Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gonosz vagyok, amiért ezt...

Gonosz vagyok, amiért ezt gondolom, és amiért megharagudtam a férjemre a beszólása miatt?

Figyelt kérdés

Babát várunk, néhány héten belül meg fog születni.

Neki már van egy 7 éves gyereke az első házasságából.


Sajnos a közvetlen rokonságban, baráti körben nincs néhány éves kicsi gyerek, akitől örökölhettünk volna babaruhákat.

Így elmentünk babaruhákat venni, tényleg próbáltam figyelni az árakra, és nem is drága helyen vásároltunk (Tesco, főleg akciós cuccokat).


Úgy kalkuláltam, hogy minden szükséges ruhadarabból legyen a babának legalább egy darab új, 56-os és 62-es méretben is (kiskabát, pulcsi, nadrágból lábfejes és lábfej nélküli, illetve hálózsákból egy rövid és egy hosszú ujjú). Illetve ezeken kívül még bodyból 3-3 db, szintén mindkét méretben, és rugdalózóból ugyanígy.

Szerintem ez nem sok, ennyi kellene hogy legyen, és a többit már nyugodtan meg lehet venni használtan. De azért pár darab új holmijának kell lennie, mert abban illik vinni védőnőhöz, dokihoz, stb.


És a férjem beszólt, hogy bőven elég lesz ennyi ruha, sőt sok is, mert ő nem úgy szüreteli a pénzt a fáról.

És ez különösen rosszul esett, mert a kettőnk havi jövedelme az ő fizujával és az én táppénzemmel együtt havi netto 700ezer forint, szóval azért éhen nem halunk.

Arról nem is beszélve, hogy a nagyobbik gyereke alaphangon kerül havi 150ezerbe, amiből havi 100ezer a gyerektartás, plusz gyerkprogramok, stb amikor nálunk van, ez kab havonta ennyire jön ki.

Nem a másik gyerektől sajnálom, nem erről van szó, de ha rá költünk ennyit havi szinten, akkor nem hiszem, hogy pont a babaruhák miatt kellene kiakadnia, amik összesen kerültek 20ezerbe.

Már nagyjából mindene megvan a babának, összesen költöttünk 200ezret, mert nem ragaszkodom mindenből az újhoz, bababútort, hordozót, kengurut meg ilyen nagyobb dolgokat pl mind használtan vettünk.


Jogosan haragszom rá a beszólása miatt, vagy pedig neki van igaza, és felesleges volt ennyi ruhát újonnan megvenni?



2015. febr. 7. 18:40
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/72 anonim ***** válasza:
0%

Na, hát pont erről beszéltem. Most azt véditek, hoyg asszonyka szórja a pénzt, és ekkor KÖZÖÖÖÖÖS KASSZA van. De amint a férj megpróbálja megkérdezni, vagy nemtetszését kifejezni valami megvételével kapcsolatban, akkor egyből ninc sám hozzá joga. Pedig kedve hölgyeim, elárulok valamit, a közös kassza nem csak arról szól, hogy az aktuális pasikátokról gonboljátok le szépen a lóvét. Ahol a pénz közös, ott a döntések is. Konszenzusra kell jutni, nem p@csogni meg megsértődni, ha a másik fél a KÖZÖÖÖÖÖS pénzetek elköltésbe beleszól. VILÁGOS?


Igen, egy kóláról. Ugyanis tételesen vezetjük a kiadásainkat, és minden este beszámolunk egymásnak arról, hogy mit költöttünk, és vezetjük. :) Nyilván nehéz felfogni a pénzügyi-kultúrájukban igen silány magyar agyatoknak ezt. Még jó, hogy nem idevalósi vagyok, valószínűleg ezért szorult belém több értelem, mint itt az utolsó két válaszoló+ kérdező komóba :P

2015. febr. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/72 anonim ***** válasza:
75%
Szép kapcsolat lehet, ahol egy rohadt kóla megvételéről is beszámolnak egyesek:)) Te jó ég:))
2015. febr. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/72 anonim ***** válasza:
73%

Engem az érdekelne, hogy az ajándékvásárlás hogy megy egy ilyen szigorú könyvelési rendszer mellett. "Ja, drágám, vettem egy szál rózsát neked 450 forintért, és a karácsonyi nyakláncod 65 ezer, ne feledd hozzáírni a többihez!"


100% romantika.

2015. febr. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/72 anonim ***** válasza:
77%
Biztos csaltál már, te kis hamis. A múltkori fagyit bevallottad? Ugye, hogy nem, te kis huncut! :D
2015. febr. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/72 anonim ***** válasza:
0%
Jézusom... :-( Kis keresztmetszet a mai Magyarországról... Van itt összefogás, szeretet, békesség, jótanács, segítés... :-(
2015. febr. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/72 anonim ***** válasza:
27%
... és konstruktív, a magyar helyzetet objektíven elemző hozzászólások is akadnak, így a hatodik oldal végére.
2015. febr. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/72 anonim ***** válasza:
0%

Hát képzeljétek el, felnőtt emberek meg tudják oldani. Mondom, hogyan:

-mennyi legyen a keret az idei karácsonyi ajikra?

- 50 ezer/kopf. jó?

-jó.


Beírom a költségvetésbe, és ilyen értékben vásárolunk. Huuuuu, de nehéz volt. :)


Figyi, én leszrom, hogy ti mit gondoltok. Ez a mi rednszerünk, nekünk megfelel, abszolút nem érdekel, hogy ti hogyan gazdálkodtok a retkes kis magyar éhbéretekből. :) Mondjuk ha nekem kéne annyicska pénzt beosztani, mint az átlagmagyar prolinka, akkor nekem sem kéne költségvetést írnom :P


Tudom én, hogy a legjobb védekezés a támadás, ugyhogy légyszi, ne térjünk el a tárgytól. Hogy is van ez kislánykák, az addig közös a kassza, amig én mondom meg, mire költöm a te pénzed? :D

2015. febr. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/72 anonim ***** válasza:
63%
Én inkább lennék prolinka, mint simicska.
2015. febr. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/72 anonim ***** válasza:
52%

karácsonyi ajik:/


Igen, jogosan haragszol.

2015. febr. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/72 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező!

Kérdésedre, a "kolléganőid" így minősítették "életed szerelmét":


"A férjed hihetetlenül bunkó"

"A férjed bunkó"

"sóher f a s z"

"nagy s z a r rágó"

stb...stb...


Egy normális ember, ha a párjára ilyent mondana valaki, akkor jól orrba vágná.

Te viszont kedélyesen eldiskurálsz ezekkel a férfigyűlölő antinőkkel, és még adod is alájuk a lovat...

Amúgy, ha te jólesően nyugtázod, hogy ilyen ocsmány szavakkal illetik a kedves férjedet,

ne feledd a mondást, amelyik illik rád, hogy "zsák a foltját" !!!

2015. febr. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!