Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek kinek van igaza?...

Szerintetek kinek van igaza? Ha nekem, akkor miért csinálják ezt a szüleim?

Figyelt kérdés

20/L. Anyukám egy hete bármilyen kérdés nélkül bejelentette, hogy családi összejövetelre megyünk, és mennem KELL. Tegnapig elhúzódott az ügy, ahol még mindig követelőztek, úgyhogy végül kimondtam a véleményem. Elmondtam nekik, hogy amikor legutoljára voltunk ott, akkor sem beszélt velem senki, pedig többször is próbáltam kapcsolatot teremteni. Azt gondolom, ha én megyek valakihez vendégségbe, azért legalább arra vegye a fáradtságot, hogy ne mindig nekem kelljen kezdeményezni. Ehelyett a velem egyidős unokatesóm, aki egyébként pasi, és alig ismerem, gúnyosan csak annyit kérdezgetett egész este, hogy kérek-e sört. Aztán le is koptatott. Nem akarok nagyszájúnak tűnni, de nem vagyok éppen csúnya csaj, és én ehhez nem vagyok hozzászokva. És nem fogom eltűrni ezt egy pasitól még a szüleim kedvéért sem. Szóval jól összevesztem velük, mert nemet mertem mondani. Szerintetek igazam van? Ha valakit elhívunk valahova, akkor azt nem kérni kellene parancsolgatás helyett? És ha elmondom, hogy én ott nem fogom jól érezni magam, akkor nem kellene azt nekik figyelembe venni? Vagy családfa mindenek felett? Hozzáteszem, hogy elgondolkodtam azon, hogy teszek a szüleimnek egy szívességet és elmegyek velük, aminek egyébként semmi értelmét nem láttam volna, de végül arra az álláspontra jutottam, hogy ha a bruttó 300 ezres fizetésükből havonta nem jut 20-30 ezer a lányuk albérletére, mert fizetni kell a kocsi részleteit, stb., akkor a kötelezettségeimen túl semmilyen szívességgel nem tartozom nekik.

Légyszi írjátok le a véleményeteket! Egyébként semmiben nem fog befolyásolni, mert elég határozott vagyok, csak úgy érdekel. :)


2009. dec. 12. 10:20
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/79 anonim ***** válasza:
66%
Komolyan, az első kérdésnél még sajnáltalak, de mostmár örülök, hogy nem te vagy az én lányom. :(
2009. dec. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/79 A kérdező kommentje:
11:11: Rosszul írtam, bocsi. Nettó. Ennyit kézhez kapnak.
2009. dec. 12. 11:14
 13/79 A kérdező kommentje:
11:12: Autórészletük van egy olyan több milliós kocsira, amit alig használnak. Amikor mondtam, hogy szerintem nem sok értelme van abba ölni a pénzt, és inkább hasznosabb lenne, ha rám is költenének valamennyit, olyan érveket hoztak fel, hogy gyűjteni kell majd temetésre is, stb.. Én még mindig úgy érzem, hogy nekem van igazam.
2009. dec. 12. 11:16
 14/79 A kérdező kommentje:
11:13 Köszi azért a véleményt.
2009. dec. 12. 11:17
 15/79 anonim ***** válasza:
63%

nettó 300.000


kocsi részlet mondjuk 50.000

lakás+kocsi rezsi 90.000 (?)

kaja hármótokra 80.000


Marad 80.000Ft ruházkodásra, megtakarításra, nem várt kiadásokra, zsebpénzre, tankönyvre, jegyzetre, utazásra, stb stb...


Hova fér bele ebbe az a cca 90.000Ft amibe az albérleted kerülne?

2009. dec. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/79 anonim ***** válasza:
69%
Megkérdezhetem hány évesek a szüleid? Csak mert lehet, hogy a tipikus generációs probléma van köztetek....
2009. dec. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/79 anonim ***** válasza:
84%

Akkor most gyerek vagy,akinek a szüleinek pénzt kell adni,vagy határozott felnőtt,akinek nem lehet dirigálni?Mert nekem egy elkényeztetett majomnak tünsz inkább.

Igen,az a fiú lehet,hogy sok pénzt kap relatíve a szüleitől,de biztos,hogy szereti,tiszteli is őket.

Nem,nem az a természetes,hogy valaki 20 évesen a szüleit pumpolja,követelőzik,ráadásul még arra is képtelen,hogy kis szívességet tegyen az édesanyjának.

2009. dec. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/79 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem rád is költenek,többet is mint megérdemelsz,hacsak nem a híd alatt alszol,gyalog jársz mindenhova,természetesen ruha nélkül és kizárólag fénnyel táplálkozol.
2009. dec. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/79 A kérdező kommentje:
11:19 15 ezerből már ki szoktak jönni az albik, ha hárman lakunk benne, és megosztjuk a költségeket. A rezsit átemelhetnék abból a költségből, ami itthon a rám jutó rezsi. A kajával ugyanígy. És ha valaki szerint ebből nem tudnék kijönni, akkor +- 10 ezer. De légyszi ne nevezzetek elkényeztetettnek, mikor leírtam, hogy elmennék valamit dolgozni a suli mellett, de ennyi utazás után nincs még arra is időm. Csak albi mellett tudnám azt csinálni, és akkor minden költségemet ki tudnám fizetni. De azt ne mondjátok, hogy egy szakma nélküli, egyetemista csajra szégyen, ha a szülei is költenek minimális pénzt. Néhány hozzászólóval nagyon nem értek egyet...
2009. dec. 12. 11:26
 20/79 A kérdező kommentje:
Másik 11:19 Nincs ilyen probléma szerintem. Átlagos szülő-korúak. :D
2009. dec. 12. 11:27
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!