Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan beszéljek a vőlegényemm...

Hogyan beszéljek a vőlegényemmel arról, hogy az exneje hülyének nézi?

Figyelt kérdés

A vőlegényemnek van egy gyereke, aki után nem fix tartásdíjat fizet, hanem a kiadások kb felét. Tehát hetente, 2 hetente ír az exe egy mailt, hogy vett a gyereknek ezt meg azt, befizette a sulit, elutalta a különórák díját stb. És akkor a vőlegényem átutalja az összeg felét.

Az elmúlt pár alkalommal megmutatta ezt a listát és teljesen kiakadtam. Majdnem minden héten vesz új ruhát a gyereknek, ezek a különfoglalkozások is egy vagyonba kerülnek. Nagyon irreálisnak tartom, hogy ennyit költ a nő a gyerekre, szeretném ha fix tartásdíj lenne, 25-30e körül.


Hogyan beszéljek erről a vőlegényemmel?


2014. jún. 30. 11:40
 111/143 anonim ***** válasza:
97%
Nos kérdező, ezek utan neked nem kellene gyereket vállalni. Olyan sötét vagy agyilag, hogy arra szó nincs.
2014. jún. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/143 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem mond el ezt így neki, ahogy nekünk. Ne hagyj ki semmit. Előtte azért csomagolj össze, mert gyors repülés fog következni.
2014. jún. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/143 anonim ***** válasza:
100%

Én meg akartalak érteni kérdező,de már nem tudlak és nem is akarlak. Mi az,hogy ilyen mélységekben beszélnek a gyerekről?:D Ez a "mélység" lenne az abszolút normális mindenhol. Nem hiszem el,hogy valaki ennyire gyökér is lehet.

By the way... Hány éves vagy?

2014. jún. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/143 anonim ***** válasza:
96%
A vőlegényed tud róla, hogy bemásolod az ő saját privát levelét egy nyilvános oldalra, te elmebeteg?
2014. jún. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/143 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek azzal, aki azt javasolta, pakolj össze, mielőtt leülsz erről beszélni a vőlegényeddel. Kényelmetlen, ha villámgyorsan kell a cuccokat bőröndbe dobálni, amikor azt mondja majd, húzz el, mint a vadlibák, de azonnal (ez kb. akkor legkésőbb be fog következni, amikor ott tartasz, hogy a privát e-mailjeit nemcsak elolvastad, hanem közzé is tetted az interneten).

Kár, hogy az ilyen sötét embereknek nincs valami külső ismertetőjegye, tiszta szívás, ha egy normális pasi belefut egy ilyen nőbe, mennyi időt elpazarol rá...

2014. jún. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/143 anonim ***** válasza:
100%

"Egy 12 éves gyerek csavarogni akar, na bumm. Mit kell ezen átbeszélni? Meg kell neki mondani, hogy heti x alkalommal mehetsz, ha úgy tanulsz. Mit kell ezen problémázni?"

A következőket kell megbeszélni:

-mennyi az x

-mettől meddig mehet

-hova mehet

-kikkel mehet

-mennyi zsebpénzt kap rá

-felhívni a figyelmét azokra a veszélyekre ami szóba jöhet (idegenek megszólítják stb...)

-ha esetleg egy kislányt hív el pl. moziba, akkor sztem szívesebben beszélne erről az apjával, mint az anyjával

stb...

látszik h nincs gyereked, de remélem nem is lesz

2014. jún. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/143 anonim ***** válasza:
94%
én 12 évesen jártam úszni: 6000 Ft, táncolni: 4000 Ft, külön angolra, magyarra, németre, volt, hogy még matekra is (nem korrep, plusz foglalkozás): ez a havi 30at is elérhette, és akkor a gitártanárt még nem mondtam. ezen kívül osztálypénzek, pár havonta kellettek táncra fellépő és versenyruhák, több jó állapotú, márkás úszódressz. nyáron mivel anyuék dolgoztak, 3 hetet voltam táborban. számolj, és rájössz, hogy ha az a gyerek megszokta az életszínvonalat, és te sem nyomorogsz, akkor semmi, de semmi jogod nincsen megvonni tőle a tanulás és boldog gyerekkor lehetőségét.
2014. jún. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/143 anonim ***** válasza:
100%

istenments hogy az anyjával történjen valami vagy a gyerek döntsön úgy, hogy mostantól veletek akarna élni!

