Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan beszéljek a vőlegényemm...

Hogyan beszéljek a vőlegényemmel arról, hogy az exneje hülyének nézi?

Figyelt kérdés

A vőlegényemnek van egy gyereke, aki után nem fix tartásdíjat fizet, hanem a kiadások kb felét. Tehát hetente, 2 hetente ír az exe egy mailt, hogy vett a gyereknek ezt meg azt, befizette a sulit, elutalta a különórák díját stb. És akkor a vőlegényem átutalja az összeg felét.

Az elmúlt pár alkalommal megmutatta ezt a listát és teljesen kiakadtam. Majdnem minden héten vesz új ruhát a gyereknek, ezek a különfoglalkozások is egy vagyonba kerülnek. Nagyon irreálisnak tartom, hogy ennyit költ a nő a gyerekre, szeretném ha fix tartásdíj lenne, 25-30e körül.


Hogyan beszéljek erről a vőlegényemmel?


2014. jún. 30. 11:40
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/143 anonim ***** válasza:
100%

"A kérdező kommentje:


Egy ilyen alkalom 20-40 között van, vagyis egy hónapban összesen 80 körül."


-- szerintem ennyit utal az apa az exnek havi szinten, összesen --

2014. jún. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/143 Andizsuzsi ***** válasza:
65%

"az új kapcsolatomból is van 1 közös gyerek - így nagycsaládosok vagyunk - ezért ingyenes"


Nagycsaládosoknak nem ingyenes az étkezés

2014. jún. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/143 anonim ***** válasza:
75%

"Házasok leszünk, van közöm hozzá."


Hát mérget ne vegyél rá! Ha olvasná ezt a kérdésed, már csak exmenyasszony lennél!

2014. jún. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/143 anonim ***** válasza:
87%

38-as nekem csak egy gyerekem van de mindenért fizetnem kell. Az, hogy te valamiért nem fizetsz az a te dolgod de az átlag ember azért mindenért fizet. Ezt nem rosszindulatból mondom.

Kérdező, nem mindeni tudja a nyári szünetben tábor nélkül megoldani, nekem például napközi otthonos napközben a fiam mert nap közben mindketten dolgozunk és azt is fizetni kell, ha nem a napközit fizetem akkor marad a tábor ahol ott is alszik vagy dadust keresek. Ez az alapítványi családi napközi van még hozzánk a legközelebb, illetve ez még kifizethető valamennyire, de így se olcsó. 65 000 forint egy hónap, kajával együtt. Szerencsére ez csak nyáron kell.

Másrészt szerintem az ő dolgukba te nem nagyon szólhatsz bele. Ők ketten nevelik a gyereket, nem te. Mit szólnál ahhoz ha az ex feleség eldöntené te mennyit költhetsz a saját gyerekedre? Neked ez hogy esne?

2014. jún. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/143 anonim ***** válasza:
96%
Írta a kérdező, hogy a vőlegénye a kiadások FELÉT fizeti, ami 1 hónapban kb. 80 ezer forint körül van. Tehát akkor összesen elviekben 160 ezer forint megy el a gyerekre, ha anyuka fizeti a másik felét a kiadásoknak. Nem azt mondom, hogy sajnálja a gyerektől a pénzt, meg hogy beleszóljon, de azért ha belegondoltok, 160 ezer foirnt majdnem minden hónapban egy általános iskolás gyerekre reális? Sokan 160-200 ezerből élnek összesen 1-2 gyerekkel, nemhogy fejenként ennyit költsenek a gyerekeikre....Tehát nem kell a kérdezőt fikázni, mert 160 ezer szerintem is sok.
2014. jún. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/143 anonim ***** válasza:
59%

55, hiába sok szerinted, és a kérdező szerint, ezt akkor is a szülők döntik el, hogy mit akarnak fizetni.


Nincs beleszólása semmibe.


Mi lenne, ha a volt feleség beleszólna, hogy mennyit költenek otthon, hogy jusson több a gyereknek? Fel lenne háborodva a kérdező. Ő most épp ezt csinálja, csak fordítva.

2014. jún. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/143 anonim ***** válasza:
87%
Tök mindegy, reális-e ez az összeg. Ha apa és anya összhangban úgy gondolja, ennyit költ a gyerekre (hozzáteszem, még csak nem is hülyeségekre költik, nem a cigijét fedezik belőle), akkor ahhoz senkinek semmi köze. Jogukban áll, ahogy a kérdezőnek is jogában áll gyermektelen férfihoz feleségül menni.
2014. jún. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/143 A kérdező kommentje:

8 éve váltak el.


Nekem is van nyelvvizsgám, nem kellett hozzá tanfolyam. TANULNI kellett, ennyi a titok :-)


A lovaglás meg azért kell, mert az anyja is lovagol.


Jó, akkor most a táborok miatt 80. De egy átlagos hónapban is összejön az 50-60.


Én bankban dolgozok, vállalati hitelügyintéző vagyok - bár fogalmam sincs, ennek mi köze a kérdéshez.

2014. jún. 30. 13:09
 59/143 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, miért léptél párkapcsolatba egy olyan férfival, akinek már van gyereke? Ő mindig eggyel előtted lesz.
2014. jún. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/143 anonim ***** válasza:
36%
És hány évesen tanultál egyedül a nyelvvizsgádra?
2014. jún. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!