Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van olyan, amit neked megtilto...

Van olyan, amit neked megtiltottak a szüleid, de te megengeded a gyerekednek? Vagy amit neked nem volt szabad, a veled egykorúaknak meg igen?

Figyelt kérdés
Azt is írjátok le, hogy hány évesek voltatok. Köszönöm!
2009. okt. 11. 11:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Olyan inkább van, amit én nem engedek meg...nálunk ilyen az édességevés korlátozása, mivel én kövér gyerek/felnőtt lettem és nem akarom ugyanezt a gyerekeimnek. Fontos, hogy teljes kiőrlésű lisztet használjak és a lehető legkevesebb cukrot. Anyám sosem volt képes megérteni ennek a jelentőségét.
2009. okt. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Értem. Nővéremnek például sok mindent nem engedtek meg, amit nekem. Pl. 3.-os koromban már mobilom volt, 9 éve van számítógépem, fél éve minden nap itt alszik a barátom, többet költhetek szórakozásra stb. Ja és nem dirigálnak annyira. Ettől függetlenül rendet rakok, takarítok stb. Bár ők ezt nem követelik meg.
2009. okt. 11. 11:25
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik legalapvetőbb tiltás volt velem/velünk szemben, hogy egyetlen barátot sem vihetünk haza. Hatan voltunk, így arra hivatkoztak: vagytok ti elegen, ide ne hozzatok senkit. Ezt én természetesen megengedem az enyémnek, hiszen nálunk ez annak idején fordítva is működött, vagyis: mi sem mehettünk el senkihez. Csak egymással játszhattunk.
2009. okt. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem engedte anyám, hogy bármilyen párkapcsolatom legyen 18 éves koromig, mivel azt hitte, hogy majd én is 17 évesen teherbe fogok esni, mint ő velem... Tehát amint megtudta, hogy egyáltalán pl. a vonaton beszélgettem egy falubeli fiúval, máris rohant a srác szüleihez, kivágta a patáliát, és ennek az lett a következménye, hogy egy idő után senki nem állt velem szóba a faluban...

Emellett bulizni sem mehettem, egész nap otthon kellett ülnöm, és segítenem neki a kertben dolgozni, illetve nevelni a nálam sokkal fiatalabb öcsémet.

Én a gyerekeimet sosem fogom arra rákényszeríteni, hogy vigyázzanak a testvérükre, illetve akaratukon kívül több házimunkát kelljen végezniük, mint amennyi jogosan elvárható tőlük.

Emellett megfelelő társasággal és óvintézkedések mellett mehetnek majd bulizni már gimnazistaként is. Azt sem fogom tiltani nekik, hogy kapcsolatuk legyen, mert én az anyai tiltás hatására sajnos 18 éves korom után olyan kapcsolatokba keveredtem, amikbe nem kellett volna, pusztán csak hogy megmutassam, hogy képes vagyok kapcsolatot építeni.

Emellett azonban meg is fogok tőlük követelni egyes dolgokat, mint pl. a képességeikhez mérten jó tanulmányi eredményt, illetve a napi sportot és rendet a szobájukban. Azt gondolom, ez nem teljesíthetetlen elvárás.

