Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy érjem el, hogy rendesen...

Hogy érjem el, hogy rendesen főzzön?

Figyelt kérdés

A barátnőmmel szeptemberóta lakunk együtt. Nincs sok vita, de én keveslem a főtt kaját.Mindig ugyanazokat hajlandó csak megfőzni:Makaróni/Spagetti, sült húsok körettel, tejszínes csirkemell,húsleves, babgulyás,pörkölt,nyitrai szelet, nagyon ritkán töltötthús - vagy káposzta.. kb. ennyi.

Karácsonyra szakácskönyvet vettem neki, de eddig max.3 kaját próbált ki belőle.

Anyám anno mindennap főzött, mindig mást, ehhez vagyok szokva így ez nem igazán tetszik.De ha felhozom csak megsértődik és azt mondja főzek olyat magamnak, amit akarok, ha ez nem tetszik.

Arról nem is beszélve, hogy van mikor 3 napig nem főz.Igaz, hogy sulizik és mellette dolgozik is, de ha babgulyást van ideje megcsinálni akkor mondjuk havonta 1-2x halászlére is lenne ideje.

Ötletek?


2015. febr. 2. 11:54
 81/115 anonim ***** válasza:
93%
Könyörgöm, egy férfi legyen már életrevaló, ne ilyen mulyácska! :)
2015. febr. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/115 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem már a kérdést is rosszul tette fel! rendesen--> változatosabban. nem mindegy!

Amúgy NŐT nevelni = konyhacseléd?

Hát láttunk már olyan házasságot ami azért ment tönkre mert a feleség azt hitte az számít mennyit főz meg takarít, hullafáradtan meg marhára nem volt NŐ! aztán befigyelt a 3.

Ennyi...

2015. febr. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/115 anonim ***** válasza:
92%

Micsoda port kavart ez a kérdés! :D

Rengeteg válasz érkezett! :D

Kérdező, remélem hamar megtanulsz főzni, mert egy háztartás több emberre tartozik, együtt vállaltátok az önálló külön életet.

2015. febr. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/115 anonim ***** válasza:
96%

hogyan érjem el, hogy rendesen főzzön?


nem kell, mert rendesen főz


főzelékeket leszámítva minden típusú étel van..


(én azt sem tudtam, hogy van olyan, hogy nyitrai szelet, pedig dolgoztam vendéglátásban is, tehát a repertoárom elég bő)


halászlé:


tipikusan férfiak készítik nálunk, soha nem állnék neki lakásban főzni, főleg nem 2 emberre… ráadásul ez pont az az étel, amihez eszköz is kell (halpaszírozó)



barátnődnek kellene feltennie a kérdést:


"hogyan tudnám rávenni a barátomat, hogy besegítsen?


suliba járok, és dolgozom, én viszem a háztartást is. néha 2-3 napig nem tudok főzni, emiatt panaszkodik.

Szoktam mindenfélét…felsorolás.. még sem elég neki..állandóan reklamál.. segíteni szokott(húsvágás..stb) de önmagától semmit nem csinál, csak követelőzik. karácsonyra is célzásként szakácskönyvet kaptam :( "

2015. febr. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/115 anonim ***** válasza:
94%
Kérdező, ha nem vagy értelmi fogyatékos (bár ebben már nem vagyok biztos), akkor egy recept alapján tudsz főzni. Le van annyira részletesen írva, hogy hacsak nem vagy retardált, akkor el tudd készíteni az ételt.
2015. febr. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/115 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem nem olyan bonyolult, mint gondolod.

Te nem akarsz főzni és változatosságot szeretnél, ő meg nem akar mást főzni, akkor heti 1-2 alkalommal vidd el étterembe, vagy rendelj kaját, és meg van oldva a változatos táplálkozásod.


Az a "valami OKJ" amit a barátnőd csinál, nem csak heti három alkalmat vesz igénybe, mert attól, hogy ennyiszer jár be, még mellette tanulnia is kell. A vizsgán nem a halászlé receptjét fogják kérdezni tőle:)

2015. febr. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/115 anonim ***** válasza:
92%
rekord valasz :) sikerult itt felhergelned minket !!! :)
2015. febr. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/115 A kérdező kommentje:

Pedig nem állt szándékomban senkit felhergelni. Naponta látok ezen az oldalon ennél jóval botrányosabb kérdéseket, amikre érkezik 5-10 válasz.Őszintén én sem számítottam többre és nem is érzem úgy, hogy vérlázító kérdést tettem fel.

Nem mondom, hogy nem jogos, hogy én is főzhetnék, DE nem ez volt a kérdés.

Próbáltam normálisan válaszolgatni a nem túl kedves kérdésekre, de mégis én lettem a bunkó...na mindegy.

De legalább kvittek vagyunk, mert a válaszolók többsége meg engem hergelt fel. ;)

2015. febr. 2. 14:22
 89/115 anonim ***** válasza:
88%

Kedves Kérdező, te csak bográcsban főzöl, a barátnőd meg csak ezeket. Egyikőtök sem akar változtatni úgy látom.

Mi lenne, ha együtt próbálnátok ki valami újat? Vagy ő ezeket főzné, te pedig az új kajákat?

2015. febr. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/115 anonim ***** válasza:
93%

Úristen! "DE nem ez volt a kérdés."

Ember arra adtak tippeket hogy ha te főzöl vagy legalább bevásárolsz hozzá akkor a barátnőd is kedvet kap a változatossághoz! És ezek kedves válaszok voltak kioktatás nélkül.

Akkor mi a tök volt a kérdés?! Tulajdonképpen mit akarsz hallani? Minél jobban fogod izélgetni meg célozgatni annál jobban elmegy a kedve a főzéstől, meg tőled is.

És igen ha vennéd a fáradságot meg a fakanalat és példát mutatnál (no nem nagyképűen) akkor lehet ő is elgondolkodna.

amúgy meg ha már ez sem tetszik mi lesz ha igaz problémátok lesz? Mert ez nem az!

2015. febr. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!