Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gonosz vagyok, amiért ezt...

Gonosz vagyok, amiért ezt gondolom, és amiért megharagudtam a férjemre a beszólása miatt?

Figyelt kérdés

Babát várunk, néhány héten belül meg fog születni.

Neki már van egy 7 éves gyereke az első házasságából.


Sajnos a közvetlen rokonságban, baráti körben nincs néhány éves kicsi gyerek, akitől örökölhettünk volna babaruhákat.

Így elmentünk babaruhákat venni, tényleg próbáltam figyelni az árakra, és nem is drága helyen vásároltunk (Tesco, főleg akciós cuccokat).


Úgy kalkuláltam, hogy minden szükséges ruhadarabból legyen a babának legalább egy darab új, 56-os és 62-es méretben is (kiskabát, pulcsi, nadrágból lábfejes és lábfej nélküli, illetve hálózsákból egy rövid és egy hosszú ujjú). Illetve ezeken kívül még bodyból 3-3 db, szintén mindkét méretben, és rugdalózóból ugyanígy.

Szerintem ez nem sok, ennyi kellene hogy legyen, és a többit már nyugodtan meg lehet venni használtan. De azért pár darab új holmijának kell lennie, mert abban illik vinni védőnőhöz, dokihoz, stb.


És a férjem beszólt, hogy bőven elég lesz ennyi ruha, sőt sok is, mert ő nem úgy szüreteli a pénzt a fáról.

És ez különösen rosszul esett, mert a kettőnk havi jövedelme az ő fizujával és az én táppénzemmel együtt havi netto 700ezer forint, szóval azért éhen nem halunk.

Arról nem is beszélve, hogy a nagyobbik gyereke alaphangon kerül havi 150ezerbe, amiből havi 100ezer a gyerektartás, plusz gyerkprogramok, stb amikor nálunk van, ez kab havonta ennyire jön ki.

Nem a másik gyerektől sajnálom, nem erről van szó, de ha rá költünk ennyit havi szinten, akkor nem hiszem, hogy pont a babaruhák miatt kellene kiakadnia, amik összesen kerültek 20ezerbe.

Már nagyjából mindene megvan a babának, összesen költöttünk 200ezret, mert nem ragaszkodom mindenből az újhoz, bababútort, hordozót, kengurut meg ilyen nagyobb dolgokat pl mind használtan vettünk.


Jogosan haragszom rá a beszólása miatt, vagy pedig neki van igaza, és felesleges volt ennyi ruhát újonnan megvenni?



2015. febr. 7. 18:40
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/72 anonim ***** válasza:
52%
Így van, jó mélyen lehetőleg!
2015. febr. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/72 anonim ***** válasza:
82%

Nem csodálom, hogy rosszul esett neked, amit mondott.


Nem kérdezted meg, amikor azt mondta, hogy sőt ez is sok, akkor amiből te egyet vettél, (adott méretű rugdalózó, hálózsák, kiskabát stb.) mi az, ami felesleges, amire SZERINTE nem lesz szüksége majd szüksége a gyereketeknek?


(Mert feltételezem, hogy azt talán belátja, hogy ezeken úgy nem lehet spórolni, hogy fél darabot veszünk.)


A helyedben azt is megkérdezném tőle, hogy szerinte hol lenne érdemes ezentúl babaholmit vásárolni, illetve megkérném, hogy - ha ő úgy érzi, hogy én meggondolatlanul költekeztem, ő pedig megfontoltabban és gazdaságosabban tudná ezeket beszerezni, legyen kedves ezentúl ő megoldani az ilyen vásárlásokat.


Ha nagyon szűkösen jönnétek ki a pénzből, akkor még megérteném, hogy szóvá teszi a dolgot (de ebben az esetben sem utólag kéne neked szemrehányást tennie, mivel - mint írtad - közösen mentetek el babaruhákat venni), hanem akkor és ott megbeszélni, de így, hogy ilyen sok pénzből gazdálkodtok havonta, és a másik gyerekére elő akar és elő tud teremteni évi 1,8 millió forintot, ezen a 20 ezres tételen fennakadni szerintem több, mint furcsa.


