Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy érjem el, hogy rendesen...

Hogy érjem el, hogy rendesen főzzön?

Figyelt kérdés

A barátnőmmel szeptemberóta lakunk együtt. Nincs sok vita, de én keveslem a főtt kaját.Mindig ugyanazokat hajlandó csak megfőzni:Makaróni/Spagetti, sült húsok körettel, tejszínes csirkemell,húsleves, babgulyás,pörkölt,nyitrai szelet, nagyon ritkán töltötthús - vagy káposzta.. kb. ennyi.

Karácsonyra szakácskönyvet vettem neki, de eddig max.3 kaját próbált ki belőle.

Anyám anno mindennap főzött, mindig mást, ehhez vagyok szokva így ez nem igazán tetszik.De ha felhozom csak megsértődik és azt mondja főzek olyat magamnak, amit akarok, ha ez nem tetszik.

Arról nem is beszélve, hogy van mikor 3 napig nem főz.Igaz, hogy sulizik és mellette dolgozik is, de ha babgulyást van ideje megcsinálni akkor mondjuk havonta 1-2x halászlére is lenne ideje.

Ötletek?


2015. febr. 2. 11:54
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/115 anonim ***** válasza:
96%
Az nem válasz. A barátnődnek is meg kellett valahogyan tanulnia főzni. Neked is meg lehet.
2015. febr. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/115 anonim ***** válasza:
96%

Magamba néztem.

Magamból kiindulva: csakis azért főzök a férjem kedvére valót, mert nem várja el. Örül, ha a kedvére főzök, de soha nem gyakorol rám nyomást azzal, hogy elvárásai vannak.

Van, hogy saját magának főz valami fogara valót. Nem esik le az aranygyűrű a kezéről.

Ezen gondolkodj el.

Te csak bogracsban szeretsz főzni, a barátnőd meg "csak"azt szereti főzni, amiket szokott(ami még így is jóval változatosabb, mint a bográcsozás).

Szóval a lényeg az, hogy egy kapcsolathoz kell ész is. Megfelelően kommunikálva a dolgokat, csodák torténhetnek a konyhátokban is.

2015. febr. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/115 anonim ***** válasza:
93%

Se írni, se főzni nem tudsz. Egy nagy nulla vagy.

És nem, a hülye kifogásodon kívül semmi értelmesen nem írtál arra, hogy miért nem főzöl. Olyan nincs, hogy te csak bográcsban tudsz, és ezzel elintézed a dolgot (mekkora őrültség ez már amúgy is??), de ő tanuljon meg mindenféle új ételt!

Te szánalmas, szerencsétlen kis senki...

2015. febr. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/115 anonim ***** válasza:
92%
Én örülnék az ilyen menünek. Én a legtöbb hétköznap csak főzeléket eszem.
2015. febr. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/115 anonim ***** válasza:
92%
Ez akkora kamu, mint a ház. :) A kérdező mindenre reagál, csak arra nem, hogy főzzenek közösen, vagy felváltva, hogy miért nem tanul meg ő is főzni, hiszen ha mindketten dolgoznak az lenne a normális, hogy a házimunka is közös.
2015. febr. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/115 anonim ***** válasza:
58%

Látod kérdező ha a változatosabb szexre kérdeztél volna rá nem gúnyoltak vna ennyire ki meg küldtek volna vissza anyukádhoz.

Amúgy meg találd ki vazze hogy mit szeretnél enni!! és vásárolj be hozzá.

Én a főzés kitalálós részét utálom a legjobban, és a férjem ebben nem nagyon segít. de nem is mondja hogy ó legyen már változatosabb. amit nem szeret olyat nem csinálok. a többit megeszi.

jah és sült hús körettel:

a hús lehet comb, szárny, rántott mell, rántott sertés, natúr szelet, oldalas

a köret meg tört burgonya, püré, sült burgonya, rizs, francia sali vagy csak párol zöldség

szóval ezekből már egész szép kombináció kijön.

egyébként nem túl jó mindennap két személyre főzni! édesanyád egy egész családra főzött sokat és nyilván még az is elfogyott azért volt minden nap más. ha majd minden nap tésztát főz és megkérdezi mit tegyen rá na akkor esetleg húzhatod a szádat, de akkor se itt hergeld a népet hanem legyél te a kreatív. ennyi.

2015. febr. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/115 anonim ***** válasza:
99%

NEM írtad le, hogy te miért nem főzöl, de ne zavarjon! Legalább ne hazudj!


Ja, de, elvileg csak bográcsban tudsz - hát, komám, aki valamiben tud főzni, az mindenben tud, nem igazán változik a dolog. Persze, ez remek kifogás.

2015. febr. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/115 anonim ***** válasza:
86%

12:35


Ez a ti bajotok,hogy beszedtétek!:):)


Tudja a kérdezõ,mivel hozza ki itt a nõket a sodrukból.

2015. febr. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/115 anonim ***** válasza:
96%

Nem kifogás, hogy csak bográcsban tudsz főzni, ugyanúgy meg lehet tanulni fazékban is.

Ha egyedül élnél, éhen halnál?

Tessék megosztani a munkát, tanulj meg főzni, nem egy nagy kunszt, pláne hogy már van tapasztalatod bográcsosok terén. Te lustaság! :D

2015. febr. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/115 A kérdező kommentje:

Mire nem reagáltam?

A közös főzést írtam..az meg, hogy csak bográcsban tudok nektek "nem válasz", az nem érdekel.

Elvileg itt én vagyok a kérdező és nektek kell(ene) válaszolni.Igaz a kérdésemre nem sok választ kaptam..

2015. febr. 2. 12:39
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!