Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gonosz vagyok, amiért ezt...

Gonosz vagyok, amiért ezt gondolom, és amiért megharagudtam a férjemre a beszólása miatt?

Figyelt kérdés

Babát várunk, néhány héten belül meg fog születni.

Neki már van egy 7 éves gyereke az első házasságából.


Sajnos a közvetlen rokonságban, baráti körben nincs néhány éves kicsi gyerek, akitől örökölhettünk volna babaruhákat.

Így elmentünk babaruhákat venni, tényleg próbáltam figyelni az árakra, és nem is drága helyen vásároltunk (Tesco, főleg akciós cuccokat).


Úgy kalkuláltam, hogy minden szükséges ruhadarabból legyen a babának legalább egy darab új, 56-os és 62-es méretben is (kiskabát, pulcsi, nadrágból lábfejes és lábfej nélküli, illetve hálózsákból egy rövid és egy hosszú ujjú). Illetve ezeken kívül még bodyból 3-3 db, szintén mindkét méretben, és rugdalózóból ugyanígy.

Szerintem ez nem sok, ennyi kellene hogy legyen, és a többit már nyugodtan meg lehet venni használtan. De azért pár darab új holmijának kell lennie, mert abban illik vinni védőnőhöz, dokihoz, stb.


És a férjem beszólt, hogy bőven elég lesz ennyi ruha, sőt sok is, mert ő nem úgy szüreteli a pénzt a fáról.

És ez különösen rosszul esett, mert a kettőnk havi jövedelme az ő fizujával és az én táppénzemmel együtt havi netto 700ezer forint, szóval azért éhen nem halunk.

Arról nem is beszélve, hogy a nagyobbik gyereke alaphangon kerül havi 150ezerbe, amiből havi 100ezer a gyerektartás, plusz gyerkprogramok, stb amikor nálunk van, ez kab havonta ennyire jön ki.

Nem a másik gyerektől sajnálom, nem erről van szó, de ha rá költünk ennyit havi szinten, akkor nem hiszem, hogy pont a babaruhák miatt kellene kiakadnia, amik összesen kerültek 20ezerbe.

Már nagyjából mindene megvan a babának, összesen költöttünk 200ezret, mert nem ragaszkodom mindenből az újhoz, bababútort, hordozót, kengurut meg ilyen nagyobb dolgokat pl mind használtan vettünk.


Jogosan haragszom rá a beszólása miatt, vagy pedig neki van igaza, és felesleges volt ennyi ruhát újonnan megvenni?



2015. febr. 7. 18:40
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/72 anonim ***** válasza:
88%

22. Gondolom te addig hordod az egy darab ruhád, amíg le nem rohad rólad.

Vagy hülye vagy, vagy troll, de játszik még az igénytelen állat is.

Kérdező. Van egyrossz hhírem. Három body semmire se lesz elég. A kabátból meg ilyenekből is kettő kell a hányás stb miatt.

2015. febr. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/72 A kérdező kommentje:

"2 hét alatt elköltötél 200 ezret még jó hogy kiakadt, ne keverd bele a másik gyereket,

te voltál felelötlen"


Felelőtlen voltam, amiért mindent megvettem a babának, amire szüksége van? Igen, két hét alatt kellett beszerezni, mert előbb nem akartunk semmit sem venni babonából. Havi 700ezerből hadd költsek már el 200at két hét alatt.

2015. febr. 7. 21:47
 33/72 A kérdező kommentje:

"Kérdező. Van egyrossz hhírem. Három body semmire se lesz elég. A kabátból meg ilyenekből is kettő kell a hányás stb miatt."


Igen, tudom, de gondoltam, hogy a többit már be lehet szerezni használtan is, újból meg talán elég ennyi. :)

2015. febr. 7. 21:48
 34/72 anonim ***** válasza:
98%

Akik azon lovagolnak, hogy a kérdező két hét alatt elköltött 200-at, azoknak van fogalma arról, hogy mennyibe kerül MINDEN szükséges holmit megvenni egy kisbabának? 200 ezer nem is sok erre. Most miért lett volna jobb, ha ezt a pénzt 2 hónap alatt költi el ugyanarra? Ez most olyan dolog, hogy nekünk is megvan a lista, hogy mit kell megvenni a babának a születéséig. Csinálhatom azt, hogy apránként megveszem, meg azt is, hogy gyűjtöm a pénzt, és a végén mindent megveszek egyszerre. A végeredmény ugyanaz, ugyanannyi pénzből veszem meg ugyanazokat a cuccokat, szóval nem tökmindegy?? Ne legyen már a pasi ennyire gyerek, hogy ez számára nem logikus, és apránként kell neki beadagolni a SAJÁT gyereke cuccait...


