Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan beszéljek a vőlegényemm...

Hogyan beszéljek a vőlegényemmel arról, hogy az exneje hülyének nézi?

Figyelt kérdés

A vőlegényemnek van egy gyereke, aki után nem fix tartásdíjat fizet, hanem a kiadások kb felét. Tehát hetente, 2 hetente ír az exe egy mailt, hogy vett a gyereknek ezt meg azt, befizette a sulit, elutalta a különórák díját stb. És akkor a vőlegényem átutalja az összeg felét.

Az elmúlt pár alkalommal megmutatta ezt a listát és teljesen kiakadtam. Majdnem minden héten vesz új ruhát a gyereknek, ezek a különfoglalkozások is egy vagyonba kerülnek. Nagyon irreálisnak tartom, hogy ennyit költ a nő a gyerekre, szeretném ha fix tartásdíj lenne, 25-30e körül.


Hogyan beszéljek erről a vőlegényemmel?


2014. jún. 30. 11:40
 121/143 anonim ***** válasza:
100%
ritka sötét vagy kérdező! az én gimim nívós, mégis valami katasztrófa a nyelvoktatás. ha egy gyereknek külsős segítség kell, vagy a szülei (vágod ugye, hogy ehhez neked közöd sincs, ez a párod és exfelesége dolga) úgy ítélik meg, hogy jót tenne neki a különóra, akkor járjon. és igen, tündérke, egy valamire való lovastábor 30.000Ft fölött van. plusz ha focizni járna, az se ingyen lenne, csak ha egyedül rúgdossa a bőrt a ház mögött. ahelyett hogy örülnél, hogy a párod és az exe ilyen jól kommunikálnak, te hisztikézel. ügyes kislány! kiméld meg a párod saját magadtól! az ex abszolút korrekt, igyekszik szépen nevel a kis (lassan nagy) fiúcskát, és a saját és a párod anyagi helyzetét figyelembe véve igyekszik neki megadni a maximumot. mert a kisfiú bizony a párod pénzéből is él, és élni is fog még jó darabig. ha menyasszony akarsz maradni, ezt szépen elfogadod, befogod a kis pofidat, nem szólsz bele abba, hogy hogyan nevelik azt a gyereket, és rohadt gyorsan emberi szintre fejleszted a jellemed, mielőtt babát vállalsz.
2014. jún. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/143 anonim ***** válasza:
100%

Neked mi közöd van két ember közös gyerekéhez, és ahhoz hogy mennyit költenek rá a szülei?


Erre válaszolj: Közös kasszán vagytok? Mennyit keres a párod és mennyit te?

2014. jún. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/143 anonim ***** válasza:
100%
Ha megítélnék neki a 80 ezret, akkor a párod minimum havi 400-at keres. Ha te is szülnél neki, akkor 320 ezret még mindig rátok tud áldozni és mellette ott a te fizetésed is, most mégis mi a problémád? Ha van pénze, miért ne fordíthatná arra, aki a világon a legfontosabb neki? Ha anyuka nem is tudná kifizetni, de a fiú szeretné és apuka úgy áll anyagilag, akkor miért ne fizethetné akár egyedül is ki? A válással másodrangú lett szerinted a gyereke?
2014. jún. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/143 anonim ***** válasza:
76%
Nekem van egy javaslatom. Amikor megszületik közös gyermeketek, onnantól fogva legyetek a vőlegényeddel külön kasszán.Ő ad neked havi 25 000 Forintot, a többit oldd meg, ahogy tudod. Na jó, végülis egy háztartásban fogtok élni, tehát mondjuk a rezsi 1/3-át fizetheti. Arra azonban ügyeljetek, hogy a közös gyereketekre semmmiképp ne költsön többet havi 25-nél (végülis ha a már meglévő gyerekére ennyit költ, akkkor nehogy már a veled lözösre több jusson..). Na, hát pár év múlva írj már a gyakorikerdesekre, és számolj be arról, hogy boldogulsz, mi jut a gyerekednek, és mi nem!!!
2014. jún. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/143 anonim ***** válasza:
84%
Most olvastam vissza a commenteket. Jól értem, hogy azt szeretnéd, hogy vőlegényed annyit se adjon a gyereknek, ami TÖRVÉNY SZERINT JÁR, tehát amit a bíróság amúgy is megítélne? Legalja, ne haragudj. Szóval azt szeretnéd, hogy ti éljetek circa 400 e-ből, a már meglévő gyerek meg jöjjön ki 25-ből, ahogy akar. Na mesélek neked valamit, amit nem fogsz megérteni, de azért elmesélem. Van egy nagyon jómódú haverom, aki elvált a feleségétől, akivel volt egy közös fia. Felesége elég gyorsan talált új párt, és születtek ikerlányai. Sajnos a feleség, és az új pár viszont igen szerény körülmények között él. Képzeld, haverom, hogyha vesz valamit a saját fiának, akkor megveszi ugyanazt, vagy valami hasonló dolgot az ikerlányoknak is. A lányoknak, akikhez elvileg köze sincs. Kérdeztem, mmiért? Azt mondta, azért, mert a fia testvérei. Pont.Azt mondja, azért, mert elvrája az ex új párjától, hogy a fiát teljes jogú családtagként szeresse/kezelje, ezért az nem megy, hogy a saját fiának mindent megad, a lányok meg majd nyomorognak, nem akarja, hogy a fia kilógjon a sorvól. Azt nem írtad, ex mennyit keres. Tegyük fel, hogy keveset, mondjuk keressen 150-et, ahhoz adjon hozzá férjed csak 25-öt. Akkor ők élnek 175-ből, míg majd te meg a leendő közös gyereked 400-ból? Nem gondolod, hogy ez a két testvér között igazságtalan lenne?
2014. jún. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/143 anonim ***** válasza:
100%

"Bíróságra nem érdemes menni, mert %-osan megítélnének ennyit."


