Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek kinek van igaza?...

Szerintetek kinek van igaza? Ha nekem, akkor miért csinálják ezt a szüleim?

Figyelt kérdés

20/L. Anyukám egy hete bármilyen kérdés nélkül bejelentette, hogy családi összejövetelre megyünk, és mennem KELL. Tegnapig elhúzódott az ügy, ahol még mindig követelőztek, úgyhogy végül kimondtam a véleményem. Elmondtam nekik, hogy amikor legutoljára voltunk ott, akkor sem beszélt velem senki, pedig többször is próbáltam kapcsolatot teremteni. Azt gondolom, ha én megyek valakihez vendégségbe, azért legalább arra vegye a fáradtságot, hogy ne mindig nekem kelljen kezdeményezni. Ehelyett a velem egyidős unokatesóm, aki egyébként pasi, és alig ismerem, gúnyosan csak annyit kérdezgetett egész este, hogy kérek-e sört. Aztán le is koptatott. Nem akarok nagyszájúnak tűnni, de nem vagyok éppen csúnya csaj, és én ehhez nem vagyok hozzászokva. És nem fogom eltűrni ezt egy pasitól még a szüleim kedvéért sem. Szóval jól összevesztem velük, mert nemet mertem mondani. Szerintetek igazam van? Ha valakit elhívunk valahova, akkor azt nem kérni kellene parancsolgatás helyett? És ha elmondom, hogy én ott nem fogom jól érezni magam, akkor nem kellene azt nekik figyelembe venni? Vagy családfa mindenek felett? Hozzáteszem, hogy elgondolkodtam azon, hogy teszek a szüleimnek egy szívességet és elmegyek velük, aminek egyébként semmi értelmét nem láttam volna, de végül arra az álláspontra jutottam, hogy ha a bruttó 300 ezres fizetésükből havonta nem jut 20-30 ezer a lányuk albérletére, mert fizetni kell a kocsi részleteit, stb., akkor a kötelezettségeimen túl semmilyen szívességgel nem tartozom nekik.

Légyszi írjátok le a véleményeteket! Egyébként semmiben nem fog befolyásolni, mert elég határozott vagyok, csak úgy érdekel. :)


2009. dec. 12. 10:20
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/79 anonim ***** válasza:
85%

Jaj, hányszor átéltem én is ezt!

Sajnos sok ember ilyen, hogy nagyon érdekli őket, mit szólnak mások.

Most konkrétan anya műveli ugyanezt, én a karácsonyi nagyszülős összejövetelt tervezem kihagyni, ezt pont tegnap említettem anyának, erre kijelentette, hogy ne okozzak NEKI szégyent, mert milyen már az, hogy kihúzom magam a családi programok alól. Pedig ő is ismeri a szüleit, tudja,hogy ott minden lesz, csak jókedvű csevej nem...

Én sem vagyok már gyerek, sőt! És mégis rá akarna kényszeríteni, persze ha nem akarok menni, úgysem fog tudni rávenni, de akkor hallgathatom sokáig az érzelmi zsarolását, siránkozását.

Szóval nem tudok okos tanácsot adni, mert minden ember más.

Ha "illedelmes, jól nevelt" lány vagy, úgyis el fogsz menni, hogy ne legyen cirkusz.

Ha meg olyan, mint én, akkor nem mégy el, mert az ember felnőtten hagy döntse már el saját maga, mi a jó neki.

Én én. pl. illemből nem fogok végigülni borzalmas órákat csak azért, hogy teljes legyen a családi kép. Amúgy is van máshová is mennem akikkel szívesebben lennék, hátha ki tudsz találni te is valamit, hogy párod szüleihez mégy pl.

2009. dec. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/79 anonim ***** válasza:
83%

Én pld. elmennék, és nagyon undok/vagy nagyon szótlan lennék egész este.. Hátha rájönnek, hogy legközelebb nem kell erőltetni.. Egyébként nem értem. 2 éve hivatalosan is teljes jogú felnőtt vagy. Mi az, hogy KELL menni?


