Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy érjem el, hogy rendesen...

Hogy érjem el, hogy rendesen főzzön?

Figyelt kérdés

A barátnőmmel szeptemberóta lakunk együtt. Nincs sok vita, de én keveslem a főtt kaját.Mindig ugyanazokat hajlandó csak megfőzni:Makaróni/Spagetti, sült húsok körettel, tejszínes csirkemell,húsleves, babgulyás,pörkölt,nyitrai szelet, nagyon ritkán töltötthús - vagy káposzta.. kb. ennyi.

Karácsonyra szakácskönyvet vettem neki, de eddig max.3 kaját próbált ki belőle.

Anyám anno mindennap főzött, mindig mást, ehhez vagyok szokva így ez nem igazán tetszik.De ha felhozom csak megsértődik és azt mondja főzek olyat magamnak, amit akarok, ha ez nem tetszik.

Arról nem is beszélve, hogy van mikor 3 napig nem főz.Igaz, hogy sulizik és mellette dolgozik is, de ha babgulyást van ideje megcsinálni akkor mondjuk havonta 1-2x halászlére is lenne ideje.

Ötletek?


2015. febr. 2. 11:54
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/115 anonim ***** válasza:
97%
Akkor vedd el anyádat!
2015. febr. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/115 anonim ***** válasza:
96%

Felesleges mindennap főzni, nem is túl gazdaságos. Simán elég 2-3 naponta főzni, hiszen úgy is lesz maradék, amit még meg lehet enni.

Ha jár iskolába, dolgozik is, talán a háztartást is ő vezeti, akkor nyilván nincs mindig ideje főzni.

És valóban, te is főzhetnél időnként. Vagy főzzetek együtt, legalább addig is együtt vagytok és akkor tudod alakítani, hogy azt készítsetek, amit te szeretnél enni.

Anyukáddal meg ne példálózz, nem vagy már kisgyerek. A barátnőd nem az anyukád! Ez nagyon fontos! És nem is házirobot vagy bejárónő.

2015. febr. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/115 anonim ***** válasza:
98%
Arra még nem gondoltál, hogy mikor neki nincs ideje, akkor te is főzhetnél valamit? Ja, hogy nem tudsz?! Na arra ott a szakácskönyv!
2015. febr. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/115 anonim ***** válasza:
98%
Ő már most is rendesen főz, talán te is beszállhatnál a buliba...
2015. febr. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/115 A kérdező kommentje:

Hogy jön ide anyám?!

Csak azt írtam, hogy máshoz vagyok szokva, nem kell egyből támadni.

2015. febr. 2. 11:59
 6/115 anonim ***** válasza:
96%
Ha nálam ezt játszanád, megkapnád egy házhozszállítós étterem telefonszámát. Bunkó vagy! Főzz magadra!
2015. febr. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/115 anonim ***** válasza:
92%

Talán jobb neki a berögzött recepteket csinálni. Van ilyen. Tudom, hogy nem lenne sokkal másabb egy másik fajta leves sem, de ha erre állt rá akkor ez van.

Én december óta lakom a párommal, igyekszünk változatosan főzni, de úgy is próbáljuk alakítani, hogy ne mindennap főzzek, mert rossz mindig munka után fáradtan hazaérve.

Talán olyan 2-3 naponta főzünk, de inkább 2, de becsusszan azért naponta is.

Ha közösen átbeszéljük, hogy mit ennénk szívesen, akkor megcsinálom, de ha azzal jönne, hogy otthon mit szokott meg, meg az anyukájával jönne elő, akkor én is besértődnék.

Közelítsd másfelől a témát, pl. beszéljétek meg, amikor már főzésre kerül a sor, hogy 'na holnap főzni kellene már', akkor beszéljétek át, hogy mit ennétek szívesen és vesd fel az ötleteidet, esetleg ajánld fel, hogy segítesz, és ne csak várd a kaját..

22N

2015. febr. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/115 A kérdező kommentje:
Én csak bográcsban tudok (szeretek) főzni, de így február elején az nem az igazi...
2015. febr. 2. 12:01
 9/115 anonim ***** válasza:
97%

Az egyes tömören össefoglalta.

Nézd, változnak az idők, ő lehet nem így nőtt fel.

Amúgy amiket felsoroltál, nem egyszerű, 5 perces kaják, talán a spagettit leszámítva.

Nem akar órákat a konyhában tölteni, vedd ezt tudomásul és kész.

2015. febr. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/115 anonim ***** válasza:
93%

7-es vagyok,

Amúgy a párom ritkán segít főzni, én szoktam, és szívesen megcsinálom, ha megmondja mit szeretne :)

persze ehhez az kell, hogy megfelelő stílusban kérjen.

Volt már, hogy az otthoni szokásaikkal jött elő, na akkor én is mérges lettem, és nem érdekelt volna az sem, ha nem eszik.

2015. febr. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!