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/59 anonim ***** válasza:
100%

Képzeld, én is vallásos vagyok, és engem mégse zavarnak az ilyenek, illetve akkor nem, ha valaki ezek mellett is értelmes ember, szóval a viselkedés a mérvadó. Mondjuk nekem szemöldökben jobban tetszik valakin az ilyen testékszer, ha már nem a hagyományosról van szó, de hát a te dolgod, nem nekem kell, hogy tetsszen. :-) Nekem nincs, csak fülbevaló.


(csak egy kérdés: az a karika nem zavar, ha náthás vagy?)


Nem tudom, a szüleidnek hogyan mondd el, mert nem ismerem őket, de talán a figyelmük előterébe helyezd azt, hogy miben vagy jó, tehetséges, ügyes (tanulás, jó érettségi, jó jegyek, esetleg jó sporteredmények vagy zenei eredmények... bármi, amire büszkék lehetnek), és akkor idővel talán fel se fog nekik tűnni egy ilyen akkor se, ha előttük hordod.

2010. márc. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/59 anonim ***** válasza:
54%

Honnan volt rá pénzed? Fiatal vagy még a testékszerekhez.Igaz,hogy én nevetséges divatnak tartom mindegyiket.Az orrkarikáról mindig a disznók jutnak eszembe.Nagyapámék azért karikázták meg a disznók orrát,hogy ne túrják a földet.

A szülied joggal fognak csalódni benned.

2010. márc. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/59 A kérdező kommentje:

Akkor biztos tökéletes vagy..

Nézd,mindenkinek vannak hóbortjai.Nekem ez.Ez valószínűleg nem is fog már változni(ha igen az valamien nagyon meghatározó külső hatás következtében történhet csak..),mivel már nagyon kicsi korom óta érdeklődőm a testékszerek/tetoválások iránt..igen ez most elég röhejesen hangozhat,de értek olyan külső hatások amik miatt ilyen beállítottságú lettem.

2010. márc. 2. 22:00
 26/59 anonim ***** válasza:
51%
Én fiatal vagyok (23), de nagyon szomorúan olvasom, hogy a mai fiatalok milyenek. Egy 14 évesnek orrkarikája és ajakpiercingje van és titkolódzik. Tényleg olyan nagy dolog ez? Mármint minek ilyeneket csináltatni? Ki előtt akarsz felvágni a testékszereiddel? Annyira elcsúnyítod magad. Nem tudom, hogy ezek mire jók. Majd a munkahelyeden is mindig megnéznek vagy nem is alkalmaznak. Az ilyeneknek megmarad a nyoma. Én is a munkahelyemen láttam már jó pár embert, akinek az ajkán vagy az orrán ott van egy heg. Persze rájöttek, hogy hiba volt megcsináltatni, kivetették, de mindig ott lesz a heg. Ez mire jó? És minek titkolódzni? Ha elég nagy lánynak érzed magad az ilyenekhez, miért nem mered vállalni? Nagyon nagy csalódásnak élném meg, ha a lányom nem bízna annyira bennem, hogy megossza velem, hogy mit is csinál. Mondd el nekik, csak ne várj túl sok jót. Én sem örülnék neki szülőként. Miért nem töltöd valami hasznosabbal a szabadidődet ahelyett, hogy összeszurkáltatod magad? 10-20 év múlva meg szégyelni fogod a hegeket az arcodon.
2010. márc. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/59 A kérdező kommentje:
Nincs orrkarikám,a legkisebb méretű patkóm van,nem úgy mint a mai nagy divatok(emo,scene) képviselőinek.Tehát próbálom esztétikusan hordani,nem úgy mint egy disznó...
2010. márc. 2. 22:02
 28/59 anonim ***** válasza:
81%

Csak ámulok a kommenteken,meg rajtad is...

Hogy miért?

Hát kis anyám,ha az én 13 éves gyerekem ilyet csinálna(mert inkább 13 voltál még,mikor csináltattad) úúúúúgy "taknyán tenyerelném,hogy eleredne az orra vére"!Ez fix!

Pedig én aztán nem vagyok konzervatív,elhiheted!

2010. márc. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/59 A kérdező kommentje:
A septum "hege" nem fog látszódni 10-20 év múlva,hacsak nem turkálnak az orromba :))
2010. márc. 2. 22:04
 30/59 A kérdező kommentje:
Na látod?szerinted miért titkolom már 7 hónapja,ha nem ezért?O_o
2010. márc. 2. 22:05
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!