Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy érjem el, hogy rendesen...

Hogy érjem el, hogy rendesen főzzön?

Figyelt kérdés

A barátnőmmel szeptemberóta lakunk együtt. Nincs sok vita, de én keveslem a főtt kaját.Mindig ugyanazokat hajlandó csak megfőzni:Makaróni/Spagetti, sült húsok körettel, tejszínes csirkemell,húsleves, babgulyás,pörkölt,nyitrai szelet, nagyon ritkán töltötthús - vagy káposzta.. kb. ennyi.

Karácsonyra szakácskönyvet vettem neki, de eddig max.3 kaját próbált ki belőle.

Anyám anno mindennap főzött, mindig mást, ehhez vagyok szokva így ez nem igazán tetszik.De ha felhozom csak megsértődik és azt mondja főzek olyat magamnak, amit akarok, ha ez nem tetszik.

Arról nem is beszélve, hogy van mikor 3 napig nem főz.Igaz, hogy sulizik és mellette dolgozik is, de ha babgulyást van ideje megcsinálni akkor mondjuk havonta 1-2x halászlére is lenne ideje.

Ötletek?


2015. febr. 2. 11:54
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/115 anonim ***** válasza:
96%
A Kérdező simán bunkó, ennyi. Ezen semmi sem segít, írhatunk mi akármit. Szegény barátnője, remélem még időben rájön, hogy kivel van dolga, és amilyen gyorsan csak lehet, lelép!
2015. febr. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/115 A kérdező kommentje:

Amúgy meg együtt szoktunk főzni pl. mikor húst csinál összevágom neki stb. De ilyenkor sem akar új kajákat kipróbálni, mert "ha elcseszi mehet a kukába és akkor mit eszünk?"

Ezért csak ezeket csinálja, mert ezeket finomra tudja.

2015. febr. 2. 12:23
 43/115 anonim ***** válasza:
97%
Én is rendkívül kíváncsi lennék, hogy miért nem főzöl te is? Miért csak a barátnőd feladata ez, főleg, hogy elvárod a mindennap más főtt ételt és a változatosságot, mert "az anyukád így csinálta". Válaszolj már légyszi! Te elrendezted azzal a mondattal, hogy nem tudsz főzni, csak bográcsban, de ez nagyon rossz kifogás. Miért nem próbálod legalább meg?
2015. febr. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/115 anonim ***** válasza:
93%

Kérdezõ te egy nagy izé vagy!

Különben finom kajákat fõz, nem lehet,hogy inkább dicsekedsz a barátnõddel,hogy milyen ügyes?

Nekem ez a gyanum!:):)

Mondd neki,hogy fõzzön neked krumplistésztát, ugyis eleged van már a husos kajákból.

2015. febr. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/115 anonim ***** válasza:
97%
43. Akkor meg egy kis bátorításra volna szüksége, nem cseszegetésre.....
2015. febr. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/115 anonim ***** válasza:
97%

Csináljatok a főzésből programot, ne pedig kötelező feladatot.

Beszéljétek meg, hogy mit ennétek, vásároljatok be hozzá , keressetek recepteket, aztán készítsétek el együtt.

Ez szerintem a barátnődnek is tetszene. Sokkal jobban hangzik, mintha csak leadod neki a rendelést és ő oldjon meg mindent :)

2015. febr. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/115 anonim ***** válasza:
97%

Akkor biztasd, hogy nem lesz gond, ha nem sikerül elsőre.

Csak azt nem mondd neki, hogy anyukádé nem ilyen szokott lenni :D

2015. febr. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/115 anonim ***** válasza:
96%
Kérdező, neked a fejeddel is baj van...
2015. febr. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/115 anonim ***** válasza:
97%

1. főhetsz te is, nem kell a kifogás, hogy "csak bográcsban", meg hasonlók

2. teljesen igaza van a bnődnek, ha valami nem tetszik, oldd meg

3. az, hogy téged elkényeztetett anyád, egy dolog, elég nagy hiba volt tőle

4. a lány tanul, és dolgozik mellette, ez ok, de TE mit csinálsz?!

5. ha nem tetszik, vissza lehet menni anyucihoz, aki majd minden nap főzöcskézik neked


Amúgy, ha az én pasim lennél, páros lábbal rúgtalak volna ki.

2015. febr. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/115 A kérdező kommentje:

#45- Dicsekszem is, ha úgy van, mert tény, hogy a leírtakat senki sem tudná finomabbra csinàlni (anyám se!).Szeretem a főztjét, csak azt nem, hogy mindenhéten ugyanaz a menü.


És hogy miért nem főzzök én? Már leírtam.

2015. febr. 2. 12:31
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!