Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gonosz vagyok, amiért ezt...

Gonosz vagyok, amiért ezt gondolom, és amiért megharagudtam a férjemre a beszólása miatt?

Figyelt kérdés

Babát várunk, néhány héten belül meg fog születni.

Neki már van egy 7 éves gyereke az első házasságából.


Sajnos a közvetlen rokonságban, baráti körben nincs néhány éves kicsi gyerek, akitől örökölhettünk volna babaruhákat.

Így elmentünk babaruhákat venni, tényleg próbáltam figyelni az árakra, és nem is drága helyen vásároltunk (Tesco, főleg akciós cuccokat).


Úgy kalkuláltam, hogy minden szükséges ruhadarabból legyen a babának legalább egy darab új, 56-os és 62-es méretben is (kiskabát, pulcsi, nadrágból lábfejes és lábfej nélküli, illetve hálózsákból egy rövid és egy hosszú ujjú). Illetve ezeken kívül még bodyból 3-3 db, szintén mindkét méretben, és rugdalózóból ugyanígy.

Szerintem ez nem sok, ennyi kellene hogy legyen, és a többit már nyugodtan meg lehet venni használtan. De azért pár darab új holmijának kell lennie, mert abban illik vinni védőnőhöz, dokihoz, stb.


És a férjem beszólt, hogy bőven elég lesz ennyi ruha, sőt sok is, mert ő nem úgy szüreteli a pénzt a fáról.

És ez különösen rosszul esett, mert a kettőnk havi jövedelme az ő fizujával és az én táppénzemmel együtt havi netto 700ezer forint, szóval azért éhen nem halunk.

Arról nem is beszélve, hogy a nagyobbik gyereke alaphangon kerül havi 150ezerbe, amiből havi 100ezer a gyerektartás, plusz gyerkprogramok, stb amikor nálunk van, ez kab havonta ennyire jön ki.

Nem a másik gyerektől sajnálom, nem erről van szó, de ha rá költünk ennyit havi szinten, akkor nem hiszem, hogy pont a babaruhák miatt kellene kiakadnia, amik összesen kerültek 20ezerbe.

Már nagyjából mindene megvan a babának, összesen költöttünk 200ezret, mert nem ragaszkodom mindenből az újhoz, bababútort, hordozót, kengurut meg ilyen nagyobb dolgokat pl mind használtan vettünk.


Jogosan haragszom rá a beszólása miatt, vagy pedig neki van igaza, és felesleges volt ennyi ruhát újonnan megvenni?



2015. febr. 7. 18:40
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/72 anonim ***** válasza:
89%
A férjed hihetetlenül bunkó volt, 20 ezer miatt beszólni 700 ezres jövedelemnél... gusztustalan. Más emberek , komplett családok élnek 100 ezer alatt havonta. Még ha szép nagy házban lakotok is a rezsi nem lehet több 100 ezernél, 150 már szerintem egy medencés ház rezsije. Nem térek magamhoz hogy volt ehhez pofája? Ő nem akarta azt a gyereket? összetenném a két kezem, ha havonta ennyi pénzünk lenne. ennyiből nem tescoban kellett volna vásárolnd hanem spéci bababoltban, és ennyiből eszedbe sem kéne jutnia, hogy bármiből is használtat vegyél!
2015. febr. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/72 anonim ***** válasza:
93%

Bunkó volt. Egyáltalán nem szórtad ész nélkül a pénzt, sőt...


Csak azt furcsállom, hogy eddig sose derült ki, mekkora paraszt???

2015. febr. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/72 anonim ***** válasza:
89%
Megint beigazolódott, hogy minél több pénze van valakinek,minél gazdagabb, annál sóherebb... nem, nem vagy gonosz, én is nagyon kiakadtam volna...
2015. febr. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/72 kenis21 ***** válasza:
85%
Nem vagy gonosz, jogosan haragszol!
2015. febr. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/72 A kérdező kommentje:

Jó, hozzátartozik a dologhoz, hogy az elmúlt 2 hétben vettünk meg minden szükséges cuccot a gyereknek, és most 14 nap alatt elment 200ezer forint, de akkor is, szerintem nem vettünk semmi feleslegeset.

Oké, háklis vagyok arra, hogy legyen legalább 2 garnitúra ágynemű, meg nekem kókuszmatrac kellett, nem volt jó a sima, és ezekhez is ragaszkodtam hogy újak legyenek, de én ezt nem tartom pénzkidobásnak.

Meg pl cumisüvegből, légzésfigyelőből, mellszívóból, lázmérőből sem volt jó a legolcsóbb, inkább középkategóriásat vettünk. Szóval ki lehetett volna hozni olcsóbban is, az tény, de nem érzem úgy, hogy elszálltam volna a vásárlással.


És kövezzetek meg, de igenis rosszul esik, hogy a másik gyereke megkapja a százezredik plüssállatot, meg minden láthatáskor cirkusz, koncert, mozi, állatkert, stb a gyerektartáson felül, és akkor van képe a babaruhák miatt balhézni.


Abba ne is menjünk bele, hogy az első gyereke anno mindenből újat kapott, én meg úgy "örököltem" rokonoktól egy 10 éves babakocsit, mert a nagyobbik gyereke modern, 250ezres babakocsiját a gyerek anyja nem adta oda.


És azért fáj különösen, mertő is nagyon akarta ezt a babát, akinek ekkora jövedelem mellett tényleg simán vehetnénk mindenből újat. Az más kérdés, hogy én is feleslegesnek tartanék pár hónapig használt cuccokért egy rakás pénzt kiadni.

2015. febr. 7. 19:03
 6/72 anonim ***** válasza:
28%

Ezert nem erdemes elvalt gyerekes ferfivel kezdeni foleg gyereket vallalni

Az o elso gyereke mindig az elso helyen lesz ezt a bekat le kell nyelned

2015. febr. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/72 anonim ***** válasza:
49%
Bocsi, de nekem itt valami nem kerek ezzel a pasival, aki "ANNYIRA AKARTA A BABÁT", most meg 20 ezer forint kiadáson lovagol.
2015. febr. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/72 anonim ***** válasza:
43%
A férjed bunkó volt viszont a Tescoban nem éppen olcsók a ruhák.
2015. febr. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/72 A kérdező kommentje:

"Bocsi, de nekem itt valami nem kerek ezzel a pasival, aki "ANNYIRA AKARTA A BABÁT", most meg 20 ezer forint kiadáson lovagol."


Most erre mit mondjak? Neked nem kerek, ez a te problémád, de ettől még így van. Vagy hazudjam azt, hogy szándékosan estem teherbe egy futó kapcsolatban, aztán elvetettem magam vele, és a családom pisztolyt fogott a fejéhez, hogy ha felcsinált, vegyen is el? Vagy mit vársz tőlem? Vagy most mit kezdjek a válaszoddal?

2015. febr. 7. 19:10
 10/72 A kérdező kommentje:

"A férjed bunkó volt viszont a Tescoban nem éppen olcsók a ruhák."


Nem tudom, lehet. Akciósan tudtunk venni több darab bodyt meg rugdalózót egy csomagban, csomagonként 1500 - 3500 forint között. Meg 1-2 ezerért nadrágot, ugyanennyiért pulcsit, stb. Biztosan lehet venni valahol ennél olcsóbban is, de mi csak bababoltban néztük, ott lényegesen drágábbak a ruhák.

2015. febr. 7. 19:13
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!