Elmondtad neki őszintén, hogy milyen érzést váltott ez ki belőled?

2015. febr. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/72 anonim ***** válasza:
87%
A hirtelen kiadás nem tetszett a férjednek. Lehetett volna olcsóbban is, lehetett volna drágábban is. Kérdezd meg tőle, hogy mégis mire számított, egy gyerek pénzbe kerül, hiszen nem először vág bele.
2015. febr. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/72 A kérdező kommentje:

"Elmondtad neki őszintén, hogy milyen érzést váltott ez ki belőled?"


Igen, és bocsánatot is kért miatta, úgyhogy nem hisztizek meg duzzogok, de sajnos még mindig sértve érzem magam. Próbálom nem kimutatni, mert végülis belátta ő is, hogy hülye volt, de ettől még sajnos ugyanúgy bennem van a tüske.

2015. febr. 7. 19:18
 15/72 anonim ***** válasza:
77%
Most derült csak ki,hogy ilyen sóher f a s z?Azért 700 ezres fizuból nehogy sajnáljon ennyit a gyereketekre,én a helyedben kiharcoltam volna,hogy nem akciósat veszek a gyereknek,ráadásul spéci baba boltban.Ha csak ost derült ki,részvétem.:/
2015. febr. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/72 anonim ***** válasza:
8%

"Arról nem is beszélve, hogy a nagyobbik gyereke alaphangon kerül havi 150ezerbe, amiből havi 100ezer a gyerektartás, plusz gyerkprogramok, stb amikor nálunk van, ez kab havonta ennyire jön ki.

Nem a másik gyerektől sajnálom, nem erről van szó"


Nem a fenet :) Csak veletlenul tartod fillerre szamon hogy mennyit fizet neki, ugye?


En szivesen meghallgatnam a ferjed verziojat is, konnyen meglehet hogy olyan dolgokat vasarolgattal ossze, amivel o nem ert egyet, es nem is a ruhakra mondta ezt amit mondott.


Ha megszuletik a gyereked meg egyenesen ki leszel akadva ha az elozo gyerekenek akarmit venni fog, mar latom elore.


Sajnalom a ferjed, tenyleg.

2015. febr. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/72 anonim ***** válasza:
17%

Nekem is az az érzésem, hogy a férjed nem akarja a gyereket. Lehet, hogy korábban akarta (vagy csak tettette, hogy akarja), de azóta meggondolhatta magát. Csakhogy visszacsinálni meg ugye nem lehet.

Ezért ilyen ingerült. Bánja már, hogy lesz egy 2. gyereke is.


Amúgy nagyon is gazdaságosan csináltad a költekezést, ésszerűen. A Tesco pedig a legolcsóbb bolt ruhák szempontjából. Ha minden ruhából újat akartál volna a gyereknek, az sem lett volna túlzás.

2015. febr. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/72 A kérdező kommentje:

"Nem a fenet :) Csak veletlenul tartod fillerre szamon hogy mennyit fizet neki, ugye?"


Nem "tartom fillérre számon", kedves elvált anyuka. :)

De tudod, egy normális házasságban a felek KÖZÖS kasszán vannak. És mivel a szakmám könyvelő, már csak szakmai ártalomként is minden hónapban összeírom tételesen a havi bevételeket és kiadásokat. Így pontosan tudom, hogy mire mennyi megy el, ez az előnye. A hátránya viszont az, hogy a férjem is pontosan tudja, hogy mennyit költök a KÖZÖS pénzünkből mondjuk fodrászra havonta. :)

2015. febr. 7. 19:33
 19/72 anonim ***** válasza:
18%
irigylem a gondjaidat...
2015. febr. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/72 anonim ***** válasza:
33%
Grat a választásodhoz, erre mást nem lehet mondani... Szerintem nem sokára a kedves párod két gyerek után fizethet havi 100-at...
2015. febr. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!