Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan beszéljek a vőlegényemm...

Hogyan beszéljek a vőlegényemmel arról, hogy az exneje hülyének nézi?

Figyelt kérdés

A vőlegényemnek van egy gyereke, aki után nem fix tartásdíjat fizet, hanem a kiadások kb felét. Tehát hetente, 2 hetente ír az exe egy mailt, hogy vett a gyereknek ezt meg azt, befizette a sulit, elutalta a különórák díját stb. És akkor a vőlegényem átutalja az összeg felét.

Az elmúlt pár alkalommal megmutatta ezt a listát és teljesen kiakadtam. Majdnem minden héten vesz új ruhát a gyereknek, ezek a különfoglalkozások is egy vagyonba kerülnek. Nagyon irreálisnak tartom, hogy ennyit költ a nő a gyerekre, szeretném ha fix tartásdíj lenne, 25-30e körül.


Hogyan beszéljek erről a vőlegényemmel?


2014. jún. 30. 11:40
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/143 anonim ***** válasza:
87%

....és ha az apja járatni akarja majd a gyerekEDET sportolni,lovagolni, nyelvet tanulni, kézműves táborba??? Na akkor mi lesz? Komolyan nem értem az ilyen embereket! Örülj neki,hogy megteheti az apja,hogy támogassa azt a gyereket! Mennyi gyerek él nyomorban, kaja nélkül, szakadt rongyokban mert a szülők nem adhatnak meg nekik dolgokat? Te meg féltékenykedsz egy gyerekre! Milyen veszélyt jelent rád nézve,hogy támogatva van?

Képzeld a férjemnek van 2lánya és soha eszembe nem jutna egy fityingget is megvonni tőlük! Sőt, általában én vásárolok nekik, sokszor csak úgy,mert eszembe jut, ennek a valaminek örülne, vagy megkérdezem mire van szükségük! Ha valamit be kell fizetni én vagyok az első aki tud róla és ki van fizetve! Sőt képzeld még csak meg sem állok a férjmnél kéregetni,hogy a gyerekének kell a pénz, kinyitom a tárcámat és megoldom!

Ha akarod azt a pasit, fogadd el a gyerekével és az exével együtt! Ha erre képtelen vagy,akkor hagyd békén, talál normális nőt is helyetted!

Szóval mesélte már el,hogy ha telik rá,akkor miért zavar?

2014. jún. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/143 anonim ***** válasza:
94%

Kérdező örülök,hogy nem vagy a környezetemben mert akkor tuti kiakadnál rajtam.

Nálunk a férjemnek 9 éves a fia.Soha a büdös életbe nem kérdeztem meg a férjemet ha láttam egy polót,cipőt vagy akár olyan játékot amit tudom szeret a gyerek MEGVETTEM!!!!Sőt van hogy apuka szól rám,nem kell ennyire elkapatni.Csak tudod nekem szar volt a gyerekkorom nekem nincs gyerekem(még)tőle de rajta vagyunk az ügyön,és úgy gondolom ha megtehetem/megtehetjük miért ne?Mi a francért dolgozzak?Azért,hogy a párna alatt dugdossam a pénzt??

Gondolom neked egy tábla csoki se jut eszedbe,amit megvennél neki.

Áruld el mi a francért sajnálod a gyerektől?Ha elvesz,lesz gyereketek és ne adj Isten elváltok akkor neked elég lesz 15-20 ezer havonta tőle?Remélem igen!?

2014. jún. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/143 A kérdező kommentje:

Nem adja a blokkot, a vőlegényem bízik benne. A gyerekre költi, ez ok. De úgy látom, nem értitek a problémámat. Szerintem feleslges ennyi szar a gyereknek! Járjon sportolni, ok - de pont lovagolni, ami egy vagyon? Miért nem focizik, mint a többi rendes fiú? ez olyan úri hobby szerintem.

Tanuljon nyelvet, ez is ok - de miért nem az iskolában?


A vőlegény szerintem nem sokallj az összeget, de még ennyire részletesen nem beszéltünk a dologról.

2014. jún. 30. 14:28
 84/143 Skorpió87 ***** válasza:
72%

Egyetértek bizonyos fokig a kérdezővel. A 80 E ft tényleg sok. Ha ilyen-olyan külön óra van, meg programok, meg minden, amit a gyerek kér, nem is csodálom, hogy elmegy annyi pénz. Nem úgy működik, hogy egy gyerek kiejt valamit a száján és meg is kapja. 100 Ezreket kell keresni, hogy ezt valaki tudja finanszírozni. Állandóan új ruhát, meg játékokat ne mondja senki , hogy venni kell a gyereknek hetente! Étterembe nem járnak? :)



