Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek kinek van igaza?...

Szerintetek kinek van igaza? Ha nekem, akkor miért csinálják ezt a szüleim?

Figyelt kérdés

20/L. Anyukám egy hete bármilyen kérdés nélkül bejelentette, hogy családi összejövetelre megyünk, és mennem KELL. Tegnapig elhúzódott az ügy, ahol még mindig követelőztek, úgyhogy végül kimondtam a véleményem. Elmondtam nekik, hogy amikor legutoljára voltunk ott, akkor sem beszélt velem senki, pedig többször is próbáltam kapcsolatot teremteni. Azt gondolom, ha én megyek valakihez vendégségbe, azért legalább arra vegye a fáradtságot, hogy ne mindig nekem kelljen kezdeményezni. Ehelyett a velem egyidős unokatesóm, aki egyébként pasi, és alig ismerem, gúnyosan csak annyit kérdezgetett egész este, hogy kérek-e sört. Aztán le is koptatott. Nem akarok nagyszájúnak tűnni, de nem vagyok éppen csúnya csaj, és én ehhez nem vagyok hozzászokva. És nem fogom eltűrni ezt egy pasitól még a szüleim kedvéért sem. Szóval jól összevesztem velük, mert nemet mertem mondani. Szerintetek igazam van? Ha valakit elhívunk valahova, akkor azt nem kérni kellene parancsolgatás helyett? És ha elmondom, hogy én ott nem fogom jól érezni magam, akkor nem kellene azt nekik figyelembe venni? Vagy családfa mindenek felett? Hozzáteszem, hogy elgondolkodtam azon, hogy teszek a szüleimnek egy szívességet és elmegyek velük, aminek egyébként semmi értelmét nem láttam volna, de végül arra az álláspontra jutottam, hogy ha a bruttó 300 ezres fizetésükből havonta nem jut 20-30 ezer a lányuk albérletére, mert fizetni kell a kocsi részleteit, stb., akkor a kötelezettségeimen túl semmilyen szívességgel nem tartozom nekik.

Légyszi írjátok le a véleményeteket! Egyébként semmiben nem fog befolyásolni, mert elég határozott vagyok, csak úgy érdekel. :)


2009. dec. 12. 10:20
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/79 A kérdező kommentje:
15:12 Szerintem eltévesztetted a kérdést.
2009. dec. 12. 15:22
 62/79 anonim ***** válasza:
55%

Ne haragudj, de elég nehezen hiszem el, hogy nem találsz munkát. Nekem még érettségim sincs, de így is van állandó munkám. Gyorsétterem...bizony, WC-t pucolok, krumplit sütök, felmosok...Aki akar dolgozni, az tud.

Egyébként írtad, h a sok utazás miatt nem tudsz dolgozni. Ezek szerint messze laksz a sulitól. Miért nem mész kollégiumba?

2009. dec. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/79 A kérdező kommentje:
17:33 Érdekes, hogy mindenki ezzel kapcsolatban kérdez, mikor a fő téma az lenne, hogy mindenre igent kell-e mondani, amit a szülők parancsolnak. :) A munka úgy jött elő, hogy valaki megjegyezte, hogy én élősködöm a szüleimen. Erre írtam, hogy szerintem 20 évesen még nem igazán, és egyébként is kerestem már munkát. De most ki mondta, hogy nekem ez sürgős? Kezdek fáradni. :) Kollégiumot sem fizetnek, véleményem szerint pedig a diploma is szépen eltolódik majd, ha melózok, mert természetesen sokkal kevesebbet tudok majd úgy tanulni. Szóval nem keresek munkát, nem követelem az albit, ilyet sehol nem írtam. 10:46 forgatta ki a szavaimat, és ezen kapott mindenki. Na de látom, semmi értelme nem volt a kérdésnek, mert kb. 2-3-an válaszoltak csak arra. :)
2009. dec. 12. 17:48
 64/79 anonim ***** válasza:
43%

Sziasztok!


Azok, akik jártak főiskolára, és azt mondják nem lehet 20-30 ezerből elmenni egy albérletbe, szeretném tudni melyik országban tanultak? Itt, Mo. nyugati részén (valószínűleg keleten méginkább) igenis elég 20-22 ezer egy albérletre, ha többen laktok.Én, mikor 4-en laktunk 2 szobában mikor nem volt fűtés, volt, hogy csak 14(!)-et fizettem. Plusz természetesen az étkezés, de havi 10000ből azt is meg lehet oldani. De a kérdezőtől kérdezném, hogy miért nem mész inkább kollégiumba?

