Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem szeretnék nekik tovább...

Nem szeretnék nekik tovább hazudni, de fogalmam sincs hogyan tudnám velük megértetni?

Figyelt kérdés

15 éves leszek áprilisban,és most 7 hónapja,hogy van egy septumom.

Nagyon bánt,hogy nem osztom meg ezt a dolgot a családommal/szüleimmel de félek a következményektől.

A szüleim NAGYON konzervatívak,és már a hajfestést is elítélik (megjegyzem a hajamat is titokban festettem be)Édesanyám jogész,édesapám meg gyógyszerész tehát mindketten értelmiségiek,és elég messze állnak az ilyen dolgoktól.Sőt!Kifejezetten erkölcstelennek tartják.(édesanyám hívő így szerinte Isten is elítéli a testékszereket/tetoválásokat)

Még tavaly nyáron az ajakpc-m volt a legnagyobb problémám. (amit szintén titokban csináltattam xD)Az fél évig volt meg,utána kiszedtem mert belefáradtam az állandó titkolózásba.(azóta sem tudják)

Ez a helyzet áll fönn most is..tudtatnom kéne velük,hogy van és ez is a részem vagy hazudjak egészen 18 éves koromig?És,ha elmondom nekik,hogyan tegyem meg?


2010. márc. 2. 21:29
1 2 3 4 5 6
 31/59 anonim ***** válasza:
40%
Még mindig nem válaszoltál azokra a kérdésekre, hogy ezek mire jók, ki előtt akarsz felvágni velük és miért nem tudsz elég nagy lenni ahhoz, hogy bevalld a szüleidnek, ha már ahhoz elég idősnek érezted magad, hogy ilyet csináltass? Nagyon szomorú, de komolyan. Úgy örülök, hogy fiam van és nem lányom.
2010. márc. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/59 anonim ***** válasza:
84%

Az én véleményez az,hogy pl nekem nem tetszik egyáltalán.

de mindenkinek vannak "hobortjai" igy igaz. és nem arra kiváncsi a kérdező hogy kinek tetszik és kinek nem,hanem hogy hogyan mondja el..Neki legalább lelkiismeretfurdalása van hogy hazudik. Sokaknak nincs.

2010. márc. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/59 anonim ***** válasza:
81%
22:00 -esnek is igaza van. Pedig ő csak 23. Egyébként nem miattad aggódunk csak szeretnénk tudni mit ne szúrjunk el majd a gyerekünkkel. És tényleg nem kell megfogadni a tanácsunkat, konzervatív vén fasz.k vagyunk.
2010. márc. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/59 anonim ***** válasza:
91%
Első 22:09-esnek: miért hiszed, hogy mázli, hogy fiad van és nem lányod? Azt gondolod, a fiúk nem lázadhatnak, nem csinálhatnak bármit a hátad mögött, nem lephetnek meg ilyesmikkel? Szerintem ebben egyáltalán nincs szerepe annak, hogy az illető lány -e vagy fiú. Ilyen korszakon mindenki átesik, a kérdés csak az, hogy mennyire "súlyos" a helyzet.
2010. márc. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/59 anonim ***** válasza:
47%

Azt hiszem erre bátran mondhatom,hogy a kutya is jó dolgában veszik meg......


"Na látod?szerinted miért titkolom már 7 hónapja,ha nem ezért?O_o"


De ha tudod,hogy nagyjából mire számíthatsz,akkor MINEK CSINÁLTATTAD?!?!

Oké,kamasz vagy,lázadsz...stb.

De te nem álltál sorba,mikor némi eszet osztogattak?

2010. márc. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/59 anonim ***** válasza:
62%

Én valószínűleg jól kiröhögném a lányomat, de hát ha ennyi esze van, hát viselje :)


Egyébként ha ennyire félsz tőlük, mert nem mered elmondani, akkor ne mondd el. Nem kell mindenkinek mindent tudni rólad. Csak azt fel nem fogom, hogy nem veszik észre.


Ja egyébként szerintem ez a furkálás, meg tetkós dolog egyáltalán nem erkölcstelen, csak számomra nevetséges. De biztos van akinek tetszik, szóval az én véleményemre sem kell adni.


Anyukád tényleg azt mondta, hogy Isten elítéli a testékszereket és tetkókat? ezt így mondta, vagy te képzeled? mert ha konkrétan ez nem hangzott el, akkor szerintem rosszul gondolod, egyáltalán nem biztos hogy csalódnának benned. Esetleg először kiakadnak, de aztán győz bennük a normalitás, és max kinevetnek :) De hát ez benne van a pakliban.


Ha titkolózni akarsz, akkor jobb életük végéig, mert mindig a kicsi lányuk leszel, és a 18. életév nem sokat számít ilyen szempontból.

2010. márc. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/59 anonim ***** válasza:
49%
Amikor taknyos az orrod, ez megvezeti a taknyot a szád irányába, szerintem ez nagyon menő. Főleg amikor ki akarod fújni az orrod, és egy jó hosszú takonydarabka fennakad a karikádon :D
2010. márc. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/59 anonim ***** válasza:
75%

Sehogy.

Te sem értetted meg,hogy ne csinálj bohócot magadból.

Akkor mit vársz tőlük?

Egyébként jobb minnél elöbb felválalni amit tettél,már ha úgy érzed,hogy jogod volt hozzá,édesanyád meg remélem örökre bezáratja annak az üzletét,aki ilyet meg mer tenni tizenéves gyerekeknek szülői engedély nélkül.Ha már úgyis jogász.

Te meg legalább megtanulod,hogy a kamaszkori marhaság nem az,ha másnak tönkreteszed az egzisztenciáját,csak mert jódolgodban mást nem bírsz kitalálni.

2010. márc. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/59 anonim ***** válasza:
62%

Mielott mindenki legyalazza ezt a kislanyt azert vegyuk mar figyelembe, hogy a csaladba van egy trend ami tole olyan messze all mint Mako Jeruzsalemtol!

Feltetelezem az elmult 15 eve nem szolt masrol, csak arrol hogyan legyen jo kislany, mert apunak anyunak meg Istennek meg kell felelni.

Valamilyen szinten ez igy is van.

De ha egy gyerek, nem mer elmondai ilyet vagy barmit a szuleinek ugy gondolom a valamilyen szinten baromira tul vagyunk!

Nem csak a gyereknek kell megfelelni, a szulok nek iis kell idomulni a gyerekhez, es figyelembe venni a gyerek mit szeretne!

Nem arrol van szo, hogy partolom 14-15 evesen a testlyuggatast, de allatira nincsen jogunk ot lealazni!

Azzal a kerdessel, keressel fordult ide, hogyan mondja el a szuleinek!

Nem arrol kert tanacsot, hogy ki hogyan vagna taknyon.


Szerintem, probald meg ugy bevezetni neki, hogy ez van, hogy ez kiveheto, es mondjuk, csak amikor nem vagy suliba akkor viselned.

Csaladi unnepeken nem, meg olyan helyeken ahova egyutt mentek mondjuk szulokkel es kinos lehet.

Aztan szokjak mad a latvanyt.

Amugy a suliba tenyleg nem okos dolog, mert ha egy tanar elkezd pikkelni rad, leromolhat a jegyed!

2010. márc. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/59 anonim ***** válasza:
76%

"Nem kell mindenkinek mindent tudni rólad."


Azért álljon már meg a menet,nem a haverjairól vagy a szomszédról van szó,hanem a szüleiről!

2010. márc. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!