A kérdező mivel házasodna megértem, hogy szeretne a párjával biztos háttérrel élni. Ha a párod egyetért a különfoglalkozásokkal, akkor nem tudsz mit csinálni, ki kell fizetni. Ha neki nem sok a többi kiadás, megint nem tudsz mit csinálni. Nem értene meg, én is irreálisnak tartom, nem is kicsit a 80 E-t. Viszont, ha előtted is így éltek, akkor ez van, ez az életstílusuk, valószínűleg megtehetik. Ne folyj bele a vitába a vőlegényeddel, számíts arra, hogy önzőnek, irigynek fog nézni. Az exet meg magadra haragítod. Ha mindened megvan a vőlegényed mellett, akkor nincs baj. Ha lesz gyereketek és nem kapja meg a dolgokat, akkor jogosan kiakadhatsz, addig hanyagold a vitát, nem jössz ki jól belőle. Szereti a vőlegényed a gyerekét és mindent megakar érte tenni. Ezt értsd meg valahogy! Ez ilyen dolog!

2014. jún. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/143 anonim ***** válasza:
87%
Hű, de gyorsan repülni fogsz te, ha ezt előadod a vőlegényednek. Semmi közöd hozzá, hogy az a gyerek milyen sportot űz, illetve milyen formában tanul nyelvet.
2014. jún. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/143 anonim ***** válasza:
100%

Úri hobbi vagy sem: ha telik rá, akkor telik rá. Egyébként pedig biztos imádja a lovakat, ha tehetné, melyik szülő nem járatná a gyerekét lovagolni? Szerintem minden normális igen.

Nehogy már te mondd meg, hogy más gyerekének mi a fontos és mi a felesleges. Focizzon, mi? Mert az ingyen van... Majd a te porontyodat nevelheted "normális" gyerek módjára, az ő gyermekükhöz semmi közöd.

2014. jún. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/143 Skorpió87 ***** válasza:
79%
Úgy látom módos a párod... Akkor meg ne idegeskedj, megkeresi a rávalót. Neked is arany életed van/lesz mellette. Mit számít mennyit költ akkor a gyerekre, Nektek még tízszer annyi lesz. Főleg, ha még félre is tesztek! Bocsi, de el ne veszítsd, örülj, hogy kifogtál egy ilyen "aranyhalat", ha még kedves, jófej mellette, akkor happy minden, ne bolondozz :)
2014. jún. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/143 anonim ***** válasza:
84%

Kérdező, egy dologra válaszolj:

Ha az apa és anya úgy döntenek KÖZÖSEN h x dologra járatják a gyereket, neked ahhoz mi közöd?

Nem a te fizetésedből veszi el a férjed, és mire a te még nem létező gyereked akkora lesz, hogy lovagolhasson (6 éves kor előtt nem hiszem, hogy nagyon lehetne), addigra ez a másik gyerek nagykorú lesz és majd finanszírozza saját magának.

Ja és még egy kérdés:

Amikor összejöttél a férjeddel, akkor gondolom nem titkolta, milyen különórákra járatja stb... Ha ez ennyire zavar és nem fér bele az értékrendedbe akkor miért ezzel a férfivel házasodtál? Lesznek még köztetek nagy viták, ha lesz közös gyerek, mert majd ő biztos akar neki pluszt adni, te meg majd húzod vissza.

2014. jún. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/143 anonim ***** válasza:
85%

Nem minden iskolában lehet normálisan nyelveket tanulni, csak úgy megsúgom...

De mindegy mit magyarázunk itt, szerinted minden 'felesleges szar' mert egy rohadt irigy, önző, buta p***a vagy.

A gyereknek mázlija van, hogy ilyen rendesek a SZÜLEI (=a vőlegényed és az ő exe, mivel neked nincs közöd a gyerekhez) és ennyi mindent megadnak neki. Te majd küldd ki a saját gyereked a lerobbant, rozsdás rácsú, széttört betonú focipályára 'sportolni', vegyél neki évente 1 új pólót, és szenvedtesd, hogy a belesz.a.ró tanár magyarázatából húzza fel magát egy nyelvvizsga szintjére, bármilyen nyelvből. Jó anya leszel....

2014. jún. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/143 A kérdező kommentje:

Nincs elkényeztetve érdekes módon... én sem értem, de mindegy. A neveleési kérdésekben egyetértünk a vőlegényemmel, nagyon jólnevelt, okos a kisfiú, érdeklődő, jóban vagyunk. Ezzel nincs gond.


De most bemásolom az utolsó mailt:

lovastábor 34.000

fürdőruha 4.000

alsógatya, zokni, rövidnadrág 7.000


Mostanában egysre többet szeretne eljárni haverozni, moziba, csavarogni. Erről majd beszéljünk legközelebb és vele is kéne beszélni. Nem vagyok ellene, de csak mértékkel. Jó lenne, ha ezzel kapcsolatban is egységesen lépnénk fel.


Most ez milyen már? Ő van a gyerekkel, küldi a számlát de emellett még a férjem nevelej úgy, ahogy ő akarja?

2014. jún. 30. 14:45
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!