Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan beszéljek a vőlegényemm...

Hogyan beszéljek a vőlegényemmel arról, hogy az exneje hülyének nézi?

Figyelt kérdés

A vőlegényemnek van egy gyereke, aki után nem fix tartásdíjat fizet, hanem a kiadások kb felét. Tehát hetente, 2 hetente ír az exe egy mailt, hogy vett a gyereknek ezt meg azt, befizette a sulit, elutalta a különórák díját stb. És akkor a vőlegényem átutalja az összeg felét.

Az elmúlt pár alkalommal megmutatta ezt a listát és teljesen kiakadtam. Majdnem minden héten vesz új ruhát a gyereknek, ezek a különfoglalkozások is egy vagyonba kerülnek. Nagyon irreálisnak tartom, hogy ennyit költ a nő a gyerekre, szeretném ha fix tartásdíj lenne, 25-30e körül.


Hogyan beszéljek erről a vőlegényemmel?


2014. jún. 30. 11:40
 131/143 anonim ***** válasza:
28%

A gyermektartás alapja a különélő szülő átlagos jövedelme! Ami, ha házasságot köt, akkor közös vagyon!

A törvényen alapuló tartás kivételével, mert az közös vagyon terhel, minden már házasság előtt megvolt tartozás a házastárs külön vagyonát terheli!!!

Olvass jogszabályt!


4:39. § [A különvagyon terhei és tartozásai]


(1) A házastárs különvagyonát terheli a törvényen alapuló tartás kivételével az a tartozás, amely a házassági életközösség megkezdése előtt keletkezett jogcímen alapul.

2014. júl. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 132/143 anonim ***** válasza:
3%

Igen, elég nagy tévedésben vannak itt a népek a gyermektartást illetően!

Ha új házasságot köt a pasi, akkor a tartásdíjért az új feleség is felelősséggel tartozik! De csak a közös vagyona erejéig! A feleség különvagyonát már nem terheli!

Új Ptk. CSK.


Úgyhogy kedves kérdező jól gondold meg, hogy kihez mész hozzá, mert még végül te fogod fizetni azt a havi 80 ezret, ha a pasid esetleg nem tudja!

2014. júl. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 133/143 anonim ***** válasza:
93%
Akkor nagyon félreértelmezitek, mert az új feleség fizetésének semmi köze a gyerektartáshoz. Nem kéne elferdíteni a dolgokat.
2014. júl. 1. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 134/143 anonim ***** válasza:
3%
De a fizetés, jövedelem az KÖZÖS VAGYON egy házasságban!
2014. júl. 1. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 135/143 anonim ***** válasza:
95%
A gyermektartast a kotlezett ék kell fizetnie, a hazastars az semmi koze hozza. Ha pl a kotelezett munkanelkuli, a hazastarsa meg milliókat keres, akkor sem a hazastars ak kell fizetnie. A kozos vagyon, a vagyonkozosseg ilyen esetben nem azt jelenti, hogy a masik fizet. Azt jelenti, hogy ha vegrejphajtasra kerül a tartasdij hátralék, akkor a kozos vagyonra terhelik: mehet a kozos szamlara inkasszó, a kozos ingatlanra jelzálog, a kozos autóra szinten. De a hazastars munkaberebol nem tiltanak.
2014. júl. 1. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 136/143 anonim ***** válasza:

:-) ha a közös számlára inkasszót tesznek és az új feleség fizetése oda érkezik, akkor az ugrott!

Mint ahogy ugrik a közös ingatlan, közös vagyon tárgy! Kössz, hogy leírtad helyettem!

2014. júl. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 137/143 anonim ***** válasza:
De at nem fogod fel utolso, hogy ha pl a jelenlegi hazastars csak nyit egy masik számlát, ami csak az o néven van, akkor nem férnek hozza az i jövedelmehez. Ingatlannal is csak a felet terhelhetik emiatt.
2014. júl. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 138/143 anonim ***** válasza:
És, hogy gondoljátok, az új feleség válás esetén még kifizeti az elsőnek a gyerektartás felét?
2014. júl. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 139/143 anonim ***** válasza:
100%

Én komolyan nem értelek kérdező.

Mondom ezt úgy, hogy én is kivertem a balhét, amiért a férjem havi 150ezer gyerektartást fizetett az ötéves lánya után. De nem azért, mert a gyerektől sajnáltam, hanem mert anyuka ebből a pénzből járt hetente műkörmöshöz meg fodrászhoz, kétnaponta szoliba, és évente 4szer nyaralgatni.

Most 75ezret kap havonta, ezt legalább tényleg a gyerekre költi, illetve másik 75 megy egy külön számlára, amit majd megkap a kiscsaj 18 éves korában. Illetve a nagyobb kiadásokat mi fizetjük, pl új ruhatár, nyaralás, új bútor, stb, és ez többnyire az én saját pénzemből megy. De szívesen veszek ezt-azt a gyereknek, ha kell, mondom, nem tőle sajnálom a pénzt, hanem a hülye anyjától. De ezzel a megoldással kiküszöböltük, hogy anyuci a mi pénzünkből költsön luxusra.

2014. júl. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 140/143 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem a lényegről vitatkoztok. A leírás alapján apuka keres 400e Forintot. Új feleség azt szeretné ha ebből csak 25e Ft-ot adna a meglevő gyereknek!! Az összes többi lenne az övé, meg az új gyereke. Ez így nem fair, nem etikus és jelenlegi törvényeknek sem felel meg Nem véletlen hogy a törvény nem abszolút összeget határoz meg tartasdijnak hanem a jövedelem százalékát!! Ha apuka 120at keres, tok oké a 25-os tartasdij meg sok is. De 400-bol??kerdezo vajon a saját gyerekein is így fog spórolni??
2014. júl. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!