Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan beszéljek a vőlegényemm...

Hogyan beszéljek a vőlegényemmel arról, hogy az exneje hülyének nézi?

Figyelt kérdés

A vőlegényemnek van egy gyereke, aki után nem fix tartásdíjat fizet, hanem a kiadások kb felét. Tehát hetente, 2 hetente ír az exe egy mailt, hogy vett a gyereknek ezt meg azt, befizette a sulit, elutalta a különórák díját stb. És akkor a vőlegényem átutalja az összeg felét.

Az elmúlt pár alkalommal megmutatta ezt a listát és teljesen kiakadtam. Majdnem minden héten vesz új ruhát a gyereknek, ezek a különfoglalkozások is egy vagyonba kerülnek. Nagyon irreálisnak tartom, hogy ennyit költ a nő a gyerekre, szeretném ha fix tartásdíj lenne, 25-30e körül.


Hogyan beszéljek erről a vőlegényemmel?


2014. jún. 30. 11:40
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/143 anonim ***** válasza:
94%
na mivel leírtad, hogy egy átlag hónapban 50-60 között mozog, meg elmondtad hogy jól keres a párod... korábban kifejtettem mennyi lenne a gyerektartás ha vonnák... pont ennyi... nincs miről beszélni... (lehet több is ha nagyon jól keres....)
2014. jún. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/143 anonim ***** válasza:
97%

Ha a volt férj valóban ennyit fizet(80ezer/hó) és anyuka is ennyit fizet azért arra én kíváncsi lennék mi megy a gyerekre.Nem nagyon gondolom,hogy 160ezer megy havi szinten rá.

Az én férjem 48ezret fizet havonta de még ez sem megy el a gyerekre ebben biztos vagyok.Nem 100 ezer havonta egy gyerek ez tuti.Pedig nálunk is a gyerek jár judora,úszásra és megy táborba.

Sajnos kérdező nem tudsz mit tenni.Ha a leendő férjed ezt vállalta és fizeti ez van.

El kell gondolkodnod tudsz e így élni ha nem akkor viszont nem kell hozzá feleségül menni.Nem mondom,hogy én örülök,hogy ennyit fizet a férjem de nem szólok bele,mert nem sajnálom a gyerektől.Egyik hónap ilyen a másik olyan.Mikor kell cipő vagy akármi akkor van mihez nyúlnia az anyjának.

Azt tanácsolom kicsit vedd figyelembe a gyereknek mi jó.Jaaa hogy nem bírod a gyereket???Akkor le kell lépni és hagyni őket.Én is mérlegeltem annak idején,hogy be tudom e vállalni azt,hogy van egy gyereke és mivel úgy vagyok vele,hogy a gyereknek legyen jó sora(ha már nekünk nem volt)legalább neki van.

Na egy szónak is száz a vége.

Te a gyerektől sajnálod a pénzt,és az is bánt hogy a világon van.Lehet ám amúgy ott is az van mint nálunk,hogy egy hónapban elég 30 ezer a másikban 90.Nem tudhatod.Szerintem nézz magadba és ne azt az ártatlan gyereket hibáztasd azért mert neked gyerekkel rendelkező pasi jutott.Ha nem veszel vissza tuti nem lesz gyereked ettől az embertől,mert el sem fog venni feleségül ha így folytatod.

2014. jún. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/143 anonim ***** válasza:
62%

Az én testvérem is 12 éves.

Most nyáron, nem 4, hanem 10 hetet lesz táborokban.

Jár, németre és angolra.

Jár úszni, néptáncolni, karatézni.

Zongorázik, szolfézsra jár.


És még így sincs lekötve minden energiája. És nem, hidd el ez így összesen nem 80 ezerbe kerül... Fogalmas sincs, hogy egy ennyi idős gyereknek mennyi szükséglete van, ha komolyan veszed a nevelését.

2014. jún. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/143 anonim ***** válasza:
73%

Amikor kisebb voltam én is több táborban voltam nyáron. Iskolai kézműves/nyelvi tábor, lovastábor, röplabdás tábor... Volt, hogy gitározni jártam, az se volt olcsó, több évig röplabdáztam, azt is fizetni kellett, kaptam normálisan ruhát, cipőt, évente-kétévente új táskát, új ünneplőruhát, a tankönyv és a menza pedig sose volt ingyen. Lehet valakinek sok és felesleges ennyi minden, de szerintem aki megteheti az adja meg ezeket a gyerekének, mert sok haszna származhat belőle. Én is hálás vagyok, hogy ezeket megadták nekem a szüleim.


Szerintem csak irigykedsz, hogy nem a te zsebedben landol az a 80ezer havonta...

2014. jún. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/143 anonim ***** válasza:
79%
55-ös vagyok. Én értem, hogy költséges egy gyerek taníttatása, meg fizessék be ha megtehetik és a pénztárcájuk engedi, de azzal nem értek egyet, hogy a gyereknek jót tesz, hogy 20 féle különórára jár, heti 6 napon át minden délután másra. Mert elhiszem, hogy okos, ügyes gyereket akar mindenki, de nem hinném hogy hosszútávon jót tesz a gyereknek, hogy ebből állnak a napjai. Főleg ha idősebb lesz. Feleslegesnek gondolom, de mindenki másképp vélekedik, máshogy nevel. Én ha megtehetném sem költenék havonta ennyit különórára. Előbb elvinném nyaralni, kirándulni, közös programokat szerveznék, és nem különórára küldeném, hogy ne unatkozzon és lefárasszák..........
2014. jún. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/143 anonim ***** válasza:
59%
ugye ha esetleg elváltok és ottmaradsz egy gyerekkel megelégszel majd 15-20e forinttal havonta vagy kevesebbel, hisz akkor már több gyerek felé kell fizetni?!
2014. jún. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/143 anonim ***** válasza:
84%
Ja igen, küzdősportra és úszni is jártam. Ha utána számolsz ezek se pár ezer forintok, szóval inkább hagyd abba a fúrást és az irigykedést és örülj, hogy tisztességes pasit fogtál ki. (Bár nem értem neked minek ilyen pasi, de mindegy...)
2014. jún. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/143 anonim ***** válasza:
21%

Kérdező, akkor a második lehetőség áll fenn, hogy egy irigy, hisztis libuska vagy. Azt is írtam, mi van akkor, ha nem igazak a feltételezéseim, hogy falun élsz és buta vagy.


Csak ahhoz olvasni kéne:D

2014. jún. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/143 A kérdező kommentje:

A saját gyerekemnem sem hiszem, hogy fizetgetnék nyelvtanfolyamot. Arra való az iskola meg a délután, hogy megtanulja.

A lovaglás pedig veszélyes és drága, arra sem fogom járatni a gyerekeimet.

Ezek együtt havi 25-30e; erre jön minden hónapban egy cipő vagy kabát vagy kütyü a számítógéphez vagy más ruha vagy osztálykirándulás, színház, télen korcsolyázni járt, most ugye a nyári programok.


Egyszer beszéltünk erről konkrétumok nélkül, azt mondta, ha nagyobb dolog van egyeztetnek előre, szóval nem csak úgy megveszi. De szerintem ez így is sok.

2014. jún. 30. 13:37
 70/143 anonim ***** válasza:
92%

"Arra való az iskola meg a délután, hogy megtanulja"


Tudod te, hogy mire jó az iskolai nyelvtanítás???


Nekem van két nyelvvizsgám is, de ha csak az iskolai tanításra alapoztam volna, a büdös élet be nem teszem le őket...

2014. jún. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!