Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek kinek van igaza?...

Szerintetek kinek van igaza? Ha nekem, akkor miért csinálják ezt a szüleim?

Figyelt kérdés

20/L. Anyukám egy hete bármilyen kérdés nélkül bejelentette, hogy családi összejövetelre megyünk, és mennem KELL. Tegnapig elhúzódott az ügy, ahol még mindig követelőztek, úgyhogy végül kimondtam a véleményem. Elmondtam nekik, hogy amikor legutoljára voltunk ott, akkor sem beszélt velem senki, pedig többször is próbáltam kapcsolatot teremteni. Azt gondolom, ha én megyek valakihez vendégségbe, azért legalább arra vegye a fáradtságot, hogy ne mindig nekem kelljen kezdeményezni. Ehelyett a velem egyidős unokatesóm, aki egyébként pasi, és alig ismerem, gúnyosan csak annyit kérdezgetett egész este, hogy kérek-e sört. Aztán le is koptatott. Nem akarok nagyszájúnak tűnni, de nem vagyok éppen csúnya csaj, és én ehhez nem vagyok hozzászokva. És nem fogom eltűrni ezt egy pasitól még a szüleim kedvéért sem. Szóval jól összevesztem velük, mert nemet mertem mondani. Szerintetek igazam van? Ha valakit elhívunk valahova, akkor azt nem kérni kellene parancsolgatás helyett? És ha elmondom, hogy én ott nem fogom jól érezni magam, akkor nem kellene azt nekik figyelembe venni? Vagy családfa mindenek felett? Hozzáteszem, hogy elgondolkodtam azon, hogy teszek a szüleimnek egy szívességet és elmegyek velük, aminek egyébként semmi értelmét nem láttam volna, de végül arra az álláspontra jutottam, hogy ha a bruttó 300 ezres fizetésükből havonta nem jut 20-30 ezer a lányuk albérletére, mert fizetni kell a kocsi részleteit, stb., akkor a kötelezettségeimen túl semmilyen szívességgel nem tartozom nekik.

Légyszi írjátok le a véleményeteket! Egyébként semmiben nem fog befolyásolni, mert elég határozott vagyok, csak úgy érdekel. :)


2009. dec. 12. 10:20
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/79 A kérdező kommentje:
13:28 Igen, tényleg hasznosak voltak a kommentek. Nem tudom, miből fakad ez az ellenségeskedésed. Azt sem mondtam, hogy szemetek a szüleim. Főleg azért nem, mert fizetik a tanulmányaimat. Szerintem e között nincs is összefüggés.
2009. dec. 12. 13:33
 52/79 A kérdező kommentje:
13:31 Itt egy csomóan azt mondták, hogy még a rokonoknál sem kellett volna nemet mondanom. Te meg azt, hogy még a diákhitelt is vegyem fel. Na, én pont ezért tettem fel a kérdést, mert tudtam, hogy itt sok különböző véleménnyel szembesülhetek majd.
2009. dec. 12. 13:35
 53/79 anonim ***** válasza:
87%

Mit tiltson le a modi? A tahó egy vélemény.


Ne dumálj nekem, hogy egyetem mellett nem lehet munkát találni. Ott a diákmunka. Az enyémek tanítanak, mert jól tanulnak és sok évfolyamtársukat és az alsóbb évfolyamokat korrepetálják. Kiraktak egy cetlit a faliújságra és kész.

Sok barátjuk dolgozik, kiszolgálnak, árufeltöltenek, adatrögzítenek, kisegítők itt-ott. Az nem kap munkát diákként aki nem akar.

Te tényleg nem őszinte vagy, hanem önfejű, elkényeztetett és arrogáns és az két teljesen külön dolog.

2009. dec. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/79 anonim ***** válasza:
53%

Egy MLM arról szól,hogy minnél több pénzt húzzanak le a belépőkről,ezt már egy ovis is tudja.Azonkívül ez nem munka,tehát ha neked ilyen fogalmaid vannak a munkáról,akkor később bajba leszel.

Ejnye-bejnye,most meg modiért kiabálsz?Hová tünt a nagy határozottság,más szoknyája mögé bújni megint?

Na,még mindig nem árultad el,azok a haverok,akík úgy szeretnek,miért is nem fogadnak be,aztán utánna kifizeted őket,ha dolgozol?Jaj,ne is mond,nincsenek semmiféle haverok,pláne olyan,aki a nyakába venne.

2009. dec. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/79 A kérdező kommentje:
13:35 Köszi a véleményt. Én csak azt tudom leírni, amit tapasztaltam, az más kérdés, hogy látatlanban itt sokan megállapítják, hogy én nem is szeretnék dolgozni. Diákmunka csak néhány hétre szól, mert akkora a túljelentkezés, hogy veszik is fel a következőket. Egyébként azt is próbáltam.
2009. dec. 12. 13:37
 56/79 anonim ***** válasza:
44%
Miért nem költözöl össze a pasiddal?Ja,az sincs "ilyen nemvagyoképpencsúnyacsajnak".Hát ez gáz.
2009. dec. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/79 A kérdező kommentje:
13:36 Elárultam. :) Olvass vissza. :) Lassan már mindent elárultam, csak ugyanazokat a kérdéseket teszed fel, különböző személyeskedésekkel kiegészítve. :)
2009. dec. 12. 13:39
 58/79 anonim ***** válasza:
45%
Hát nem irigyellek a válaszok miatt:( Lehet anyagilag a szüleidnek is könnyebb lenne ha az iskolához közelebb tudnál költözni,de lehet féltenek ezért nem segítenek ebben,és a mai világban((sajnos)) nem is csodálom.Ne aggódj,pár év és a lábadra állsz.Amúgy húsz évesen a szüleim megkérdezték,hogy akarok e menni velük vagy sem és a döntésemet tiszteletben tartották:))
2009. dec. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/79 A kérdező kommentje:
14:52 Köszi a választ. :)
2009. dec. 12. 15:01
 60/79 anonim ***** válasza:
45%

Miközben olvastam a hozzászólásaidat, arra gondoltam, hogy valóban szigorúbb követelményeknek kellene megfelelniük azoknak, akiket egyetemre vagy főiskolára vesznek fel.


Egyébként eszméletlen sokan..egyetem mellett dolgoztak, akár főállásban is..és nem hinném, hogy te szerényebb képességekkel rendelkeznél (legalábbis a saját álláspontos szerint)


Remélem pár év múlva, amikor esetleg visszaolvasod ezeket a sorokat, rájössz mekkora egy gyökér voltál.


Szép napot.


magyar szakos bölcsész(nem mintha számítana)

2009. dec. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!