Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan beszéljek a vőlegényemm...

Hogyan beszéljek a vőlegényemmel arról, hogy az exneje hülyének nézi?

Figyelt kérdés

A vőlegényemnek van egy gyereke, aki után nem fix tartásdíjat fizet, hanem a kiadások kb felét. Tehát hetente, 2 hetente ír az exe egy mailt, hogy vett a gyereknek ezt meg azt, befizette a sulit, elutalta a különórák díját stb. És akkor a vőlegényem átutalja az összeg felét.

Az elmúlt pár alkalommal megmutatta ezt a listát és teljesen kiakadtam. Majdnem minden héten vesz új ruhát a gyereknek, ezek a különfoglalkozások is egy vagyonba kerülnek. Nagyon irreálisnak tartom, hogy ennyit költ a nő a gyerekre, szeretném ha fix tartásdíj lenne, 25-30e körül.


Hogyan beszéljek erről a vőlegényemmel?


2014. jún. 30. 11:40
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/143 anonim ***** válasza:
85%
akkor most szállj magadba kicsit kérdező és képzeld magad a vőlegényed és a volt feleség helyébe is hogy te mit szólnál hozzá ha megjelenik egy nő és az általad jól működő kapcsolatba bele akar szólni???? én is elváltam és van egy gyermekem a volt férjemtől 40 000 ft-ad havonta, emellett igaz nem ő hanem az ő szülei állandóan ruhát, cipőt, vesznek a lányomnak, (és nem én kérem, hanem maguktól!!) 10 éve mentünk szét de azóta is nagyon jó a kapcsolatom a volt férjemmel is és a volt anyósomékkal is, a mai napig saját lányukként kezelnek.. ha jött volna egy pasi és ebbe a kapcsolatba bele akart volna szólni valaha is, miért nem adnak többet vagy bármi, hát elküldtem volna melegebb éghajlatra... de a volt férjem is az olyan nőt aki bele akar szólni hogy mennyit adjon a lányomnak... bármennyire is fájdalmas is ez neked, semmi közöd nincs hozzá míg nektek nincs közös gyermeketek és nem veszélyezteti a ti megélhetéseteket a másik gyermek eltartása...
2014. jún. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/143 anonim ***** válasza:
67%

A házasság nem azt jelenti, hogy ezentúl a gyerekre is kevesebb jut. Gondolom, neked is van jövedelmed, nem eltartatod vele magad.


Mennyi pénzről van szó mégiscsak?

2014. jún. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/143 anonim ***** válasza:
74%

25-30.000 Ft édes kevés. Főleg, ha volt egy megszokott színvonal, amit az apuka továbbra is biztosítani szeretne a gyerekének. Ez amúgy így lenne normális. Nagyon tisztességesen áll a vőlegényed a dologhoz.

Az, hogy mi a megszokott gyerektartás nem jelent semmit. Abból nem lehet gyereket nevelni. Nem írok példákat, mert csak le leszek pontozva, de meglepődnén nálunk mennyi megy egy a két gyerekre.

2014. jún. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/143 anonim ***** válasza:
85%
Javítom: mennyi megy el a két gyerekre.
2014. jún. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/143 anonim ***** válasza:
66%
Kérdező, írd már le, átlagosan mennyit utal át havonta az apuka? Egyébként szerintem is rosszul jöhetsz ki ebből a beszélgetésből. Az Ő gyereke, az Ő pénze... A szülő-gyerek kapcsolat nagyon-nagyon erős, és ha ebbe próbálsz te bele... akkor szerintem meggyengítheti kettőtök kapcsolatát. Ezt kell átgondolnod.
2014. jún. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/143 A kérdező kommentje:
Egy ilyen alkalom 20-40 között van, vagyis egy hónapban összesen 80 körül.
2014. jún. 30. 12:10
 17/143 anonim ***** válasza:
64%
Sehogy. Ha o ezt igy jonak latja, akkor egyrészt van miből fedeznie, másrészt ugy gondolja, hogy ennyi jar a gyerekenek. Ha szólsz, akar szakítás is lehet a vege.
2014. jún. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/143 anonim ***** válasza:
24%

30 000.- kapok két gyerekre és igen elég rá !!!!!!


annyira utálom h mindenki azt bizonygatja h a gyerek mennyibe kerül !!!


am meg beszéld meg vele h az elmúlt időszak alatt mennyi volt az átlag amit fizetett a gyerek után és azt utalja át minden hó elején h tudjatok kalkulálni az adott hónapra - szerintem ez jobb megoldás mint ha alkalmanként küldi

így nem lehet egy nagyobb kiadást betenni a költségekbe mert hátha az ex éppen akkor kér egy másik nagyobb összeget


másik dolog miatt ... mi lesz ha lesz közös gyerek ????

akkor kevesebb fog jutni a nagy gyerekre ezt is bele kellene kalkulálni ha már együtt éltek


és igen helyeslem h ezt megbeszéljétek hiszem a házasság vagyon közösség is !!!!

2014. jún. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/143 anonim ***** válasza:
14%

Havi 80 ezer egy iskolás gyerekre?


Kérdező, az nem sok! Egy kisiskolás gyorsan kinövi a ruháját, a különfoglalkozások pedig hasznos időtöltés!

Gondolom, jó minőségű élelmiszert kap a gyerek, és az édesapja megfelelően gondoskodik róla. Le a kalappal!


Kérdező, majd ha veszélybe kerül a megélhetésetek, akkor szólj, addig nincs hozzá közöd, még akkor sem, ha ő a vőlegényed, hisz a családjáról van szó.

2014. jún. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/143 anonim ***** válasza:
29%

Kicsit számszerűsíthetnél, mert így vakon vagyunk! Mennyit fizet kb? Hány éves a gyerek?

Az sem mindegy mennyi ruhát vesz heti rendszerességgel a gyereknek anyuka, mert pl 1-1 póló nem sok még. Heti szinten sem! A táborok manapság elég drágák, még a legegyszerűbb is!

Ha nem tudod elviselni ezt a helyzetet, akkor tényleg ne menj hozzá, mert ettől csak rosszabb lesz! Egy gyerek alsó hangon havi 60ezer Ft-ot fogyaszt, amiben nincs benne semmi luxus, semmi extra, csak normál, alap életszínvonal.

Ha a "vőlegényed" megteheti,hogy ennyit adjon,akkor miért ne?

Elárulod konkrétan miért zavar ez téged?

2014. jún. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!