Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy érjem el, hogy rendesen...

Hogy érjem el, hogy rendesen főzzön?

Figyelt kérdés

A barátnőmmel szeptemberóta lakunk együtt. Nincs sok vita, de én keveslem a főtt kaját.Mindig ugyanazokat hajlandó csak megfőzni:Makaróni/Spagetti, sült húsok körettel, tejszínes csirkemell,húsleves, babgulyás,pörkölt,nyitrai szelet, nagyon ritkán töltötthús - vagy káposzta.. kb. ennyi.

Karácsonyra szakácskönyvet vettem neki, de eddig max.3 kaját próbált ki belőle.

Anyám anno mindennap főzött, mindig mást, ehhez vagyok szokva így ez nem igazán tetszik.De ha felhozom csak megsértődik és azt mondja főzek olyat magamnak, amit akarok, ha ez nem tetszik.

Arról nem is beszélve, hogy van mikor 3 napig nem főz.Igaz, hogy sulizik és mellette dolgozik is, de ha babgulyást van ideje megcsinálni akkor mondjuk havonta 1-2x halászlére is lenne ideje.

Ötletek?


2015. febr. 2. 11:54
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/115 anonim ***** válasza:
96%

Mindent meg lehet oldani. Én sem tudok mindennap főzni. Hétvégén mindig szoktam, de hét közben nem megy.

A férjem nem igazán tud. De segít! Pl. időnként vesz valamit hazafelé és azt esszük. Ezer hely van már, akkor normális főtt kaját lehet venni, normális áron. Vagy időnként elmegyünk étterembe. Ez már 2 nap az 5-ből. Máris csak 3 napra kell megoldanom. Ja és mi simán megesszük másnap is. Ami finom, az másnap is finom :)

2015. febr. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/115 anonim ***** válasza:
98%

"Nem tudom mi ez a nagy lázadás"


Mert lathatoan nem vagy tul okos. Azt probaljuk itt neked elmagyarazni, hogy nem a baratnod feladata hogy fozzon rad.

2015. febr. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/115 anonim ***** válasza:
85%
Akkor ideje megtanulnod főzni. Pl a szakácskönyvből, amit a barátnődnek vettél. Ja, hogy főzzön ő, mert ő a nő, és ha kritizálod még ő van megsértődve? Nem otthon ül egésznap! Anyád megcsinálja, mert neki a gyerekeit kellett etetnie. A barátnőd nem azért van, hogy rólad gondoskodjon. Majd ha lesz gyereke, annak főzni KELL. A pasijának nem. Írj egy listát azokról az ételekről, amiket szívesen ennél és beszéljétek meg, hogy nagyon örülnél, ha lenne kedve ezeket megfőzni neked, cserébe te meg elmosogatnál. Ha pedig nem főz semmit, mert fáradt, akkor főzz te valamit, vagy rendelertek kaját. Anyukád biztos örülne, ha megtaníthatna neked pár receptet.
2015. febr. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/115 anonim ***** válasza:
94%
Tanulj meg főzni és főzzetek felváltva. Ennyi.
2015. febr. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/115 anonim ***** válasza:
97%
Én dobnálak ki a tizedikről ezek után. Arra nem gondoltál,hogy te kinyitod a hiperszuper szakácskönyvet és esetleg főzöl belőle valamit? Szerinted a barátnőd nem örülne neki ha minden nem főtt kaja lenne és nem neki kéne minden nem megfőzni meg elmosogatni?
2015. febr. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/115 A kérdező kommentje:
Suli meg meló mellett is van ideje főzni mivel csak OKJ tanfolyamra jár heti 3x.Nem is erről van szó, hanem hogy a felsorolt ételek már a könyökömön jönnek ki és néha (mondom NÉHA) jól esne valami újdonsàg.
2015. febr. 2. 12:18
 37/115 anonim ***** válasza:
97%
Neked nem csak az a bajod, hogy mit főz, hanem az is, hogy milyen gyakran. Ha neked minden nap főtt étel kell és minden nap más, akkor főzz magadnak.
2015. febr. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/115 anonim ***** válasza:
97%
Ha még jól is néz ki, akkor küldd hozzám!
2015. febr. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/115 anonim ***** válasza:
97%

Neked nincs időd rá?


Most komolyan: MIÉRT nem főzöl te? Erre válaszolnál esetleg?

2015. febr. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/115 anonim ***** válasza:
97%
Barátnőd dolgozik, tanul. Örülj, ha van ideje főzni 2-3 naponta. Ha olyan ételt szeretnél, amit ő még nem készített, ott a hétvége, készítsd el te, mutasd meg neki, hogy kell. Hátha ízlik neki is, és bővül a repertoár. Egyébként meg főzzetek felváltva hét közben. Mi az, hogy te csak bográcsba szeretsz? Ha ő meg sehogy, akkor nem esztek? Ahol mindkét fél dolgozik, és még tanul is, ott el kell osztani az otthoni teendőket, a főzést is. Nem anyukáddal laksz már, ezt tudomásul kellene venned. Főzz egy halászlét, úgy hogy ott van. Ha akarja majd ő is próbálkozik, ha nem, akkor ez a te feladatod marad.
2015. febr. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!