Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan beszéljek a vőlegényemm...

Hogyan beszéljek a vőlegényemmel arról, hogy az exneje hülyének nézi?

Figyelt kérdés

A vőlegényemnek van egy gyereke, aki után nem fix tartásdíjat fizet, hanem a kiadások kb felét. Tehát hetente, 2 hetente ír az exe egy mailt, hogy vett a gyereknek ezt meg azt, befizette a sulit, elutalta a különórák díját stb. És akkor a vőlegényem átutalja az összeg felét.

Az elmúlt pár alkalommal megmutatta ezt a listát és teljesen kiakadtam. Majdnem minden héten vesz új ruhát a gyereknek, ezek a különfoglalkozások is egy vagyonba kerülnek. Nagyon irreálisnak tartom, hogy ennyit költ a nő a gyerekre, szeretném ha fix tartásdíj lenne, 25-30e körül.


Hogyan beszéljek erről a vőlegényemmel?


2014. jún. 30. 11:40
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/143 anonim ***** válasza:
67%
Oké. Akkor te meg neveld majd a te gyerekedet a sajat pénzedbol. Te tényleg ilyen hulye vagy, vagy csak megjátszod?
2014. jún. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/143 A kérdező kommentje:

Nyáron velünk is jön a gyerek nyaralni, az anyjával is megy. Vannak nagyszülők is. Minden család meg tudja oldani a nyarakat negyedennyiből.


A vőlegényem most jól keres, mert vannak maszek munkái. De ha lesz gyerekünk, akkor nem szeretnénk, hogy ilyen sokat dolgozzon, akkor kevesebb lesz a bevétel.

2014. jún. 30. 12:25
 33/143 anonim ***** válasza:
70%

Kérdező, én azt mondom, fontold meg ezt a házasságot.

Ennek a férfinek van egy gyereke, akiről gondoskodik, és még minimum 6 évig gondoskodni is fog róla. Ennél korrektebbet nem ismerek, hogy mindennek a felét fizeti.

Egy 12 éves fiú nől, mint a gomba. Mindig jól jön az új ruha. De miért ne kaphatná meg, csak mert a szülei már nem élnek együtt?


Lovagol és nyelvet tanul - helyes!

4 hétre megy táborba - helyes! Új barátságokat köt, és jól érzi magát. És meg van oldva az is, hogy ne otthon üljön egyedül, amíg az anyja dolgozik.


Olyan témákba akarsz belekotnyeleskedni, ami nem tartozik rád. Hiába a vőlegényed, a fizetése az övé, nem a tied.


A gyerek miért igya meg a levét annak, hogy a szülei elváltak egymástól? Az apja nem vált el a gyerektől ettől.... Ha együtt élnének, megkapná szintén. Hát ne lássa kárát a szülei válásának, pláne ne amiatt, mert te pénzéhes vagy.

2014. jún. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/143 anonim ***** válasza:
78%
A te pénzedet költi rá kérdező?Gondolom van saját jövedelme.
2014. jún. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/143 anonim ***** válasza:
74%
De miért kellene neki kevesebből megoldania, ha a gyerek apjának nem okoz problémát hozzájárulni a költségekhez?
2014. jún. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/143 anonim ***** válasza:
82%
Ezt nem értem.Azt mondtad,hogy tegye,de a saját keresetéből,utána meg azt mondod,hogy jól keres.Akkor most m van?
2014. jún. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/143 anonim ***** válasza:
65%
figyelj ezek szerint megengedheti magának a vőlegényed, tehát nem értem miről beszélünk... ha nem tudnátok számlát fizetni, vagy kaját venni magatoknak megérteném hogy változtatni szeretnél, de erről szó sincs... ugyanannyit költ rá a volt feleség is, mint a vőlegényed.. vagy úgy gondolod a volt feleségnek többet kéne??? miért is?? ő is ugyanúgy rákölti a gyerekre 80 000-et.. nincs miről beszélni... azért mert elmegy nyáron 4 hetet nyaralni nehogy már ezen akadj ki... ez évi egyszeri kiadás... nem minden hónapban kell tábort fizetni... mennyit keres a vőlegényed amúgy? ugyanis ha ezt minden gond nélkül ki tudja fizetni, tuti nem 100 000-et... na mármost ha keres 200 000 körül, akkor annak a 25-30%-a a minimum gyerektartás amire a bíróság kötelezi, ami ugyebár 50-60 000 között mozog... és mivel nem minden hónapban van 80 000-es kiadás ezért igazából majdnem ugyanott vagyunk :) mert ugye írtad hogy hetente- 2 hetente ír 20-40 között... tehát van olyan hónap is amikor csak 40-50 000 -et fizet... a nyár a táborok miatt húzósabb, de hát a gyermekvállalás ezzel jár :) amit a vőlegényed szépen támogat is :)
2014. jún. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/143 anonim ***** válasza:
40%

