Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy érjem el, hogy rendesen...

Hogy érjem el, hogy rendesen főzzön?

Figyelt kérdés

A barátnőmmel szeptemberóta lakunk együtt. Nincs sok vita, de én keveslem a főtt kaját.Mindig ugyanazokat hajlandó csak megfőzni:Makaróni/Spagetti, sült húsok körettel, tejszínes csirkemell,húsleves, babgulyás,pörkölt,nyitrai szelet, nagyon ritkán töltötthús - vagy káposzta.. kb. ennyi.

Karácsonyra szakácskönyvet vettem neki, de eddig max.3 kaját próbált ki belőle.

Anyám anno mindennap főzött, mindig mást, ehhez vagyok szokva így ez nem igazán tetszik.De ha felhozom csak megsértődik és azt mondja főzek olyat magamnak, amit akarok, ha ez nem tetszik.

Arról nem is beszélve, hogy van mikor 3 napig nem főz.Igaz, hogy sulizik és mellette dolgozik is, de ha babgulyást van ideje megcsinálni akkor mondjuk havonta 1-2x halászlére is lenne ideje.

Ötletek?


2015. febr. 2. 11:54
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
 91/115 Lilikécske ***** válasza:
87%

Szóval csak OKJ-ra jár, igaz? És te mire? Mi a munkád? És mit tanulsz mellette? És természetes, hogy te jobban tudod, hogy mire van ideje, ereje és energiája.

Mondd, te igazából barátnőt szeretnél, vagy egy cselédet/rabszolgát?

Arra meg már nem is térek ki, hogy szakácskönyvvel megajándékozni a bunkóság csúcsa. Én örülök neki, ha szakácskönyvet kapok, mert szeretek főzni, tulajdonképpen ez az egyik hobbim, majdnem szakácsnak is tanultam. De egy fárasztó nap után nekem se esne jól, ha ilyen stílusban cs..eszegetnének. A szakácskönyv remek ajándék annak, akinek az élete a konyha. De jelen esetben ez csak egy bunkó önző célzás volt részedről.

Ja, te meg csak bográcsban tudsz főzni? Francokat, bográcsban vagy csak hajlandó főzni. Nagyon olcsó kifogás.

2015. febr. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/115 anonim ***** válasza:
86%

Lilikécske!

teljesen mindegy mit írsz a kérdező lepontoz mert nem neki tetsző választ írsz!

Gondolom otthon a barátnőjével is ezt csinálja a főztje miatt!

Pedig nagyon sokan ugyanazt írtuk neki! Talán ideje lenne elgondolkodnia!

2015. febr. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/115 anonim ***** válasza:
87%

"De ilyenkor sem akar új kajákat kipróbálni, mert "ha elcseszi mehet a kukába és akkor mit eszünk?"

Ezért csak ezeket csinálja, mert ezeket finomra tudja."

Na és te miért nem főzöl, amit szeretnél? Ja, mert te meg azt nem tudod? Ez ugyanilyen.

2015. febr. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/115 anonim ***** válasza:
92%
Én még nem hallottam olyanról, hogy pálinkát vagy halászlét nő főzzön.
2015. febr. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/115 anonim ***** válasza:
90%

Nem mondom, hogy nem jogos, hogy én is főzhetnék, DE nem ez volt a kérdés.

De a kérdésedre egy megoldás! Miért nem veszed észre? Csak a barátnődet dolgoztatnád még többet, mert te minden nap változatos, más kaját kívánsz, de nem teszel érte?

2015. febr. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/115 anonim ***** válasza:
86%

Nos, én tudok bográcsban és tűzhelyen is főzni, úgyhogy szerencséd van, mert tapasztalatból mondhatom, egyedül a hőfok szabályozása a különbség a kettő között. Ennek tudatában gondolom boldogan ugrasz neki a hétköznapi mindennapos főzőcskének is, nem?

A barátnőd három színen áll helyt, dolgozik, tanul és háztartást vezet. Ezen kívül megfőz neked hibátlanul 20 féle ételt 2-3 naponta. Hol a te részed a közös életetekből? Ha dolgozol, tanulsz és háztartást is vezetesz, akkor csak 20 féle étel várható el tőled 2-3 naponta. Ha ennél kevesebb a teljesítményed, akkor jóval többet kellene letenned az asztalra.

Senkinek nem lenne kedve a csepp szabadidejében azon törni a fejét, hogy mivel kápráztassa el az életképtelen, követelőző párját a konyhában. Elég egyoldalúnak tűnik a kapcsolat, úgyhogy nem csodálkoznék, ha egyszer elgondolkozna, ugyan miben lenne neki rosszabb nélküled?

Ha azt akarod, hogy új ételeket főzzön, váltsátok egymást a konyhában, és csináld te az új ételeket. Egy idő után ő is bővíti majd a repertoárt, de ha így maradna sem lenne belőle semmi baj.

2015. febr. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/115 anonim ***** válasza:
80%
áhhá.. nyitrai szeletet nálunk borzaskánk hívják..
2015. febr. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/115 Petya Atya ***** válasza:
93%

Kedves kérdező, nem tudom, te melyik válaszokat olvasgatod, de szerintem egy másik kérdéshez írtakat. Itt ugyanis nagyon sokan megválaszolták a kérdésedet. Elmondták, hogy mi a teendő. Az más kérdés, hogy ez neked nem tetszik, mert te a te torz, szexista hozzáállásodat éltető hozzászólásokat vártál.


Tudod, panaszkodás helyett inkább becsüld meg, hogy barátnőd munka, iskola és tanulás mellett ilyen változatosan főz.


Hadd meséljek valamit! Nekem is jól főz barátnőm, és szereti is csinálni. Péknek tanul, és emellett szeret a konyhában tevékenykedni. De mégsem várom el, hogy amikor holtfáradt, akkor még azt lesse, hogy én ugyan milyen extrém kéréssel állok elő. De képzeld el, volt barátnőm meg nem is szeretett főzni. Tudod, hányszor tettem ezt szóvá? Egyszer sem. Nem egyszer volt, hogy én főztem, vagy olyan, hogy ketten együtt. Még szórakoztató is volt. Én sem fakanállal a kezemben születtem, és van most is, amit nem tudok megcsinálni, de olyan soha nem volt, hogy ne tudtam volna főzni magamra. Tudod, így is hozzá lehet állni.

Vedd észre, hogy már kirepültél az anyai fészekből, annak egyik velejárója, hogy bizonyos dolgokban neked kell boldogulnod. Nincs már ott anyuci, hogy minden nap a kívánságaidat lesse.


Az meg természetes, hogy minden embernek más a főzési repertoárja. Nyilván barátnőd és anyukád máshogy főz. Nekem is barátnőm máshogy meg másokat főz, mint anyukám. De ez természetes dolog...

2015. febr. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/115 anonim ***** válasza:
59%

14:22 :):)


Lányok,de jó lenne,ha az én barátomat is igy rendbetennétek.

2015. febr. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/115 anonim ***** válasza:
84%

Tényleg nem bántásképp írom, de a helyzet az, hogy mindketten dolgoztok, a barátnőd tanul is. Emellett heti több alkalommal főz, bár nem minden nap és nem mindig azt, amit szeretnél.

Ebben a helyzetben a megoldás az, hogy felváltva főztök, te is megtanulod a te kedvenc ételeidet elkészíteni, így nem lesznek egyhangúak az étkezések és nem hárul minden a barátnődre.

2015. febr. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!