Mikor olvastam a kérdés elejét úgy gondoltam, hogy teljesen egyértelmű, hogy én nem mentem volna el a családlátogatásra, ha semmi kedvem hozzá. A kérdés végére viszont unszimpinek tűnt a lány.

De a rengeteg negatív komment és semmiféle hasonló reakció hiányában már úgy gondolom, hogy egy igazán értelmes, és szerintem nem elkényeztetett személyről van szó. Számomra a bunkóság az, mikor mikor valaki minden hozzászólása végére odaírja, h te gyökér, meg te hülye k*.

Én a fősikola alatt majdnem végig dolgoztam, viszont a válság óta pont ahogy a lány írja, iszonyú nehéz diákszövetségnél munkát találni. A szüleidnek nem kötelessége eltartani, az enyémek sem tették velem, de ha van rá lehetőségük, és ők szorgalmazták hogy továbbtanulj, akkor bizony azt kell, hogy mondjam, havi nettó 300.000 bőven elég arra, hogy esetlegesen egy kollégiumot vagy albérletet is lehessen belőle finanszírozni, még autó törlesztőrészlet mellett is!

További szép napot mindenkinek!

24/L

2009. dec. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/79 anonim ***** válasza:
6%
ma 19:23-tól csak annyit szeretnék kérni, árulja már el, hogy mit lehet egy hónapon keresztül enni 10.000,- Ft-ból úgy, hogy anyuék nem adnak még hozzá? Segítek: napi 333,-Ft-ról beszélsz!!! Értem, hogy önálló voltál/vagy, becsüllek is érte, de ez az összeg valószínűtlenül kevés.
2009. dec. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/79 A kérdező kommentje:
19:23 Szerintem nem kell kommentálnom, abszolút érthető a 100%-os statisztikád. :)
2009. dec. 12. 20:06
 67/79 A kérdező kommentje:

19:58 Igen, abból mondjuk én nem jönnék ki, de amit itthon rám költenének, azt ide is adhatnák.


Ja, a koli: azt sem fizetik, semmennyit nem szeretnének. Legalábbis ideadni. Az az érdekes, hogy az viszont nem gond, ha itthon eltartnak. Szóval ilyen babusgatás az ok.

Na, most jöttek haza, kezdődik majd a "rossz irányba haladsz" duma. -.-

2009. dec. 12. 20:13
 68/79 anonim ***** válasza:
84%

sztem azért nem adják oda azt a pénzt, mert félnek, hogy nem arra költenéd, amire adják, és utána megint mész kuncsorogni. ők meg persze adnak, mert a gyerekük vagy....


ez hülyeség, hogy nincs időd tanulni, ha dolgozol. én elsőéves korom óta dolgozok, és minden vizsgám meglett.

tapasztalatok nélkül nem kéne rögtön rémeket látni.


ja, és ha szabad kérdeznem, akkor milyen fősulira jársz, ami olyan nehéz? a pontos nevét elárulnád. ne csak a szakot. köszi.

2009. dec. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/79 A kérdező kommentje:
12:57 Pont idenéztem. :) Legalább egy esélyt kaphatnék, mert eddig egyáltalán nem volt rám jellenző a kuncsorgás, pénz elherdálása. És hozzáteszem már sokadjára: most sem kuncsorgom. Én nem követeltem, hogy adjanak pénzt albérletre. Kértem. Nemet mondtak. Most pedig én mondtam nemet valamire. Ebben semmi rossz nincsen szerintem. Rémeket azért láthatok, mert épp most is tanulok, és most sem sikerül minden. Tehát ha még dolgoznék is... Nem biztos, hogy a szak nehéz. Lehet, hogy az én képességeimmel vannak gondok. De amíg mindent megteszek azért, hogy a lehető legjobb jegyeket kapjam, addig nem okolom magam egy-egy kudarcért.
2009. dec. 13. 13:04
 70/79 anonim ***** válasza:
68%
de miért nem mondod el, hogy hova jársz? olyan nagy titok???
2009. dec. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!