Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy érjem el, hogy rendesen...

Hogy érjem el, hogy rendesen főzzön?

Figyelt kérdés

A barátnőmmel szeptemberóta lakunk együtt. Nincs sok vita, de én keveslem a főtt kaját.Mindig ugyanazokat hajlandó csak megfőzni:Makaróni/Spagetti, sült húsok körettel, tejszínes csirkemell,húsleves, babgulyás,pörkölt,nyitrai szelet, nagyon ritkán töltötthús - vagy káposzta.. kb. ennyi.

Karácsonyra szakácskönyvet vettem neki, de eddig max.3 kaját próbált ki belőle.

Anyám anno mindennap főzött, mindig mást, ehhez vagyok szokva így ez nem igazán tetszik.De ha felhozom csak megsértődik és azt mondja főzek olyat magamnak, amit akarok, ha ez nem tetszik.

Arról nem is beszélve, hogy van mikor 3 napig nem főz.Igaz, hogy sulizik és mellette dolgozik is, de ha babgulyást van ideje megcsinálni akkor mondjuk havonta 1-2x halászlére is lenne ideje.

Ötletek?


2015. febr. 2. 11:54
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
 101/115 anonim ***** válasza:
85%

Igazából nem is az a baj, hogy főleg a barátnőd főz. Nálunk is főleg én főzök, mert a férjem nem valami ügyes a konyhában.

Az a baj, hogy ha nem mindig olyan kajákat főz, amit te elképzelsz, mert fél, hogy nem sikerül, vagy valami, akkor te inkább azon agyalsz ezerrel, hogy hogy győzd meg, meg szakácskönyveket veszel neki célzásképp. Ahelyett, hogy ennél sokkal kevesebb energia és anyagi ráfordítással szépen kinéznél egy szimpatikus receptet a netről és elkészítenéd.

Na, ez az életképtelenség.

2015. febr. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/115 anonim ***** válasza:
90%
Na hallod, neked veszett nagy mázlid van. Tudod én úgy nőttem fel, hogy MINDIG az volt a kaja amit anyám szeretett volna enni- sose volt rá kíváncsi, hogy apu meg én mit szeretnénk. Egyszer merte apám szóvá tenni és aznap nem ebédeltünk semmit, mert anyám kiöntötte az egészet a budiba. Megoldás: elővettük a szakács könyvet, apu is én is megtanultunk belőle főzni.. és voliá! mindenki szépen lenyugodott.
2015. febr. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/115 anonim ***** válasza:
14%

"89Kérdező: Pedig nem állt szándékomban senkit felhergelni."


Hát nem is hergeltél fel, röhögtem. Szeretnél változatosabban enni és hogy lehetne - ez volt a kérdés, és a jó válaszok: együtt fogjatok hozzá hogy átalakítsátok az étrendet. Csak a festett körmű, pökhendi, dölyfös nők borultak ki önmagukból, itt tombolnak, hogy nem cselédek, otthagynának (el sem vennék őket), bunkó vagy stb. :D :D

2015. febr. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/115 anonim ***** válasza:
61%
Kedves kérdező, ha nem tudnám ki vagy, írnék pár bátorító sort ennyi sületlenség után. De így nem írok.
2015. febr. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/115 anonim ***** válasza:
9%
és - dobpergés - #105-re megérkezett a TITOKZATOS NŐ ááá
2015. febr. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/115 anonim ***** válasza:
30%
HAPPY END
2015. febr. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/115 anonim ***** válasza:
6%

Szerintem változatosan főz a barátnőd. Én ennél kevesebb kaját szoktam variálni.


Esetleg mond meg neki h mit csináljon,segíts neki(kérdezd meg anyádat h ő hogyan csinálja),és ha kész ne kritizáld a föztjét

2015. febr. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/115 anonim ***** válasza:
65%
Kérdezõ csak nem Xanax után nyultál, mondjuk ha már eszedbe jutott?:):)
2015. febr. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/115 anonim ***** válasza:
76%

Kedves kérdező!

Azt írod anyukád másképp csinálta! Tedd fel magadnak a kérdést miért tudja másképp csinálni? Mert otthon van egész nap? Nem? Akkor biztos édesapád csinál vele másképp valamit (semmi huncutra nem gondolok). Ha igen mi az? Talán őt kellene megkérdezned ahelyett hogy a barátnődben keresed a hibát aki mellesleg jól helyt áll. Például nem vesz karácsonyra szakácskönyvet (apukád anyukádnak) célzásként. Ez olyan dolog hogy nem veszünk fogyókúrás könyvet egy kövér embernek mert az nagyon gáz (kivéve ha tudjuk hogy azt szeretné)

Írtad hogy megmutatod neki milyen sokan írtak. csakhogy a válaszadók többsége azt írta vesd be magad te is. Na ennek örülni fog a barátnőd :) Nem azt írtuk innentől kezdve te főzz. hanem hogyha valamire fáj a fogad vesd be magad. ennyi. havonta egyszer tán kibírod és év végére 12 recepttel lesztek gazdagabbak. Illetve felajálnhatod szolgálataidat ezért vagy azért a kajáért cserébe pl. masszázs, romantikus film, stb.

De tényleg ennél sokkal nagyobb problémák is léteznek egy kapcsolatban és ha amúgy minden ok én nem nagyon kötném az ebet...

Egyébként én szívesen főzök de én sem mindennap mert ketten vagyunk és az tényleg pocséklás. De van olyan kaja amit a férjem jobban tud és ha azt szeretne akkor szólok neki hogy segítsen, mert úgy az igazi, és büszkén vonul ki a konyhába mert tudja hogy ő tudja olyan istenien csinálni a rakott krumplit ahogy én nem.

Ha ezek után is lepontozol akkor meg le vagy sajnálva....

2015. febr. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/115 anonim ***** válasza:
39%

Karácsony óta 6 hét telt el vagyis átlag kéthetente próbált ki új kaját.

Szerintem ez nem olyan rossz eredmény.


"Hogy érjem el, hogy rendesen főzzön?"

Cseréld le!

Lesz ez még így se!

2015. febr. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!