2009. okt. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Hú, de jó kérdés :) Így, hogy már én is szülő vagyok, nem is jut eszembe ilyen. Pl. nem engedték, hogy házibulit tartsak, amikor nyaralni mentek,és akkor szentül megfogadtam, hogy én majd engedni fogom. Most már én is azt mondom, hogy nem engedném. Pont azért, amiért anyuék se engedték. Nem hiányzik az nekem, hogy valami kár keletkezzék a cuccaimban. Szóval mostmár nagyjából értem, hogy miért nem engedtek bizonyos dolgokat. De amúgy engem nem is fogtak szigorúan, szóval elég kevés olyan dolog van, amit nekem nem engedtek meg, ezért kevés olyan dolog maradt, amit majd én megengedek, és nekem nem lehetett. Amit tiltottak mégis, azt jó okkal tették.
2009. okt. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Az önállóságot nekem tiltották. Hűlyének tartottak ahoz, hogy felelőségteljesen tudjam vállalni a döntéseimet. Nem is adtak szabad mozgást. Én nem fogom korlátozni ebbe a lányomat. Bár az zavar, hogy nem mindig elfogadható a megatartása idegenekkel szemben és ilyenkor csak azt tudom szajkózni nem való. Igaz még csak 17 hónapos. De iszonyat, hogy már most hogy flörtöl. Viccen kívűl csak a fiúk izgatják és a nagyfiúkat mindig meg akarja érinteni. Lehet, hogy rajtam látja ezt mert csüngök az apján. :)
2009. okt. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Még nincs gyerekem,de biztoshogy meg fogom neki engedni,hogy házimunkát csináljon,kipróbálhassa a háztartási gépeket,hogy kell őket kezelni,meg ha pl az egész osztály kirándulni megy,nem fogom azt mondtani,h márpedig te nem mehetsz,mert beléd megy a kullancs,meg meg fogom neki engedni,hogy verekedjen,veszekedjen másokkal.Különben belőle is egy magatehetetlen szerencsétlen öngyilkosjelölt válik majd,mint amilyen én is lettem.Bár ez csak elmélet,mivel ebbe a büdös életbe én senkinek nem fogok kelleni,ebből kifolyólag nem lesznek gyerekeim... 19/L
2009. okt. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

még nincs gyerekem,de azt hiszem nincs olyan,amit én másképp tennék mint a szüleim. Ők jól neveltek,szigorúan,de ésszerűen. Akkor bántott pl,hogy miért nem mehettem 14évesen diszkóba,de most már teljesen értem és jogos volt,tehát én is így szeretném csinálni. jó példát mutattak és én is szeretnék,ha majd családom lesz.

Olyan sok volt,amit kortársaim tehettek,de én nem - diszkóba járás, éjjelekig csavargás ilyesmi. De felnőtt fejjel már látom,miért nem engedték ezeket nekem és nagyon jól tették,hogy mondjuk 10-re haza kellett mennem.

2009. okt. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

nekem szinte semmi normális dolgot nem tiltott meg anyukám. mehettem bulizni (16éves korom után), lehetett fiúm, itt is alhatott még suliidőben is.


amit viszont az én gyerekemnél nem fogok elcseszni: ki fogom deríteni, hogy mi az, amiben tehetséges. és ebben képezni. ha hagyja :)

2009. okt. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én szinte mindent másként csinálok mint a szüleim. Amikor ovis voltam anyukám akaratom ellenére fiús rövidre vágatta a hajam, mert neki nem volt kedve minden reggel fésülgetnie. :-( 6 éves lányomnak fenékig érő haja van, ami igaz, hogy rengeteg törődést igényel, de csak akkor lesz levágva, ha majd Ő akarja.

Én soha nem kaptam zsebpénzt, mert anyu mindig azt mondta, hogy kérjek és ad. Hát soha nem adott, inkább elküldött 12 évesen fóliasátorba dolgozni. Pedig anyagilag nem lettünk volna rászorulva. Így hát 12 éves koromtól minden nyaram kemény munkával telt, jó ha 1 szabad hetem volt. :-(

6 éves lányom mindig kap saját pénzt, amit arra költ amire csak akar. Nem kell nagy összegekre gondolni, havi 200-300Ft-ról van szó. És nem szeretném hogy nyaranta majd dolgozni járjon, hiszen lesz majd éppen elég ideje erre ha felnőtt lesz.

Barátokat én sem vihettem haza, mert anyut idegesítette a ricsaj. Nálunk mindig itt van egy-két ovis barátnő, van amikor egyszerre négy is. :-)

Engem nem engedtek semmilyen külön foglalkozásra, mert anyuék szerint ezeknek semmi értelme. A lányom 1 éve rendszeresen lovagolni jár.


Most hirtelen csak ennyi jutott eszembe.

2009. okt. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!