Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy érjem el, hogy rendesen...

Hogy érjem el, hogy rendesen főzzön?

Figyelt kérdés

A barátnőmmel szeptemberóta lakunk együtt. Nincs sok vita, de én keveslem a főtt kaját.Mindig ugyanazokat hajlandó csak megfőzni:Makaróni/Spagetti, sült húsok körettel, tejszínes csirkemell,húsleves, babgulyás,pörkölt,nyitrai szelet, nagyon ritkán töltötthús - vagy káposzta.. kb. ennyi.

Karácsonyra szakácskönyvet vettem neki, de eddig max.3 kaját próbált ki belőle.

Anyám anno mindennap főzött, mindig mást, ehhez vagyok szokva így ez nem igazán tetszik.De ha felhozom csak megsértődik és azt mondja főzek olyat magamnak, amit akarok, ha ez nem tetszik.

Arról nem is beszélve, hogy van mikor 3 napig nem főz.Igaz, hogy sulizik és mellette dolgozik is, de ha babgulyást van ideje megcsinálni akkor mondjuk havonta 1-2x halászlére is lenne ideje.

Ötletek?


2015. febr. 2. 11:54
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/115 anonim ***** válasza:
97%
Ott a szakácskönyv amit vettél. Vedd elő és főzz abból te, elvégre te igényled a főtt ételt nem ő.
2015. febr. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/115 anonim ***** válasza:
98%

Ezért mondták hogy vedd el anyádat, vagy pedig akár haza is költözhetsz ha nem tetszik. Jaj most lepontozgatsz??? Ohhh be ne kakáljak....

Nagyon is rendes lány az aki tanulás, munka mellett még főz neked. Én ha egy ilyet meghallanék a férjemtől, tuti a fején landolna a lábas.... Nem vagyok cseléd. Megcsinálom, ha megtudom, ha nem akkor nem. Majd meglátod hogy ott fog hagyni, jól is teszi. Ki p.cs.

2015. febr. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/115 anonim ***** válasza:
66%

"puhakukacú mami" -az mi? :D :D

mi ez a dühödt tombolás itt??:D


Kérdező: vedd vidámra a dolgot: titokban nézz ki egy ételt a szakácskönyvből, vedd meg a hozzávalókat és a menyecskével EGYÜTT készítsétek el. Finom lesz, minden dühösködés, mérgeskedés követelődzés nélkül.

2015. febr. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/115 anonim ***** válasza:
96%

"De én ne jöjjek azzal, amihez én szoktam...fuck logic"


Ha te nem erted hogy mi a kulonbseg a ket dolog kozott, akkor tenyleg a te keszulekedben van a hiba.


Ott kezdodik a problema, hogy te tenyleg elhitted, hogy elvarhato egy notol hogy korulugraljon,


Anyad valoszinuleg otthon a hazicseled szerepkorben van, es te elhitted hogy ez a normalis.


Hat nem az.

2015. febr. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/115 A kérdező kommentje:
Nem tudom mi ez a nagy lázadás.Csak annyit kértem, hogy kicsit változatosabban főzzön, nem arra akarom kényszeríteni, hogy ugorjon ki a tizedikről.
2015. febr. 2. 12:10
 26/115 anonim ***** válasza:
98%
Vedd a kezedbe a fakanalat, bármennyire is nem tetszik. Ha bográcsban tudsz főzni, akkor tudsz lábosban is. Nem másabb, max. kisebb mennyiség kell. Ott a szakácskönyv, el lehet kezdeni azokat az ételeket főzni, amiket szeretnél. Ha ilyen stílusban adod elő neki is amit szeretnél, akkor nem is csodálom, ha megsértődik. Normálisan is el lehet neki mondani, hogy te mit szeretnél, bizonyára ő is aktivizálná magát jobban, ha normálisabb lenne a stílusod, illetve látná, hogy te is segítesz neki. Ne legyél megsértődve a válaszokon, láthatóan nem szerencsésen adtad elő a mondanivalódat.
2015. febr. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/115 anonim ***** válasza:
98%

17: Nem az a baj, hogy ehhez vagy szokva. Szíved joga mindennap más kaját enni és olyat, amit igazán szeretsz.

DE! Ne mástól várd a megoldást, hanem te is tegyél érte.

Miért kéne neki mindent megoldania?

2015. febr. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/115 anonim ***** válasza:
98%

Főzzetek váltásban!


A barátnőd tanul, dolgozik, és te nemhogy levennéd a hátáról a terheket, még pakolod rá?


Hálás vagyok a sorsnak, hogy nem egy ilyen életképtelen kisfiút dobott elém. Ha főtt kaja kell, rendelj magadnak vagy főzz. Nem nehéz, ahogy ő elolvasná a szakácskönyvet, és megcsinálja a kaját aszerint, úgy te is meg tudod. (Huh, romantikus ajándék karácsonyra a szakácskönyv, ezt külön tanítani kéne...)


Tudod, kérdező, én is tanulok és dolgozom, de a páromnak eszébe sem jutna rinyálni, hogy mit főzök, hanem hálás, ha csinálok valami finomat. Ha meg tudja, hogy soká érek haza, akkor egy árva mukk nélkül megfőz, elmosogat és megterít, mire otthon vagyok. Persze ezt ő is megkapja, ha ő dolgozik sokáig. És ha egyikünknek sincs elég ideje, akkor bizony összedobunk együtt egy salátát, és azt esszük. (Esténként nem is egészséges már babgulyással meg halászlével telizabálni magunkat...)

2015. febr. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/115 anonim ***** válasza:
98%

Akkor tanulj meg te főzni, és főzz magadnak, amit szeretnél! A barátnőd így is elég sok mindent csinál.

Ő is tanul és dolgozik, miért kéne emellett minden nap neked főznie?

Már együtt sem lennék veled ilyen hozzáállással. Felháborító vagy és szerencsétlen!

29/N

2015. febr. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/115 anonim ***** válasza:
98%

Te tényleg nem érted, hol a probléma?

Elköltöztél otthonról. Ez azt jelenti, hogy felnőtt életet kezdtél (elvileg), azaz ha akarsz valamit, azt már magadnak kell megoldanod. A barátnőd nem arra van, hogy átvegye anyádtól a fakanalat, seprűt, pelenkázókészletet, és biztosítsa számodra az utolsó részletig az eddigi megszokott életed. A barátnőd sokkal többet tesz, mint az átlag. Ha ez neked nem felel meg, akkor rosszul választottál. Bár szerintem ő az, aki rosszul választott.

2015. febr. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!