Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek kinek van igaza?...

Szerintetek kinek van igaza? Ha nekem, akkor miért csinálják ezt a szüleim?

Figyelt kérdés

20/L. Anyukám egy hete bármilyen kérdés nélkül bejelentette, hogy családi összejövetelre megyünk, és mennem KELL. Tegnapig elhúzódott az ügy, ahol még mindig követelőztek, úgyhogy végül kimondtam a véleményem. Elmondtam nekik, hogy amikor legutoljára voltunk ott, akkor sem beszélt velem senki, pedig többször is próbáltam kapcsolatot teremteni. Azt gondolom, ha én megyek valakihez vendégségbe, azért legalább arra vegye a fáradtságot, hogy ne mindig nekem kelljen kezdeményezni. Ehelyett a velem egyidős unokatesóm, aki egyébként pasi, és alig ismerem, gúnyosan csak annyit kérdezgetett egész este, hogy kérek-e sört. Aztán le is koptatott. Nem akarok nagyszájúnak tűnni, de nem vagyok éppen csúnya csaj, és én ehhez nem vagyok hozzászokva. És nem fogom eltűrni ezt egy pasitól még a szüleim kedvéért sem. Szóval jól összevesztem velük, mert nemet mertem mondani. Szerintetek igazam van? Ha valakit elhívunk valahova, akkor azt nem kérni kellene parancsolgatás helyett? És ha elmondom, hogy én ott nem fogom jól érezni magam, akkor nem kellene azt nekik figyelembe venni? Vagy családfa mindenek felett? Hozzáteszem, hogy elgondolkodtam azon, hogy teszek a szüleimnek egy szívességet és elmegyek velük, aminek egyébként semmi értelmét nem láttam volna, de végül arra az álláspontra jutottam, hogy ha a bruttó 300 ezres fizetésükből havonta nem jut 20-30 ezer a lányuk albérletére, mert fizetni kell a kocsi részleteit, stb., akkor a kötelezettségeimen túl semmilyen szívességgel nem tartozom nekik.

Légyszi írjátok le a véleményeteket! Egyébként semmiben nem fog befolyásolni, mert elég határozott vagyok, csak úgy érdekel. :)


2009. dec. 12. 10:20
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/79 A kérdező kommentje:
11:21 Köszi a véleményt.
2009. dec. 12. 11:27
 22/79 A kérdező kommentje:
11:23 Hát igen, ha ezt ideadnák, akkor ugyanúgy el tudnám költeni az albiban is. A probléma szerintem az, hogy nem tudnak elengedni, és még mindig gyerekként kezelnek.
2009. dec. 12. 11:29
 23/79 anonim ***** válasza:
78%

Szia! Hááát, ha nem írtad volna oda az utolsó megjegyzésedet a szüleid pénztárcájáról, még igazat is adtam volna neked. Hiszen, ha a rokonok udvariatlanok, nem látnak szívesen, akkor minek szenvedd végig a vendégséget? Persze azért nem ártana egy önvizsgálat, hátha éppen a te viselkedésed a téged övező kellemetlen légkör kiváltó oka? Ezt innen nehéz megítélni.


De amit a szüleidről írtál, az nagyon csúnya dolog. Ha egy tizenéves kamasz írja, azt mondom, faragatlan, lázad, majd benő a feje lágya. De te már felnőtt vagy! Nem szabad ilyen önzőnek lenned! Biztos vagyok benne, hogy nem szenvedsz hiányt semmiben, csak mindig többet és többet akarsz. Az viszont, hogy a szüleid ezekből az extra igényekből mit hajlandóak finanszírozni, nincs összefüggésben azzal, hogy szeretettel, tisztelettel tartozol nekik, amiért a világra jöttél, szeretetben, jólétben felneveltek és még húszévesen is fizetik a tanulmányaidat, ellátásodat. Ahhoz pedig végképp semmi közöd, hogy a szüleid mennyit keresnek! Nyilván keményen megdolgoznak azért a pénzért, csak nekik van joguk eldönteni, hogy ebből mire, mennyit áldoznak. Egy albérlet nem 20-30 ezer forint, ezt a te korodban már illene tudni. A bérleti díjon felül ki kell fizetni a rezsit, közös költséget, biztosítást (ha betörnek hozzád, vagy nyitva hagyod a csapot, ki téríti meg a kárt?), az étkezésed sem két fillér, biztosan kellene edényeket, és egyéb felszereléseket venni még egy bebútorozott albérletbe is. Bárhogyan számolom, havi kb. 100 ezer forintos "támogatást" vársz el a szüleidtől!!!Sok korodbeli csak úgy jut főiskolára, egyetemre, hogy mellette délután, este dolgozik mint a güzü, hogy legalább kaja, kollégium jusson. Nem beszélve azokról, akik főállás mellett, levelezőn kénytelenek végigküzdeni az iskolát, mert már semmilyen támogatásra sem számíthatnak a szülőktől. Pedig, hidd el, őket is nagyon szeretik, csak nem jut elég pénz!