Amúgy bennem is felmerült, hogy a kérdező férje mennyire akarja ezt a gyereket valójában. Csak mert az én férjemnek eszébe nem jut azon rinyálni, hogy mennyi megy el a babára, sőt, ugyanolyan lelkesen nézegeti a babacuccokat, mint én, ugyanolyan fontos neki. Pedig elárulom, nem 200 ezer lesz a vége a dolognak, holott nem 700 a keresetünk, hanem kb. a fele. Ekkora jövedelem mellett fillérbaszóskodni a saját gyereke cuccain finoman szólva nem azt mutatja, hogy annyira várná meg odáig lenne.

2015. febr. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/72 anonim ***** válasza:
3%
babona... ugyan már felelötlen költekezés, csak azért mert van pénz még nem költjük mint valami sületlen fruska aki megkaparintota apú bankkártyáját és képes vagy a másik gyerekkel takarodzni... sajnálom azt a babát
2015. febr. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/72 anonim ***** válasza:
94%
35: 200 ezer nem sok egy baba kezdő pakkjára. Ebben van kiságy, matrac, ágynemű, gondolom bútorok, ruhák, stb, stb. Nem olcsó egyik sem, 200-ból ez úgy lehet, hogy majdnem minden használt. Ezt nevezed te felelőtlen költekezésnek? Szerintem a kérdező nagyon is visszafogja magát annak ellenére, hogy bőven van pénzük.
2015. febr. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/72 anonim ***** válasza:
93%

"Én is sokallnám, fúleg, ha nem látom a gyakorlati értelmét annak, hogy x darab ugyanolyan ruhája legyen a kölyöknek."


Ebből mondjuk látszik is, hogy gyakorló anyaként/apaként hányszor kellett átöltöztetned egy kisbabát azért, mert szoptatás közben vagy után visszaöklendezett egy kis anyatejet, vagy kicsorgott a híg babakaki a pelusból, összekenve a rugdalózót.


Végül is ilyenkor tényleg megoldható egy váltás ruhával is a dolog, gyorsan kimosod, szárítod, a csecsemő végülis tudja arra a rövid időre nélkülözni gond nélkül. :-))


(Ha esetleg nem otthon, hanem mondjuk a gyerekorvosnál vagy vagy a védőnőnél történik egy ilyen kis baleset, akkor sincs gond, anya majd megoldja valahogy ügyesen váltóruha nélkül.)


# 35


Valóban jó hasonlatnak érzed, hogy amikor egy - nem mellesleg önálló jövedelemmel rendelkező felnőtt nő, édesanya (egyébként, - mint ahogy emlékezhetsz rá, ha figyelmesen olvastál, - az apával közösen) beszerzi a születendő gyermekük számára szükséges dolgokat, akkor te ezt olyannak látod, mint amikor egy "sületlen fruska megkaparintota apú bankkártyáját"?


Megkérdezhetem, hogy neked van-e saját gyereked, és ha igen, te mennyiből hoztad ki annak idején, a születése előtt a babaruhákat, hálózsákot, babakocsit, kiságyat, pelenkázóágyat és mindazt az alapfelszerelést, amire egy újszülöttnek szüksége van, mindenfajta flancolást nélkül?


A 30. hozzászólásod kapcsán megkérdezhetem, hogy szerinted mennyi pénzt spóroltak volna meg, ha ezeket a dolgokat nem két hét alatt, hanem több hónap alatt, apránként szerzik be?

2015. febr. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/72 anonim ***** válasza:
10%

"Nem "tartom fillérre számon", kedves elvált anyuka. :) "


Hat, nem talalt, 39 eves, 15 eve hazassagban elo ferfikent nehezen lehetnek elvalt anyuka :)


Buzlik az egesz sztori, palen hogy kezdesz belegabalyodni mint macska a cernaba.


Ezert irta hogy szivesen meghallgatnam a ferjed verziojat is az esetrol, hogy pontosan mi hogyan hangzott el es miert.

2015. febr. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/72 anonim ***** válasza:
95%
Sztem csak szimplán unta a vásárlásokat. Legközelebb egyedül vásárolj.
2015. febr. 8. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/72 anonim ***** válasza:
83%
700 ezres havi jövedelemből Tescoban vásárolni meg a babaruhákat, abból is csak minimálisat, hát no comment...és még ezért is balhézik, beszólogat? jó hogy nem turiba mentetek. Férjed egy szarrágó.
2015. febr. 8. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!