Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gonosz vagyok, amiért ezt...

Gonosz vagyok, amiért ezt gondolom, és amiért megharagudtam a férjemre a beszólása miatt?

Figyelt kérdés

Babát várunk, néhány héten belül meg fog születni.

Neki már van egy 7 éves gyereke az első házasságából.


Sajnos a közvetlen rokonságban, baráti körben nincs néhány éves kicsi gyerek, akitől örökölhettünk volna babaruhákat.

Így elmentünk babaruhákat venni, tényleg próbáltam figyelni az árakra, és nem is drága helyen vásároltunk (Tesco, főleg akciós cuccokat).


Úgy kalkuláltam, hogy minden szükséges ruhadarabból legyen a babának legalább egy darab új, 56-os és 62-es méretben is (kiskabát, pulcsi, nadrágból lábfejes és lábfej nélküli, illetve hálózsákból egy rövid és egy hosszú ujjú). Illetve ezeken kívül még bodyból 3-3 db, szintén mindkét méretben, és rugdalózóból ugyanígy.

Szerintem ez nem sok, ennyi kellene hogy legyen, és a többit már nyugodtan meg lehet venni használtan. De azért pár darab új holmijának kell lennie, mert abban illik vinni védőnőhöz, dokihoz, stb.


És a férjem beszólt, hogy bőven elég lesz ennyi ruha, sőt sok is, mert ő nem úgy szüreteli a pénzt a fáról.

És ez különösen rosszul esett, mert a kettőnk havi jövedelme az ő fizujával és az én táppénzemmel együtt havi netto 700ezer forint, szóval azért éhen nem halunk.

Arról nem is beszélve, hogy a nagyobbik gyereke alaphangon kerül havi 150ezerbe, amiből havi 100ezer a gyerektartás, plusz gyerkprogramok, stb amikor nálunk van, ez kab havonta ennyire jön ki.

Nem a másik gyerektől sajnálom, nem erről van szó, de ha rá költünk ennyit havi szinten, akkor nem hiszem, hogy pont a babaruhák miatt kellene kiakadnia, amik összesen kerültek 20ezerbe.

Már nagyjából mindene megvan a babának, összesen költöttünk 200ezret, mert nem ragaszkodom mindenből az újhoz, bababútort, hordozót, kengurut meg ilyen nagyobb dolgokat pl mind használtan vettünk.


Jogosan haragszom rá a beszólása miatt, vagy pedig neki van igaza, és felesleges volt ennyi ruhát újonnan megvenni?



2015. febr. 7. 18:40
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/72 anonim ***** válasza:
95%

"Pontosan tudomm mennyit keresek. Nem kell aggódni. :)"


Nem tudom, ezt a megjegyzést kinek szántad, és mire fel, de szerintem sem a kérdező, sem én aggódunk a te kereseted miatt, se nem vontuk kétségbe, hogy tudod, hogy mennyit keresel.


(Aki képes önálló munkavégzésre, az jó eséllyel azt az értelmi színvonalat is eléri, hogy tisztában legyen a saját jövedelmével, szóval ez eléggé magától értetődő dolognak tűnik. :-)


"Csak azt nem értem,hogyha ilyen feddhetetlen vagy te is,meg a pereputtyod is,akkor mit vergődsz itt?"


Szerintem nem "vergődik" itt, hanem leírt egy helyzetet, amiben ő érzelmileg érintett, és feltett ezzel kapcsolatban egy kérdést, mert kíváncsi volt olyan kívülállók véleményére, meglátására, akik reményei szerint - amennyire lehet, - elfogulatlan és tárgyilagos véleményt mondanak erről.


Szerintem kapott értelmes, hasznos válaszokat is, és - ahogy ebben a rovatban nem ritkán megfigyelhető - olyanokat is, amiknél a válaszoló nem a megosztott információkból, tényekből indult ki, hanem - a saját érzelmi szűrői, és ki tudja milyen motivációi miatt - egy általa kénye-kedve szerint eltorzított képből, a saját rosszindulatú feltételezéseiből, és azt a benyomást keltette, hogy segítő szándék, értelmes tanács helyett valamifajta benne felgyülemlett frusztrációt próbál levezetni rajta azzal, hogy ok nélkül "belerúg" a kérdezőbe, ugyanúgy, ahogy szerintem azzal is a saját frusztrációját, indulatait igyekszik másokon levezetni, hogy azt az országot fikázza, ahol élünk.


(Azt a kérdést, hogy ez minket, itt élőket minősít-e vagy őt, azt meg úgyis mindenki leszűri magának.)


Ahhoz meg nem kell pszichológusnak, terapeutának lenni, hogy az ember tudja, hogy egy boldog, a saját életével valóban elégedett ember nem tesz ilyet, mert nincsen rá szüksége az egójának, hogy azt bizonygassa, hogy ő, vagy az ő élete különb másokénál, és már csak azért sem, mert ha ő rendben van belül, akkor nem abban keres valamifajta lelki kielégülést, és nem abban leli örömét, hogy másokat igyekszik megbántani.


"És amúgy én nem verném magam arra,hogy foscsiországban könyvelő vagyok (vagyis inkább csak voltál,mostmár babucimamucika vagy)..."


Azzal kapcsolatban inkább nem akarok találgatni, hogy a "babucimamucika" kifejezés milyen személyes motivációból fakad nálad, mert nem szeretném megbántani az érzéseidet.


Ha maradunk a tényeknél, szerintem te is tudod, hogy a kérdezőnél a könyvelőség nem "múlt idő" - sem a képesítése, sem a szaktudása, sem a munka terén szerzett gyakorlata, tapasztalat nem tűnik el attól, hogy hamarosan gyermeke születik.


Másrészt én nem láttam semmi jelét annak, hogy "verné erre" magát arra, hogy könyvelő, csak azt, hogy tárgyilagos leírta valami kapcsán.


Mondanám, hogy próbálj egy kicsit is objektív pillantást vetni a saját eddigi hozzászólásaid tartalmára és hangnemére, ha már mást azzal vádolsz, hogy "veri magát valamire", de az eddig megnyilvánulásaid alapján úgy érzem, teljesen felesleges.

2015. febr. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/72 anonim ***** válasza:

Szerintem egyszerű a megoldás: férjed megijedt h mostantól ennyi lesz havonta a gyerekre, mert nem is igazán figyelt, hogy olyan dolgok is voltak a vásárlásban amiből évekig nem kell újat venni (pl. kiságy 2 évig minimum elég).

Szerintem azt tisztázd vele, hogy ez egyszeri eset volt és szerencsére a következő hónapokban már csak apróságok kellenek. Ráadásul kapsz egyszeri anyaságit, amit kelengyepénznek hívnak, máris visszajött 64ezer az elköltött 200-ból. Illetve családi adókedvezményt is igényelheti a férjed, tudom az a 10ezer semmi a ti havi bevételetekhez képest, de mint könyvelő ezt is beleszámolhatod.

2015. nov. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!