Akkor addig piszkálódsz, amíg a volt feleség bedühödik, és bíróságra megy.


Egyébként:


1. nem a te fizetésedből megy a gyerekre a pénz, a vőlegényed fizetéséből, ahhoz pedig nincs közöd, nem vagy a felesége.


2. majd ha lesz saját gyereketek és filléres gondokkal küzdötök, akkor érdemes leülni a gyerek anyjával és átbeszélni a lehetőséget. Addig viszont ne irigyeld a gyerektől azt, ami jár neki.

2014. jún. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/143 anonim ***** válasza:
100%

1 neked semi közöd a gyerekhez

2 a gyerek rendszeres kiadásai jóval többe kerülnek mint a fix meg a százalékos gyerektartás

ha nem tetszik keres fiatal nincstelen csó pait

2014. jún. 30. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/143 anonim ***** válasza:
78%

Hát ha ennyit megítélnének amúgy is, akkor nem irreálisan sok a gyerektartás, hanem egy korrekt összeg, amit a két fél AKIKNEK KÖZE VAN HOZZÁ, azok egymás között korrektül lerendezik.

Azt nem tudom, hogy hogy gondolod, hogy pl. elválsz, ott vagy a gyerekeddel, megegyezel az apjával normálisan, hogy mennyit ad a gyerekre, ez működik is köztetek, majd jön az új cicuka, aki hisztizni kezd mert szerinte ez sok a gyerekednek. Te nem küldenéd el a fenébe, hogy ez csak rád és a gyerek apjára tartozik????



106:"Igen, jól látod: el kell menni a bíróságra és meg kell változattani a tartásdíjat fix összegre. Keress egy jó ügyvédet és őrizz meg MINDEN számlát, amit az ex küldözget."


És mégis hogyan adja be ő a gyerektartás megváltoztatására a kérelmet? Milyen alapon??? Ezt maximum az apa vagy az anya adhatja be, hogy növelje vagy csökkentse az összeget, de egy harmadik fél (még akkor is ha új házastárs) ebben nem léphet. Ha lesz új gyerek, akkor is az APÁNAK kell beadni a bíróságra a gyerektartás csökkentésére a kérelmet, nem az új feleségnek.


"Ha te leszel a vőlegényed új felesége, akkor nagyon is jogod van ahhoz, hogy tudd, és beleegyezz abba, hogy a ti házasságotok közös kasszájából mennyi és milyen pénz mire megy el."


Nem a közös kasszából megy el, hanem apu fizetéséből... apuci maradék fizetése mehet a közös kasszába.


"Ha a pasiddal nem lehet most megbeszélni semmit nyíltan, akkor most dobd ki, nehogy később még fájdalmasabb legyen az egész."


Szerintem kidobja majd előbb a pacák, nem lesz ez így hosszú kapcsolat.


Én azt nem értem, hogy a kérdező csak most, mint menyasszony szembesült a pontos összegekkel.. Mióta vannak együtt? Előtte nem éltek együtt? Én nem éltem együtt a volt barátommal, de tudtam, hogy mennyit ad a gyerekére és miket vesz, ha együtt maradunk, akkor nem menyasszonyként ért volna a meglepi, erről normális esetben már korábban beszélnek a párok.

2014. jún. 30. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 129/143 anonim ***** válasza:
29%

" Nem a közös kasszából megy el, hanem apu fizetéséből... apuci maradék fizetése mehet a közös kasszába. "


Igen, csakhogy a házasság után apuci fizetése közös vagyon lesz...

Ha az új nej a gyt tudatában megy hozzá, akkor a gyt fizetésért ő is a közös vagyonuk erejéig felel!

2014. júl. 1. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 130/143 anonim ***** válasza:
72%

"Igen, csakhogy a házasság után apuci fizetése közös vagyon lesz...

Ha az új nej a gyt tudatában megy hozzá, akkor a gyt fizetésért ő is a közös vagyonuk erejéig felel!"


Nem, 129-es, két dologban is rossz állítás:

1. Mivel gyermektartásdíjat fizet a pasi, a fizetése nem lesz közös vagyon, csak a fizetésének a TARTÁSDÍJ LEVONÁSA UTÁN FENNMARADÓ része (ha bíróság ítélné meg, hidd el, a csúnya bíró bácsi/néni nem kérdezné meg a leendő új nejtől, beleegyezik-e a tartásdíj fizetésébe)


2. Az új nej nem felel a tartásdíjjal kapcsolatban semmiért, az az apuka KIZÁRÓLAGÓS ügye, - tehát köze sincs hozzá az aktuális feleségnek.

2014. júl. 1. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!