mert ugye arra is gondoltál, hogy ez az eset is megtörténhet akármikor?! vagy akkor nem mehetne???

2014. jún. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/143 anonim ***** válasza:
91%

"Mostanában egysre többet szeretne eljárni haverozni, moziba, csavarogni. Erről majd beszéljünk legközelebb és vele is kéne beszélni. Nem vagyok ellene, de csak mértékkel. Jó lenne, ha ezzel kapcsolatban is egységesen lépnénk fel."



Én úgy látom ebből a pár mondatból, hogy az édesanyja bevonja az édesapát is a gyermek nevelésébe, döntések meghozatalába. És ezt egyetlen épeszű ember sem ellenzi, sőt!



"Most ez milyen már? Ő van a gyerekkel, küldi a számlát de emellett még a férjem nevelej úgy, ahogy ő akarja?"


Együtt nevelik, nem egymás ellen.



"Szerintem feleslges ennyi szar a gyereknek! Járjon sportolni, ok - de pont lovagolni, ami egy vagyon? Miért nem focizik, mint a többi rendes fiú? ez olyan úri hobby szerintem. Tanuljon nyelvet, ez is ok - de miért nem az iskolában?"


Nem te vagy az édesanyja, édesapja, gyámja, semmi közöd hozzá, hogy mit sportol, mit tanul. Nem is te fizeted.



"nagyon jólnevelt, okos a kisfiú, érdeklődő, jóban vagyunk."


Nem gondolod, hogy azért okos, jólnevelt, mert megfelelő ingerek érik (értsd: sok foglalkozás, sok különóra, és nem otthon kockul a gép előtt), és mert a szülei nem tették tönkre a huzavonán a pénz körül, hanem együtt, egymással egyetértve nevelik, oktatják és gondoskodnak a fiúról?


Ne haragudj, kérdező, de bicskanyitogató a stílusod és a gondolkodásod is.


Van egy férfi és egy nő, akiknek lett egy közös gyermeke. Az ő párkapcsolatuk véget ért, de nem szűntek meg szülők lenni. Van mára egy 12 éves okos, jólnevelt, érdeklődő fiuk. Az édesapa megfelelően gondoskodik róla anyagilag, és az édesanyját támogatva neveli a gyerekét. Erre jössz te, és az asztalra csapsz, hogy majd te rendet teszel itt, nézzenek már oda, hát mi az, hogy zoknit vesznek neki, meg minek jár lovagolni? Rúgja a bőrt az udvaron inkább!


Kérdező, ki vagy te, hogy bármit megkérdőjelezz, kétségbe vonj, kijelents, eldönts egy másik család életében? Akármennyire vered az asztalt, hogy te a férfi felesége leszel(?), ez a három ember 1 család képez, aminek te nem vagy az irányítója, de még része sem.



Sürgősen vonulj vissza, és vegyél vissza az arcodból, mert átrendeződhet a fitos orrod, amikor a padlón koppan, miután nem teszed zsebre, amit ezért a belevauért kapsz....

2014. jún. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/143 anonim ***** válasza:
100%

tudod kérdező, ha ennyire az anyagiakra hegyezed ki: íme egy ötlet: szépen legyetek külön kasszán, ami alap (rezsi/kaja/pia/stb) azt mindenki befizeti, maradékkal azt csinál, ami jól esik.

de gondolom ez nem tetszene, mert 4ed annyit keresel mint ő?!

2014. jún. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!