Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Plasztikai műtétet akarok, de...

Plasztikai műtétet akarok, de szüleim megtiltották. Most mit csináljak? Te mit tennél?

Figyelt kérdés

Az orromról lenne szó. Elég nagy, széles és hosszú is. Már évek óta megszeretném csináltatni egy pici, pisze, fitos gyönyörűséget a helyére varázsoltatni.....

A pénzem is meg van hozzá. De ezt a pénzt úgy gyűjtöttem össze, (soha nem dolgoztam kivéve alkalmi diákmunkák) hogy a szülőktől/nagyszülőktől kapott karácsonyi/húsvéti/szülinapi/stb ajándékra kapott pénzt eltettem... így jött össze az évek során egy tehetősebb összeg.

Ebből simán fedezhetném az operáció minden költségét.

De szüleim hallani sem akarnak róla.

A műtét után 2 hétig gipszben van az orrom, és fájdalmaim is lehetnek/lesznek, tehát itthon kellene lennem velük egész nap a begipszelt orrom társaságában. Megtébolyodnának.

Azt mondják, hogy ez a pénz az ő pénzük, és erre a "hülyeségre" nem engedik elkölteni.

Szerintem viszont egy olyan testrészemről van szó, ami ÉLETEM HÁTRALEVŐ RÉSZÉBEN, a nap 24 órájában látható lesz, az arcomon hordom, és az önbizalmamat, önértékelésemet teljesen rendbehozná.

19/L


2011. aug. 31. 18:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
43%

Lehet,hogy sokaknak nem fog tetszeni a válaszom,de...

Már elmúltál 18,szóval nem annyira szólhatnak bele,hogy mit tehetsz.Jó,lehet,hogy az első pár napban még haragudni fognak,de hidd el,megbékélnek idővel.

2011. aug. 31. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Szerintem várd meg, amíg független leszel tőlük. Valóban életed hátralévő részéről van szó, egy-két év mit számít? Ha elköltöztél, akkor minden balhé nélkül meg tudod csináltatni a műtétet.
2011. aug. 31. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Elmúltál már 18, te spóroltad meg a pénzt amit arra adtak, hogy azt vegyél amit akarsz, de ha nem tetszik nekik, menj dolgozni és keresd meg magad a rá valót! Ha téged nagyon zavar csináltasd meg!
2011. aug. 31. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
71%

Költői kérdés: "Mikor lesz már vége azoknak a kérdéseknek amikor a 18 éves múlt "gyerekek" nyavalyognak, hogy apuci és anyuci ezt meg azt megtiltott?!"

FELNŐTT VAGY! Azt csinálsz amit akarsz nem szólhatnak bele még akkor sem ha nem tetszik nekik. Ne, hogy már ők döntsenek helyetted. Tessék a sarkadra állni és megcsináltatni az orrod, mert ha így folytatod örökre a szüleid utasításait fogod követni!

2011. aug. 31. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Szerintem igazad van, ha nagyon zavar es megvan ra a penzed miert ne... ? En a helyedben tenykent kozolnem, de elmagyaraznam azert rendesen hogy tenyleg zavar es sokkal jobban fogod erezni magad utana..
2011. aug. 31. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Én azoktól a napoktól félek, amikor be lesz kötözve az orrom, mint valami súlyos sebesült úgy fogok kinézni, és ebben a kis lakásban leszek CSAK velük. Szóval azoktól a kiabálásoktól, hisztériáktól, gonosz megjegyzésektől, szidkozódásoktól tartok...... amúgy is elég aggresszívak.
2011. aug. 31. 18:34
 7/14 anonim ***** válasza:
Akkor várd meg azt amikor már nem laksz a szüleiddel és csináltasd meg akkor.
2011. aug. 31. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Menj addig egy barátnődhöz,vagy kérj kórházi ellátást.Én is megműttetném az orrom,ha lehetne,de nekem nincsen rá pénzem.Talán majd egyszer,mert nekem is az önbizalmam megy rá,hogy olyan amilyen,és csúfolnak is miatta!Ők nem engednék hogy ezt tegyem,de ha egyszer lesz rá pénzem megműttetem.Mondd el nekik,hogy nem a melledet akarod műttetni,nem zsírleszívást akarsz,nem azért csinálod mert ez a divat,és mindennel meg vagy elégedve,csak az orroddal nem.Mondd el hogy az önbizalmadat teljesen tönkreteszi,és nem nekik kell minden nap a tükörben nézegetni,hogy nem tetszik!Én tudom milyen érzés.Bár gondold át alaposan,akármi baj is történhet,és csak megbízható orvossal csináltasd,kérdezed meg a komplikációkat,stb.!Tényleg csak akkor érdemes megműttetni,ha annyira nagyon nagyon zavar.Mert általában ahogy egy ember megszületik,úgy szép : ) (én azért műtetném meg,mert születésem óta van egy szépséghibám az orromon).Szóval ha kiállna vagy nem tudom mi,akkor nem műttetném meg.
2011. aug. 31. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Először is tegyél fel egy képet ha gondolod és majd eldöntjük hogy szükséges -e egyátalán változtatni rajta.

Lehet, hogy csak te gondolod ezt, és ebből a pénzből inkább utazgathatnátok is a barátoddal vagy bármi más szórakozásra is lehetne költeni.

2011. aug. 31. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
62%

Felnőtt vagy, jogodban áll rendelkezni a tested a felől.


Minden esetre én plasztikaellenes vagyok, szóval ha az én lányom lennél és a tiltásom ellenére megcsináltatnád, én úgy lennék vele, hogy akkor most kezdj el dolgozni, tartsd el magad és keress magadnak új otthont. Semmi harag, de aki elég nagylány egy orrműtéthez, legyen elég nagylány a különéléshez is!

2011. aug. 31. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!