18 vok


és úszni járnak mind a ketten és plusz judóra a fiam

ez összesen 16000.- havonta

suli ebéd ingyen van tanköny szintén

utazás: 10 perc séta a suli - ha olyan van jegyet veszek vagy kocsiba ülünk

nyár : suli táborok - csak az utazást kell fizetni - lévén az étkezés ingyenes az pl egy hét Bvilágosra a két gyereknek 6200.-

de a napközis tábor ingyenes nekik !

ruha : nem kell feltétlen a 17 000.- cipőt megvenni ! teljesen jó ruhákat lehet venni potom összegért a turiban nem egyszer címkés új márkás ruha cipő !



az aki azt mondja h havi 60 000.- kell egy gyerekre nem tudom mit számol de nekem a 30 000.- a két gyerekre fedezi a többletköltségeket

nem lehet pontosan lebontani h pl rezsibe mennyit számít a gyerek !

de én úgy gondolom h azért mert elváltam az nem azt jelenti h onnantól minden költséget az apának kell állnia !!!!

nem értem h miért kell lehúzni az apát és ezzel kvázi megfosztani attól h normális emberhez méltóan éljen ! esetleg a következő kapcsolatát tönkre tenni !

2014. jún. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/143 anonim ***** válasza:
34%
Hogy te mekkora egy p*csa vagy. Uristen. Oké . Elso kerdesem: azt irtad hogy mivel hazasok vagytok van kozod hozza. En is hazas vagyok de semmi kozom hozza ahhoz hogy a gyerekenek mennyi penzt ad ha hazas vagyok ha nem. Ha teged ennyire zavar hogy a sajat penzebol ad a gyerekenek penzt mert nem tud neked venni maassarkukst meg csili villi ruhakat meg nem tudja kinyalni a segged hat igy jartal. 20-30 ezret adjo max? Normalis vagy?! Max ruhara lehetne elkolteni vagy 1 hetre kajara tudtommal 50-60 ezret kell minimum gyerektartasnak fizetni. Majd ha gyereked lesz megtudod addig csak nyuztad a ferjedet es legyel feltekeny egy KISFIURA akinek tobb penzt ad mint a draga bekepzelt felesegenek. Sajnalom lehet hogy tulreagaltam de amit itt lemuvelsz az szanalom.
2014. jún. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/143 Sün!! ***** válasza:
74%
Egy házasság a bizalomra épül. Ha ezt a kérdést nem tudjátok őszintén megbeszélni, akkor ha te belemész ebbe a házasságba, akkor az általad elvileg szeretett férfit csak egy újabb esetleges csalódásnak teszed ki. Tehát nem vagy igazságos. Attól, mert elváltak, a gyerekért felelősséggel tartozik, mert hát ehhez két ember kellett. Ha a férfi keres mondjuk 4-500 ezret, akkor ha 80 ezret ad, akkor annyit ad. Nyilván ennyit szeretne adni. Aki ennyi pénzt keres az nem hülye. Az tudja mérlegelni, hogy jó helyre megy-e ez az összeg vagy sem. Nem értek egyet azokkal a véleményekkel, amelyek arra irányulnak, hogy ne feszegesd a témát. Viszont azzal maximálisan egyetértek, hogy ehhez neked azért olyan sok közöd nincs. Mert még nem is vagytok házasok, nincsen gyereketek. Tehát bizonyos érzelmeken (vagy ki tudja miken kívül) jelen esetben a gyerekéhez és a volt feleségéhez több szállal kötődik, mint hozzád. Te fogsz belépni ebbe a kész tényekkel átszőtt élethelyzetbe. Megkérdezhetem, hogy te mennyit keresel most jelenleg és hogy mit dolgozol?
2014. jún. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!