Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek kinek van igaza?...

Szerintetek kinek van igaza? Ha nekem, akkor miért csinálják ezt a szüleim?

Figyelt kérdés

20/L. Anyukám egy hete bármilyen kérdés nélkül bejelentette, hogy családi összejövetelre megyünk, és mennem KELL. Tegnapig elhúzódott az ügy, ahol még mindig követelőztek, úgyhogy végül kimondtam a véleményem. Elmondtam nekik, hogy amikor legutoljára voltunk ott, akkor sem beszélt velem senki, pedig többször is próbáltam kapcsolatot teremteni. Azt gondolom, ha én megyek valakihez vendégségbe, azért legalább arra vegye a fáradtságot, hogy ne mindig nekem kelljen kezdeményezni. Ehelyett a velem egyidős unokatesóm, aki egyébként pasi, és alig ismerem, gúnyosan csak annyit kérdezgetett egész este, hogy kérek-e sört. Aztán le is koptatott. Nem akarok nagyszájúnak tűnni, de nem vagyok éppen csúnya csaj, és én ehhez nem vagyok hozzászokva. És nem fogom eltűrni ezt egy pasitól még a szüleim kedvéért sem. Szóval jól összevesztem velük, mert nemet mertem mondani. Szerintetek igazam van? Ha valakit elhívunk valahova, akkor azt nem kérni kellene parancsolgatás helyett? És ha elmondom, hogy én ott nem fogom jól érezni magam, akkor nem kellene azt nekik figyelembe venni? Vagy családfa mindenek felett? Hozzáteszem, hogy elgondolkodtam azon, hogy teszek a szüleimnek egy szívességet és elmegyek velük, aminek egyébként semmi értelmét nem láttam volna, de végül arra az álláspontra jutottam, hogy ha a bruttó 300 ezres fizetésükből havonta nem jut 20-30 ezer a lányuk albérletére, mert fizetni kell a kocsi részleteit, stb., akkor a kötelezettségeimen túl semmilyen szívességgel nem tartozom nekik.

Légyszi írjátok le a véleményeteket! Egyébként semmiben nem fog befolyásolni, mert elég határozott vagyok, csak úgy érdekel. :)


2009. dec. 12. 10:20
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/79 A kérdező kommentje:
13:57 A telefonszámom, címem, családi állapotom, mellbőségem sem olyan nagy titok. Csak itt nem ilyen kérdéseket kell feltenni. :) És még mielőtt felhoznád, hogy akkor priviben, elárulom, hogy van pasim. Még ha ez olyan hihetetlennek is tűnik itt néhány kommentelő számára. :)
2009. dec. 13. 14:18
 72/79 anonim válasza:
14%

Szia!

Az eddigiek alapján gyermeteg plázacicának tűnsz.Vigyázz arra,hogyan fogalmazol,mert én úgy látom azzal van a baj.A helyedben egyébként azt csinálnám, hogy valami szemérmetlen ruhát vennék fel,de vigyáznék,hogy addig ne lássák meg a szüleim,amíg oda nem értünk...Utána lehet,hogy többet nem hívnának:)

Abban meg neked van igazad,hogy igenis támogatniuk kell a szülőknek a gyereket,már ha van rá keret(persze ésszerű határokon belül),amíg egyetemre jár,hiába múlt el 18.A szülői felelősség egy életen át tart (már én is tudom).Ez alól azért kivételt képeznek a "nemtanuló", link gyerekek:)Ha valaki rendesen tanul,akkor alap,hogy támogassák a szülei,ha van rá pénzük.Egy albi,meg elosztva bőven kijön 30-ból,ha pl. 4-en vagytok. Kaját meg vinni kell otthonról. Olyan rossz lakást meg nem láttam még amit egyetemistáknak adtak ki és alapvető felszerelések nem voltak meg, szóval nem feltétlenül kell berendezést (plazmatv-t, gyümölcscentrifugát,haspadot) venni :)

2009. dec. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/79 anonim ***** válasza:
69%
Végig sem olvasom már a kommenteket, egy darabig eljutottam, de én még egy ennyire tudálékos, okoskodó, bunkó, elkényeztetett idióta r*bancot, mint te, még sosem láttam. Agyadra ment a pénz? Idióta liba vagy.
2009. dec. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/79 A kérdező kommentje:

Van egy jó hírem: végre találtam munkát! :D

Napi hét óra kérdőívezés a hidegben. :)

Majd mesélek, hogy milyen volt, ma kezdek.

2010. febr. 3. 07:56
 75/79 anonim ***** válasza:
62%

Nem baj ha hidegben kell dolgoznod, legalabb rajossz, hogy mit jelent a munka, es a penz! Eddig fogalmad nem volt rola, te azt gondolod, hogy a szuleid 300 ezres brutto fizetese csak ugy jon. Csak ugy az automata kidobja. Remelem lesz annyi eszed es kitartasod, hogy nem hagyod ott a melodat. A rossz ido miatt:))) A szovegedbol itelve konnyen meglehet viszont. Milyen jo, hogy lett munkad, igy mar nemsokara el is koltozkothesz es sajat labadra allhatsz.

En ugy vettem ki a mondandodbol, hogy te tanulsz, es csak kovetelozol. 20 evesen! Szallj magadba, es edzodj meg, mert az elet nagyon kemeny.

Mas egyedulallo no 2 gyerek mellett foiskolara jar es nyelvvizsgara keszul. Termeszetesen 8 orat dolgozik. Hol vagy te ettol?!

SZoval ne kovetelozz, legy halas a szuleidnek es szeresd oket amig csak lehet.

Amugy a nyaron pedig kimehetsz akar kulfoldre is dolgozni, nem fog leesni a gyuru az ujjadrol. Sok foiskolas, egyetemista dolgozza a nyarat vegig.

Gondolom, hogy nem nehez szakra jarsz, hiszen meg a nevet sem mered leirni:). Csak olyan bufeszak lehet, hogy legyen diplomad. Ne mindig mast hibaztass, igy nagyon nehez eleted lesz!

2010. febr. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/79 anonim ***** válasza:

Ugye nem Zepteres vagy hasonló munka?Azzal könnyen megjárhatod:(

Amúgy gratulálok, ügyi vagy, írd meg, hogy hogy tetszett az első nap:)

2010. febr. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/79 A kérdező kommentje:
12:25 Nem baj, ha ennyire buta vagy, ilyeneknek is kell lenni, hogy az okosak láthassák, hova nem szabad eljutni. :)
2010. febr. 4. 07:53
 78/79 A kérdező kommentje:

14:16 Ne is mondd, már "dolgoztam" náluk is, de azt én nem is nevezném munkának.


Az első nap jó volt. :) Azt hittem, rosszabb lesz 7 órát szenvedni a hidegben. Természetesen nem hagyom abba, mert tényleg az a célom, hogy a saját lábamra álljak.

2010. febr. 4. 07:55
 79/79 anonim válasza:
Nem tudom olvasod-e még... Azóta mi történt veled? :)
2015. jún. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!