Azt javaslom, vegyél vissza cseppet az igényeidből és légy tisztelettudóbb a szüleiddel! Majd, ha magad keresed és osztod be a pénzt a mindennapokra, megérted, miért írtuk ilyen sokan majdnem ugyanazt.

2009. dec. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/79 anonim ***** válasza:
97%

nekünk is van 1-2 idióta rokonunk, és amíg tizenéves voltam, nekem is mennem kellet.

vittem egy könyvet, leültem a sarokban és kész. mindenkinek magasról tettem a fejére. ha én ki vagyok nézve onnan, és nem érdeklem őket, akkor minek vegyem a fáradságot?

a legtöbb, amit beszéltek velem, hogy leszóltak a hajam és az öltözködésem miatt, valamint megpróbálták megmagyarázni, hogy úgy kéne élnem mint nekik... erről ennyit...

2009. dec. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/79 anonim ***** válasza:
87%

Ha 15.000-ből kijön az albérlet, és dolgoznál is suli mellett, akkor miért nem csinálod?


Segítek:

1.) keress munkát.

2.) keress albérletet

3.) költözz oda


Ne mástól várj pénzt/segítséget, hanem tegyél a saját sorsodért.

2009. dec. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/79 A kérdező kommentje:
11:32 Köszi a hosszú választ. Talán amit kiemelnék, az az, hogy én nem követelőztem senkivel szemben. A dolog ugye most arról szólt, hogy szerettek volna rám erőltetni valamit, amit nem szerettem volna, utána érzelmi zsarolással jöttek, meg hogy tegyek nekik egy szívességet. Úgy érzem, hogy én csak akkor kell, hogy szívességet tegyek, ha nekem is tesznek. Az igaz, hogy engem ellátnak itthon mindennel, én ezt pedig viszonzom azzal, hogy egész nap tanulok, hogy minél hamarabb a saját lábamra állhassak, takarítok, megkérdezem tőlük, hogy miben segíthetek még. Abszolút kiveszem a részem a családi munkából. És szerintem pluszokat azokért az emberekért teszünk, akiken látod, hogy ők is tisztelenek téged, nem követelőznek, kiváncsiak a véleményedre.
2009. dec. 12. 11:38
 27/79 A kérdező kommentje:
11:36 Igen, ezt én is megtehettem volna, de úgy gondoltam, büszkébb leszek magamra, ha végre nemet tudok mondani valamire, amit szeretnének értelmetlenül rám erőltetni.
2009. dec. 12. 11:39
 28/79 A kérdező kommentje:
11:37 Egész nyáron munkát kerestem, és még ősszel is próbálkoztam. De nem tudom, ki próbált már érettségivel munkát keresni. Úgy gondolom, hogy már ez is plusz dolog tőlem. Ha (erős szülői ráhatással) a mellett köteleztük el magunkat, hogy a felsőfokú tanulmányokat választom a szakma helyett, akkor a szülők felelőssége a diplomáig tart.
2009. dec. 12. 11:43
 29/79 anonim ***** válasza:
64%

Szívességet szeretetből ad az ember,jószívűségből.De látom neked hiába is magyaráznák itt sokan.

Az hogy pumpolni akarod a szüleid,és ők nem hagyják,az nem szívesség,vagy nem szívesség kérdése.

Egyébként tényleg,miért is nem mész dolgozni,aztán legalább rájösz meddig jutsz havi 20-30 ezerből!

2009. dec. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/79 anonim ***** válasza:
70%

A szüleid simán rád költik a fizetésük jó részét, hiszen fizetik a rezsid, a ruházkodásod, a kajádat.

15 ezerért még hármasban sem találtok albérletet. Te szerintem egyáltalán nem vagy tisztában az árakkal.

Ha ilyen a hozzáállásod ésn még azt sem csodálom, hogy nem vagy kedvelt nagycsaládi körben.

Én elképzelhetetlennek tartanám, hogy ne akarjak a rokonaimmal találkozni, főleg ilyen közeliekkel. A család fontos dolog.


Ha valami nem tetszik, akkor keress munkát, az én gyerekeim is tanítanak az egyetem mellett, nem azért mert nem kaphatnának elég pénzt, hála istennek tízszer ennyit is tudnánk adni nekik. Azért tanítanak, hogy önállóak legyenek, hogy megtanuljanak bánni a pénzzel, hogy elmondhassák, ezt én kerestem meg. Neked nagy problémáid lesznek, ha találsz állást és önállóan akarsz élni, Főleg ilyen arrogáns hozzáállással, hogy "semmilyen szivességgel nem tartozom nekik".

Ha semmit nem adnának és neked kéne megkeresned a megélhetésed, akkor is felneveltek. Már eddig is milliókat költöttek rád. És szerettek. Tehát tartozol nekik, sokkal tartozol.

2009. dec. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!