Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy érjem el, hogy rendesen...

Hogy érjem el, hogy rendesen főzzön?

Figyelt kérdés

A barátnőmmel szeptemberóta lakunk együtt. Nincs sok vita, de én keveslem a főtt kaját.Mindig ugyanazokat hajlandó csak megfőzni:Makaróni/Spagetti, sült húsok körettel, tejszínes csirkemell,húsleves, babgulyás,pörkölt,nyitrai szelet, nagyon ritkán töltötthús - vagy káposzta.. kb. ennyi.

Karácsonyra szakácskönyvet vettem neki, de eddig max.3 kaját próbált ki belőle.

Anyám anno mindennap főzött, mindig mást, ehhez vagyok szokva így ez nem igazán tetszik.De ha felhozom csak megsértődik és azt mondja főzek olyat magamnak, amit akarok, ha ez nem tetszik.

Arról nem is beszélve, hogy van mikor 3 napig nem főz.Igaz, hogy sulizik és mellette dolgozik is, de ha babgulyást van ideje megcsinálni akkor mondjuk havonta 1-2x halászlére is lenne ideje.

Ötletek?


2015. febr. 2. 11:54
 61/115 anonim ***** válasza:
97%
Oké, te nem főzöl, már írtad. De akkor ezt tőle se várd el. Ennyi, rendeljetek.
2015. febr. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/115 anonim ***** válasza:
97%
Dehogynem kaptál választ a kérdésedre. Nagyon sokan megírták a válaszukat rá. Ja, hogy az nem tetszik? Ezzel is számolni kell.
2015. febr. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/115 anonim ***** válasza:
92%
Provokatív kérdés. Nem veszitek észre? :):)
2015. febr. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/115 anonim ***** válasza:
96%
Egyedül éhenhalna. Vagy visszamenne az édesanyjához.
2015. febr. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/115 anonim ***** válasza:
95%
Érthető, hoszen dolgozik, tanul háztartást vezet, így azt főzi ami gyorsan elkészül és amit tud. Könnyű azt mondani hogy több félét, de találja ki ő, megvegye meg ő a hozzávalókat.Egyébként meg a nyers kaja sokkal egészségesebb, mint a főtt. Néha lehet egyszerű kajákat is enni, pl. túrós csusza, virsli, tojás rántotta. Ha annyira halászlevet szeretnél havonta 1x üljetek be egy étterembe és egyetek azt.
2015. febr. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/115 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem ez az a fiú, aki már hetek óta itt garázdálkodik, hogy egy nőt el kell hagyni, ha nem tud rendesen főzni.
2015. febr. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/115 anonim ***** válasza:
88%

"Én azért nagyon örülök, hogy sikerült NŐT nevelni a lányaimból."


Not?


Ugyan. Hazicseledet.


39F

2015. febr. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/115 anonim ***** válasza:
98%

Megjegyzem a barátnőd teljesen rendesen főz. A repertoárja sokszorosa annak, amivel én elköltöztem otthonról. De egy cseszettül elsózott lecsót leszámítva sose csináltam semmi ehetetlent.


Szerintem neked is menne. Nem bonyolult.

2015. febr. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/115 anonim ***** válasza:
94%
Figyelj, ha dolgozik és mellette még tanul is...ne várj tőle csodákat! Gondolom te sem barkácsolsz össze otthon minden egyes nap valami mást... Önzőség elvárni így a barátnődtől, hogy minden nap mást főzzön. Sehogy ne akard elérni, hogy így legyen! Örülj annak, hogy így is sokat és jól, finomakat főz! Becsüld meg. Sőt, segíts neki!! Hátha akkor mást is kipróbál a szakácskönyvből, de mivel veled közösen csinálja, még az idejéből sem megy el annyi. Erre még nem gondoltál?
2015. febr. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/115 anonim ***** válasza:
89%
Kérdező, és vajon te hány órát dolgozol 1 nap, és mellette milyen más ÉRTELMES elfoglaltságod van? Mert azt már tudjuk, hogy a párod tanul, dolgozik, háztartást vezet, de te mit csinálsz a munkán kívül? Jaaa, hogy talán semmit. Akkor ideje lenne a barátnőd után csinálni amit ő csinál nap mint nap, aztán 1-2 hét után gondold át újra, hogy mit is vársz el tőle. Majd ha te megcsinálod ugyanazt amit ő, akkor rinyálhatsz, de ameddig a felét sem, a helyedben csendben hallgatnék, és enném amit elém raknak. Te hányszor főztél a barátnődnek? Jaa, hogy egyszer sem, mert te csak bográcsban tudsz. A barátnőd meg csak pár kaját. Akkor? Tanulj meg legalább annyira főzni mint ő, szolgáld ki, és utána variálj, hogy többet akarsz. Ameddig a töredékét sem végzed el annak amit a párod, nem szép dolog a másiktól többet elvárni, mivel magad a kisujjad sem mozdítod. Ideje lenne felnőnöd és nem anyáddal példáloznod. Ha meg nem tetszik, költözz haza, talán a barátnődnek is jobb lenne..
2015. febr. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!