Az unokatestvéreim kb. 14-15 éves koruktól eldönthetik, hogy mennek-e nyáron a szülőkkel nyaralni, vagy otthon maradnak.. (naná, hogy otthon maradnak).

2009. dec. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/79 anonim ***** válasza:
50%

Jól értem, hogy te 20 évesen elvárnád, hogy a szüleid fizessék az albérletedet?


Nem vagy te kicsit elkényeztetve?

2009. dec. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/79 anonim ***** válasza:
77%
Azért egy albérlet az nem 20-30 ezer, nyilván azt te is tudod. Talán egy szoba ennyi.. + rezsi. És még élned is kell valamiből. Egy minimális külön "háztartás" fenntartása, még ha egyedül is lennél, minimum 80-100 ezer.. alaphangon.
2009. dec. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/79 anonim ***** válasza:
47%

Nincs igazad,ha évente egy napot nem bírsz ki,akkor te nem szereted a szüleidet.

Attól,hogy szép vagy,lehetsz még társaságban elviselhetetlen,nem mindenki a divatról akar beszélgetni...

Az meg undorító,hogy a szüleidet pumpolnád is,én sem adnék a helyükbe.

Nem határozott vagy,hanem végtelenül beképzelt,bunkó.Aki határozott,az nem szüleitől várná el a pénzt.

2009. dec. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/79 A kérdező kommentje:

Köszi az első két hozzászólást.


10:46: A 300 ezernek a harmadát igazán költhetnék a gyerekükre. Vagy kevesebbet. Szerintem. De csakis minimális pénzt fordítanak rám. Ebben egyébként az a jó, hogy én még egyszer nem követeltem tőlük azt, hogy költsenek rám pénzt. Szóval én is elvárnám, hogy akkor legalább tiszteletben tartsák az én véleményemet.

Azt pedig nem tudom megoldani, hogy naponta utazok egy csomót a suli miatt, mert nem fizetik az albérletem, és e mellett még dolgozzak is. Albiban már egyszerűbb lenne, biztos tudnék keresni egy kis pénzt. Mellesleg megjegyzem, hogy az egyetemistáknak nincs szakmája, és én még nem hallottam olyanról, aki suli mellett magának fedezte volna a költségeit.


Ja, amúgy nem mentem el velük. Most biztos én vagyok a téma...

2009. dec. 12. 11:03
 7/79 anonim ***** válasza:
82%

Bruttó 300.000ft az nettóban csak 170.000Körül van.


Az nem olyan sok pénz, h abból teli még albérletre is a gyereknek...


Egyébként nagyon sokan dolgoznak suli mellett.

2009. dec. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/79 A kérdező kommentje:
10:55: Pontosan így gondoltam először én is. Barátnőim mondták, mikor felvettek az egyetemre, hogy mindannyian albiban vagy koliban lesznek. Úgy gondoltam, hogy nincs jogom követelőzni a szüleimnél, hogy márpedig nekem is az kell. De miután ők kihasználták azt, hogy én ilyen megértő voltam, és még ők kezdtek el követelőzni, nem tetszett a dolog. Akkor döntöttem el, hogy én is úgy állok majd hozzájuk, mikor találkoztam egy pasival, aki mondta, hogy az apukája minimálbért keres, az anyukája munkanélküli, de a harmadolják a pénzt, és azz al a résszel a fiuk szabadon gazdálkodhat. Így most ő is koliban van. Most komolyan, szerintetek nem ez lenne a normális?
2009. dec. 12. 11:12
 9/79 anonim ***** válasza:
42%
Főleg ha a szüleidnek még autó részletük is van erre nettó 170-re.
2009. dec. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/79 A kérdező kommentje:
11:00: Te akkor csak azért elmennél, mert "úgyis kibírod"?
2009. dec. 12. 11:13
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!