Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan beszéljek a vőlegényemm...

Hogyan beszéljek a vőlegényemmel arról, hogy az exneje hülyének nézi?

Figyelt kérdés

A vőlegényemnek van egy gyereke, aki után nem fix tartásdíjat fizet, hanem a kiadások kb felét. Tehát hetente, 2 hetente ír az exe egy mailt, hogy vett a gyereknek ezt meg azt, befizette a sulit, elutalta a különórák díját stb. És akkor a vőlegényem átutalja az összeg felét.

Az elmúlt pár alkalommal megmutatta ezt a listát és teljesen kiakadtam. Majdnem minden héten vesz új ruhát a gyereknek, ezek a különfoglalkozások is egy vagyonba kerülnek. Nagyon irreálisnak tartom, hogy ennyit költ a nő a gyerekre, szeretném ha fix tartásdíj lenne, 25-30e körül.


Hogyan beszéljek erről a vőlegényemmel?


2014. jún. 30. 11:40
 91/143 anonim ***** válasza:
100%
Nálad valami nem stimmel, Kérdező! Ez az e-mail teljesen korrekt, csak az létszik belőle, hogy a férjedet az exe teljes mértékben bevonja a gyereknevelésbe is. Minden elvált parnak így kellene viselkednie.
2014. jún. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/143 anonim ***** válasza:
100%
ez egy teljesen korrekt,normális levél két olyan elvált szülő között, akik a mai napig jóban vannak, és közösen, közös elvek szerint nem egymás ellen hanem egymás mellett szeretnék nevelni a gyereküket... nem értem a problémádat... (hogy tudtad kimásolni? belemész a vőlegényed levelezésébe? ejnye bejnye...)
2014. jún. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/143 anonim ***** válasza:
87%

"

Most ez milyen már? Ő van a gyerekkel, küldi a számlát de emellett még a férjem nevelej úgy, ahogy ő akarja?"


fúúú.b+ te aztán jó nagy sárkánypitsa vagy!!!!

Netán nem a szülő feladata nevelni a gyereket? De! Általában szülőből kettő van, még ha elválnak, akkor is!

A volt nej közösen akarja nevelni, megbeszélés alapján!

Hamarosan repcsi lesz neked! Akadnak normális lányok is a világon!

Hogyan beszélj a vőlegényeddel? Sehogy, mert közös hozzá pontosan annyi, mint amennyi eszed van: semmi!

2014. jún. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/143 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, gusztustalan h a még meg nem született gyerekeddel takarózol! Majd ha megszületik, akkor természetesen átbeszélitek hogy hogy oszoljanak meg a költségek a gyerekek közt, de addig felesleges ezen pattogni, lehet közben megnyeritek a lottót, a férv múlvjed talál egy jobb melót v elváltok mire jönne a gyerek. Szóval ez a részedrl csak sima hiszti, mostohaterror.
2014. jún. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/143 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tök korrekt az e-mail,már ne is haragudj:D Amúgy meg az egy dolog,hogy az anyuka neveli a gyereket,mert ott lakik,alszik legtöbbször,de az apuka is neveli attól függetlenül. Mert az úgy jobb lenne,ha a vőlegényed csak küldené a havi X ezer Ft-ot és kb ennyiben merülne ki a kapcsolata a fiával? Te nem vagy komplett,már bocsesz:D
2014. jún. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/143 anonim ***** válasza:
87%

nekem tök szimpatikus elvált család a vőlegényedék.

sokan példát vehetnének róluk! apuka tisztességesen fizet, anyuka bevonja apukát a gyereknevelésbe is, megbeszélik mire mennyit költhetnek...


egyetlen negatív rész van az életükbe, mégpedig te!

szerintem az lenne a korrekt, hogy ezeket elmondanád a vőlegényednek! most, még az esküvő előtt derüljön ki milyen ember vagy te

2014. jún. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/143 A kérdező kommentje:
Ezekkel a dolgokkal most szembesültem pár hete és telejsen kivagyok tőlük. Tudtam, hogy beszélnek a gyerekről és hogy a vőlegényem fizet, de hogy ilyen mélységekben beszélnek és hogy ennyit fizet, az nekem kicsit sok.
2014. jún. 30. 15:09
 98/143 anonim ***** válasza:
100%
Milyen mélységekben???? Hát az apja! Mégis mit szeretnél? Azt, hogy a vőlegényed utaljon át az anyukának havi 25.000 forintot és ezen felül semmilyen kapcsolatot ne tartson a fiával? Normális vagy Te?
2014. jún. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/143 anonim ***** válasza:
100%

Pedig ez egy nagyon kulturált, példaértékű levél elvált szülők közt, csak és kizárólag tények a gyerekről, semmi személyeskedés vagy félrebeszélés. Az anya helyet hagy a döntésekben az apának is, partnerként és nem ellenségként kezeli.

Ráadásul emailben, úh később vita sem lehet, h ki mit mondott. Szerintem örülnöd kéne, hogy ennyire jól átlátható a kapcsolat, nekem az ex nagyon korrektnek tűnik.

A levél alapján az sem mondható, amit pedzegetsz, hogy az ex befolyásolná a vőlegényed. Hisz mindent részletesen leír és a vőlegényedet is bevonja a döntésekbe.

Örülnöd kéne, hogy a vőlegényed rendes apa! Anyagilag és lelkileg is támogatja a gyerekét. Szerintem te féltékeny vagy a gyerekre, hogy nem csak te vagy a középpontban és mivel rendes, a pénzen kívül mást nem tudsz felhozni ellene, ezért ezen lovagolsz.

2014. jún. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/143 A kérdező kommentje:
Egy 12 éves gyerek csavarogni akar, na bumm. Mit kell ezen átbeszélni? Meg kell neki mondani, hogy heti x alkalommal mehetsz, ha úgy tanulsz. Mit kell ezen problémázni?
2014. jún. 30. 15:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!