Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan beszéljek a vőlegényemm...

Hogyan beszéljek a vőlegényemmel arról, hogy az exneje hülyének nézi?

Figyelt kérdés

A vőlegényemnek van egy gyereke, aki után nem fix tartásdíjat fizet, hanem a kiadások kb felét. Tehát hetente, 2 hetente ír az exe egy mailt, hogy vett a gyereknek ezt meg azt, befizette a sulit, elutalta a különórák díját stb. És akkor a vőlegényem átutalja az összeg felét.

Az elmúlt pár alkalommal megmutatta ezt a listát és teljesen kiakadtam. Majdnem minden héten vesz új ruhát a gyereknek, ezek a különfoglalkozások is egy vagyonba kerülnek. Nagyon irreálisnak tartom, hogy ennyit költ a nő a gyerekre, szeretném ha fix tartásdíj lenne, 25-30e körül.


Hogyan beszéljek erről a vőlegényemmel?


2014. jún. 30. 11:40
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/143 anonim ***** válasza:
61%

És neked mi közöd hozzá, hogy a vőlegényed a saját fizetéséből mire költ?


Nem kellett volna családos férfivel összejönni...

És tudod, becsülöm az ilyen férfit, aki tényleg mindennek a felét kifizeti. Így kéne mindenkinek!


A 25ezer forint mire elég szerinted? Ne nevettesd ki magad!

2014. jún. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/143 anonim ***** válasza:
79%
kajának, rezsinek is fizeti a felét? mert ugye az is hozzátartozik a gyerek kiadásaihoz... amúgy meg gondolom anyagilag megengedheti a vőlegényed hogy ennyit adjon a gyermekére, ezek szerint a volt feleséggel is jó a kapcsolata hogy ezt így meg tudták beszélni és nincs belőle köztük probléma, ne akarj beleszólni, mert te fogsz kijönni rosszul...
2014. jún. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/143 anonim ***** válasza:
81%
Kifogtál egy tisztességes pasit, szerintem örülj neki és legyél boldog, ne szólj. Ez ritka, mint a fehér holló.
2014. jún. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/143 anonim ***** válasza:
75%
Sehogy ne beszélj vele erről, ha a felesége akarsz lenni, sőt majd maradni is. A szülő-gyerek kapcsolat sokkal erősebb, mint a házastársi. Egyébként sincs közöd hozzá, az ő pénzét adja. Majd, ha lesz nektek 3-4 gyereketek és azoknak kevesebb jut majd, mint ennek az elsőnek, akkor lehet osztozkodni.
2014. jún. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/143 A kérdező kommentje:

Házasok leszünk, van közöm hozzá.


25-30e kevés? Ne már! Szerinted mennyi most az átlagos gyerektartás?


Rezsit nem nagyon dobja meg egy gyerek, aki egyébként elég sok időt tölt velünk is. Arra az időre meg az anya fizesse nekünk a rezsit meg a kaját?

2014. jún. 30. 11:49
 6/143 anonim ***** válasza:
76%
szerintem semmi közöd hozzá hogy a vőlegényed mennyi pénzt ad a gyerekének főleg ha nem magától veszi el! Szerintem ha nem akarod hogy egy pénzéhesk...nak nézzen dobd a témát!
2014. jún. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/143 anonim ***** válasza:
84%

Vegyétek magatokhoz a gyereket egy hónapra és akkor átérzed, hogy mennyibe kerül egy gyerek.


Egyébként igen, így felesleges gyerekes pasihoz menni.

2014. jún. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/143 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy neketek a házasság nem jelent semmit, nekünk igen. Baromira nem azt, hogy "semmi közöm" egy ilyen dologhoz.
2014. jún. 30. 11:52
 9/143 anonim ***** válasza:
75%

Úgy vállaltad a párkapcsolatot, hogy tudtad, van egy gyereke, akiért legalább 18 éves koráig felelős anyagilag is.


Nagyon gusztustalan, hogy te beleszólsz, amikor az nem a te ügyed, hanem a volt feleségéé és az övé.

2014. jún. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/143 anonim ***** válasza:
84%

Én megértelek, hogyha szerinted ez sok. De ugyanakkor valószínű, hogy nincs gyereked. Amúgy össz egy hónapban mennyit szokott utalni? mert ha olyan 50-60e körül, az annyira még nem is vészes, a ruházkodás, táborok stb simán benne vannak ennek a kétszeresébe úgy, hogy nem költekezik, csak megad mindent, amit jónak lát.

Ha viszont veri a 100e-et, az szerintem is túlzás, mert azt azért nem hiszem, hogy egy gyerekre elmenne havi 200e (ugye mert anyuka is annyit rak hozzá, mint apuka).

2014. jún. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!